logo mob crni

logo crni

logo crni

timeline
awards
souvenirs
venues
valli
photo gallery
T Logo 3c p DE
logo filmofeel 2017

app store ikona google play ikona

Newsletter subscription

 
I hereby acknowledge that I have read and accept the

Pula Film Festival

Nagrađeni po godinama - proba

NULTI PULSKI FILMSKI FESTIVAL (REVIJA FILMOVA U ARENI)

13. - 21. (23.) kolovoza 1953. 

Na inicijativu Marijana Rotara u Areni se održava međunarodna filmska revija, čiji uspjeh stvara temelje za organizaciju nacionalnog filmskog festivala.

1. PULSKI FILMSKI FESTIVAL

24. - 30. lipnja 1954.

Vesna, František Čap - Film s najviše glasova 1954.

František Čap za film Vesna - Redatelj s najviše glasova 1954.

Metka Gabrijelčič za ulogu u filmu Vesna - Glumica s najviše glasova 1954.

Dušan Janičijević za ulogu u filmu Stojan Mutikaša - Glumac s najviše glasova 1954.

Naši dokumenti Okroglica, Milan Kumar - Dokumentarni film s najviše glasova 1954.

2. PULSKI FILMSKI FESTIVAL

9. – 17. srpnja 1955.

Uveden festivalski ocjenjivački sud te je i nagrada službeno, po prvi put nazvana Velikom zlatnom arenom.

Nagrade za dugometražni igrani film

František Čap, Trenuci odluke - Velika nagrada Arena sa zlatnom medaljom za režiju za dugometražni igrani film 1955.

Slavko Janevski, Vučja noć - Nagrada Arena sa zlatnom medaljom za scenarij za dugometražni igrani film 1955.

Frano Vodopivec, Djevojka i hrast - Nagrada Arena sa zlatnom medaljom za kameru za dugometražni igrani film 1955.

Bojan Adamič, Njih dvojica - Nagrada Arena sa zlatnom medaljom za muziku za dugometražni igrani film 1955.

Stane Sever, Trenuci odluke - Nagrada Arena sa zlatnom medaljom za glavnu mušku ulogu za dugometražni igrani film 1955.

Tamara Marković, Djevojka i hrast - Nagrada grada Pule za glavnu žensku ulogu za dugometražni igrani film 1955.

Stane Potokar, Trenuci odluke - Diploma Arena za sporednu mušku ulogu za dugometražni igrani film 1955.

Radoš Novaković za film Krvavi put - Zlatna medalja Arena za režijski rad za dugometražni igrani film 1955.

Nagrade za kratkometražni film

Ante Babaja, Jedan dan u Rijeci - Nagrada Arena sa zlatnom medaljom za režiju za kratkometražni film 1955.

Oto Deneš i Nenad Jovičić za filmsku reportažu Otvorena srca.  - Diploma Arena za kratkometražni film 1955.

3. PULSKI FILMSKI FESTIVAL

14. – 25. srpnja 1956.

Nagrada za najbolji film nije dodijeljena ni u jednom obliku.

Nagrade

Branko Bauer, Ne okreći se sine - Nagrada Arena sa zlatnom medaljom za režiju 1956.

Ratko Đurović, Zle pare - Nagrada Arena za zlatnom medaljom za scenarij 1956.

Aleksandar Sekulović, Veliki i mali - Nagrada Arena za zlatnom medaljom za kameru 1956.

Marijan Kozina, Dolina miru - Nagrada Arena sa zlatnom medaljom za glazbu 1956.

Bert Sotlar za ulogu u filmu Ne okreći se sine i Ljuba Tadić za ulogu u filmu Veliki i mali - Nagrada Arena sa zlatnom medaljom za glavnu mušku ulogu 1956.

Rade Marković za ulogu u filmu Šolaja i Jozo Laurenčić za ulogu u filmu Veliki i mali - Nagrada Arena sa zlatnom medaljom za sporednu mušku ulogu 1956.

John Kitzmiller i Evelyne Wohlfeiler za uloge u filmu Dolina miru - Specijalna diploma i Zlatna medalja „Arena“ 1956.

Ivo Spinčić, Dolina miru i Želimir Zagotta, Ne okreći se sine - Nagrada za scenografiju 1956.

Mirko Grobler, Digni pare - Prva nagrada za dokumentarni film i Zlatna medalja „Arena“ 1956.

Vladimir Pogačić, Svedočanstva o Tesli i Vicko Raspor i Aleksandar Petrović, Uz druga je drug - Druga nagrada za dokumentarni film 1956.

Frano Vodopivec, Crne vode - Prva nagrada za kameru dokumentarnog filma i Zlatna medalja „Arena“ 1956.

Stanko Aleksić i Ilija Miletin, Na pješčanim dunama - Druga nagrada za kameru dokumentarnog filma 1956.

Dušan Vukotić za pionirski rad na animiranom filmu. - Specijalno priznanje 1956.

Jadran film za film Ne okreći se sine - Specijalna diploma 1956.

Ufus za film Digni pare - Specijalna diploma 1956.

4. PULSKI FILMSKI FESTIVAL

27. srpnja - 4. kolovoza 1957.

Od 1957. do 1960. festivalski ocjenjivački sud rangirao je tri najbolja filma festivala bez podjela službenih nagrada.

Nagrade:

Najbolji filmovi:

1. Pop Ćira i Pop Spira

2. Svoga tela gospodar

3. Subotom uveče

Soja Jovanović za film Pop Ćira i Pop Spira - Prva nagrada/Zlatna medalja „Arena“ za režiju 1957.

Vladimir Pogačić za film Subotom uveče - Druga nagrada za režiju 1957.

Slavko Kolar za scenarij filma Svoga tela gospodar - Zlatna medalja „Arena“ za scenarij 1957.

Nenad Jovičić za film Pop Ćira i Pop Spira - Zlatna medalja „Arena“ za kameru 1957.

Aleksandar Sekulović za film Subotom uveče - Zlatna medalja „Arena“ za kameru 1957.

Borivoje Simić za glazbu u filmu Pop Ćira i Pop Spira - Zlatna medalja „Arena“ za glazbu 1957.

Bojan Adamič za glazbu u filmu Tuđa zemlja - Zlatna medalja „Arena“ za glazbu 1957.

Miomir Denić za scenografiju u filmu Pop Ćira i Pop Spira - Zlatna medalja „Arena“ za scenografiju 1957.

Mladen Šerment za ulogu u filmu Svoga tela gospodar - Prva nagrada za mušku ulogu 1957.

Rade Marković a ulogu u filmu Tuđa zemlja - Druga nagrada za mušku ulogu 1957.

Mihajlo Viktorović za epizodne uloge u filmovima Zenica i Tuđa zemlja - Treća nagrada za mušku epizodnu ulogu 1957.

Ljubimka Bobić za ulogu u filmu Pop Ćira i Pop Spira - Prva nagrada za žensku ulogu 1957.

Marija Kohn za ulogu u filmu Svoga tela gospodar - Druga nagrada za žensku ulogu 1957.

Renata Ulmanski za ulogu u filmu Pop Ćira i Pop Spira - Treća nagrada za žensku ulogu 1957.

Meša Selimović, Tuđa zemlja - Specijalna diploma za humanističku ideju u scenariju 1957.

Fedor Hanžeković za režiju filma Svoga tela gospodar - Priznanje žirija filmske kritike 1957.

Vladimir Pogačić za režiju filma Subotom uveče - Priznanje žirija filmske kritike 1957.

Dragoslav Ilić za scenarij filma Subotom uveče - Priznanje žirija filmske kritike 1957.

Aleksandar Sekulović za snimateljski rad u filmu Subotom uveče - Priznanje žirija filmske kritike 1957.

Milan Srdoč za ulogu u filmu Subotom uveče - Priznanje žirija filmske kritike 1957.

Milorad Denić za scenografiju u filmu Pop Ćira i Pop Spira - Priznanje žirija filmske kritike 1957.

5. PULSKI FILMSKI FESTIVAL

27. srpnja - 4. kolovoza 1958.

Nagrade

Najbolji filmovi:

1. H-8

2. Cesta duga godinu dana

3. Kroz granje nebo

Nikola Tanhofer za režiju filma H-8… - Zlatna plaketa „Arena“ za režiju 1958.

Zvonimir Berković i Tomislav Butorac za scenarij filma H-8… - Zlatna plaketa „Arena“ za scenarij 1958.

Mihajlo Popović za fotografiju u filmu Kroz granje nebo - Zlatna plaketa „Arena“ za fotografiju 1958.

Bojan Adamič za glazbu u filmu Kroz granje nebo - Zlatna plaketa „Arena“ za glazbu 1958.

Miomir Denić za scenografiju u filmu Četiri kilometra na sat - Zlatna plaketa „Arena“ za scenografiju 1958.

Pavle Vujisić za ulogu u filmu Tri koraka u prazno - Zlatna plaketa „Arena“ za glavnu mušku ulogu 1958.

Nagrada za glavnu žensku ulogu nije dodijeljena

Antun Vrdoljak, Milan Srdoč i Milorad Majić za epizodne uloge u filmovima H-8… i Četiri kilometra na sat - Zlatna plaketa „Arena“ za epizodne muške uloge 1958.

Mia Oremović za epizodnu ulogu u filmu H-8… - Zlatna plaketa „Arena“ za žensku epizodnu ulogu 1958.

Posebne nagrade:

Dobro morje, Triglav film, Ljubljana - Nagrada ''Kekec'' za najbolji omladinski film 1958.

Crni biseri, Bosna film, Sarajevo - Diploma za umjetničko ostvarenje 1958.

Giuseppe de Santis za režiju filma Cesta duga godinu dana - Diploma za filmsku realizaciju 1958.

H-8…, najviše glasova publike - Nagrada publike „Jelen“ 1958.

Stole Janković za režiju i scenarij filma Kroz granje nebo - Priznanje žirija filmske kritike 1958.

Nikola Tanhofer za režiju filma H-8… - Priznanje žirija filmske kritike 1958.

Glumačka ekipa filma H-8… - Priznanje žirija filmske kritike 1958.

6. PULSKI FILMSKI FESTIVAL

25. srpnja - 5. kolovoza 1959.

Nagrade

Najbolji filmovi:

1. Vlak bez voznog reda

2. Tri četrtine sonca

3. Pet minuta raja

Jože Babič za režiju filma Tri četrtine sonca - Zlatna plaketa „Arena“ za režiju 1959.

Veljko Bulajić, Ivo Braut, Stjepan Perović i Elio Petri za scenarij filma Vlak bez voznog reda - Zlatna plaketa „Arena“ za scenarij 1959.

Aleksendar Sekulović za fotografiju u filmu Sam - Zlatna plaketa „Arena“ za fotografiju 1959.

Marijan Lipovšek za glazbu u filmu Dobri stari pianino - Zlatna plaketa „Arena“ za glazbu 1959.

Vasilije Popović za scenografiju u filmu Mis Ston - Zlatna plaketa „Arena“ za scenografiju 1959.

Milan Nedić za ton u filmu Sam - Zlatna plaketa „Arena“ za ton 1959.

Petar Prličko za ulogu u filmu Mis Ston - Zlatna plaketa „Arena“ za glavnu mušku ulogu 1959.

Olga Spiridonović za ulogu u filmu Mis Ston - Zlatna plaketa „Arena“ za glavnu žensku ulogu 1959.

Milan Milošević za ulogu u filmu Vlak bez voznog reda - Zlatna plaketa „Arena“ za epizodnu mušku ulogu 1959.

Dara Čalenić za epizodnu ulogu u filmu Vetar je stao pred zoru i Gospođa ministarka - Zlatna plaketa „Arena“ za žensku epizodnu ulogu 1959.

Radmila Đuričin za debitankinju u filmu Osma vrata - Posebna nagrade 1959.

Vetar je stao pred zoru - Diploma Savjeta za staranje o djeci i omladini - najbolji omladinski film 1959.

Albert Lattuada za režiju filma Oluja - Diploma za najbolji koprodukcijski film 1959.

Vlak bez voznog reda, najviše glasova publike - Nagrada publike „Jelen“ 1959.

Priznanja žirija filmske kritike:

Vlak bez voznog reda - Nagrada „Zlatno pero“ 1959.

Pet minuta raja - Posebno priznanje 1959.

Veljko Bulajić i Igor Pretnar, mladim redateljima za rezultate traženja, kvalitetu i tendencije u filmovima Vlak bez voznog reda i Pet minuta raja. - Posebno priznanje 1959.

7. PULSKI FILMSKI FESTIVAL

23. - 31. srpnja 1960.

Nagrade

Najbolji filmovi:

1. Deveti krug

2. Rat

3. Tri Ane

Veljko Bulajić za režiju filma Rat - Zlatna Arena za režiju 1960.

Zora Dirnbach za scenarij filma Deveti krug - Zlatna Arena za scenarij 1960.

Ivan Marinček za fotografiju u filmu Deveti krug - Zlatna Arena za fotografiju 1960.

Branimir Sakač za glazbu u filmu Deveti krug - Zlatna Arena za glazbu 1960.

Duško Jeričević za scenografiju u filmu Rat - Zlatna Arena za scenografiju 1960.

Franjo Jurjevac za ozvučenje u filmu Akcija - Zlatna Arena za oblikovanje zvuka 1960.

Antun Vrdoljak za ulogu u filmu Rat - Zlatna Arena za glavnu mušku ulogu 1960.

Dušica Žegarac za ulogu u filmu Deveti krug - Zlatna Arena za glavnu žensku ulogu 1960.

Branko Tatić za ulogu u filmovima Deveti krug i Tri Ane - Zlatna Arena za sporednu mušku ulogu 1960.

Svetlana Mišković za ulogu u filmu Tri Ane - Zlatna Arena za sporednu žensku ulogu 1960.

Mija Aleksić za ulogu u filmu Drug predsednik centarfor - Posebna nagrada 1960.

Boško Gašević za dječju ulogu u filmu Izgubljena olovka - Posebna nagrada 1960.

Cessare Zavattini za scenarij filma Rat - Posebna diploma 1960.

Ewa Krzyzewska za ulogu u filmu Rat - Posebna diploma 1960.

Duško Janićijević za ulogu u filmu X-25 javlja - Nagrada ''Mladost'' glumcu do 30 godina starosti 1960.

Dušica Žegarac za ulogu u filmu Deveti krug - Nagrada ''Filmski svet'' najboljoj debitantici 1960.

Izgubljena olovka, Fedor Škubonja - Nagrada ''Kekec'' za najbolji dječji film 1960.

Deveti krug -  najviše glasova publike - Nagrada publike „Jelen“ 1960.

Priznanja žirija filmske kritike:

Dušica Žegarac za ulogu u filmu Deveti krug - Nagrada ''Zlatno pero'' 1960.

8. PULSKI FILMSKI FESTIVAL

28. srpnja – 5. kolovoza 1961.

Od 1961. do 1968. godine Velika zlatna arena dodjeljivana je za najbolji film zajedno s drugom nagradom nazvanom Velikom srebrnom arenom i trećom nagradom nazvanom Srebrnom arenom.

Nagrade

Balada o trobenti in oblaku, France Štiglic - Diploma ''Film godine'' i Velika zlatna arena 1961.

Uzavreli grad, Veljko Bulajić - Diploma ''Film godine'' i Velika zlatna arena 1961.

Veselica, Joze Babić - Velika srebrna arena i specijalna diploma 1961.

Pesma, Radoš Novaković - Srebrna arena 1961.

Zlatna arena za režiju nije dodijeljena.

Boštjan Hladnik za režiju filma Ples v dežju - Specijalna diploma za režiju 1961.

Dragoslav Ilić, Radenko Ostojić i Veljko Bulajić za scenarij filma Uzavreli grad - Zlatna Arena za scenarij 1961.

Rudi Vavpotič za fotografiju u filmu Balada o trobenti in oblaku - Zlatna Arena za fotografiju 1961.

Miha Baloh za ulogu u filmu Veselica - Zlatna Arena za glavnu mušku ulogu 1961.

Duša Počkaj za ulogu u filmu Ples v dežju - Zlatna Arena za glavnu žensku ulogu 1961.

Stanislava Pešić za ulogu u filmu Pesma - Zlatna Arena za sporednu žensku ulogu 1961.

Posebne nagrade:

Zaim Muzaferija za ulogu u filmu Uzavreli grad - Posebna pohvala 1961.

Dime Šumka za scenografiju filma Solunski atentatori – Diploma 1961.

Vanja Bjenjaš za montažu u filmovima Veselica i Signali nad gradomDiploma 1961.

Jagoda Buić za kostime u filmu Carevo novo ruhoDiploma 1961.

Herman Kokov za ozvučenje filma Ples v dežju – Diploma 1961.

Žika Mitrović za režiju filmova Solunski atentatori i Signali nad gradom - Priznanje za njegovanje akcijskog filma 1961.

Broderick Crawford za ulogu u filmu Nasilje na trgu - Specijalna diploma 1961.

Zoran Milosavljević za ulogu u filmu Pesma - Nagrada ''Mladost'' glumcu do 30 godina starosti 1961.

Ana Karić za ulogu u filmu Pustolov pred vratima - Nagrada ''Filmski svet'' najboljoj debitantici 1961.

Solunski atentatori, najviše glasova publike - Nagrada publike „Jelen“ 1961.

Priznanja žirija filmske kritike:

Boštjan Hladnik za režiju filma Ples v dežju - Nagrada ''Zlatno pero'' 1961.

Duša Počkajeva za glumačku kreaciju u filmu Ples v dežju – Priznanje 1961.

Mile Đukanović za originalnu ideju u filmu Ne diraj sreću – Priznanje 1961.

Triglav film za umjetnički najodabraniji repertoar – Priznanje 1961.

9. PULSKI FILMSKI FESTIVAL

27. srpnja - 2. kolovoza 1962.

Nagrade

Kozara, Veljko Bulajić - Diploma ''Film godine'' i Velika zlatna arena 1962.

Saša, Radenko Ostojić - Velika srebrna arena 1962.

Prekobrojna, Branko Bauer - Srebrna arena 1962.

Kapi, vode, ratnici, Marko Babac, Živojin Pavlović,  Vojislav 'Kokan' Rakonjac - Specijalno priznanje 1962.

Zlatna arena za režiju nije dodijeljena.

Veljko Bulajić za režiju filma Kozara i Radenko Ostojić za režiju filma Saša - Novčane nagrade za režiju 1962.

Zlatna arena za scenarij nije dodijeljena.

Ratko Đurović, Stevan Bulajić i Veljko Bulajić za scenarij filma Kozara i Vlasta Radovanović za scenarij filma Saša. - Novčane nagrade za scenarij 1962.

Aleksandar Sekulović za snimateljski rad u filmu Sibirska ledi Magbet - Zlatna arena za snimateljski rad 1962.

Mija Aleksić za glavnu mušku ulogu u filmu Dr - Zlatna arena za glavnu mušku ulogu 1962.

Milena Dravić za glavnu žensku ulogu u filmu Prekobrojna - Zlatna arena za glavnu žensku ulogu 1962.

Bata Živojinović za uloge u filmovima Kozara i Dr - Glumačke nagrade za najbolju sporednu mušku ulogu 1962.

Ljubiša Samardžić za ulogu u filmu Prekobrojna - Glumačke nagrade za najbolju sporednu mušku ulogu 1962.

Josip Zappalorto za ulogu u filmu Abeceda straha - Glumačke nagrade za najbolju sporednu mušku ulogu 1962.

Predrag Ćeramilac, Ratko Miletić i Kole Angelovski za uloge u filmu Saša - Glumačke nagrade za najbolju sporednu mušku ulogu 1962.

Olivera Marković za uloge u filmovima Kozara i Sibirska ledi Magbet - Glumačka nagrada za najbolju sporednu žensku ulogu 1962.

Posebne nagrade

Dragomir Felba za ulogu u filmu Kozara - Specijalna diploma 1962.

Maks Furjan za ulogu u filmu Medaljon sa tri srca - Specijalna diploma 1962.

Aleksandar Petković za snimateljski rad u filmu Kapi, vode, ratnici - Specijalna diploma 1962.

Marijan Vodopivec za glazbu u filmu Družinski dnevnik - Specijalna diploma 1962.

Medaljon sa tri srca, Čudna devojka i Družinski dnevnik - Pohvala za suvremenost tematike 1962.

Boris Dvornik za ulogu u filmu Medaljon sa tri srca - Nagrada ''Mladost'' glumcu do 30 godina starosti 1962.

Vesna Krajina za ulogu u filmu Medaljon sa tri srca - Nagrada ''Filmski svet'' najboljoj debitantici 1962.

Branko Bauer za režiju filma Prekobrojna - Nagrada CK Narodne omladine Jugoslavije 1962.

Aleksandar Petković za snimateljski rad u filmu Kapi, vode, ratnici - Nagrada CK Narodne omladine Jugoslavije 1962.

Živojin Pavlović za režiju filma Žive vode iz omnibusa Kapi, vode, ratnici - Nagrada CK Narodne omladine Jugoslavije 1962.

Veljko Bulajić za režiju filma Kozara - Nagrada ''Kekec'' 1962.

Kozara, najviše glasova publike - Nagrada publike „Jelen“ 1962.

Priznanja žirija filmske kritike

Ljubiša Samardžić za ulogu u filmu Prekobrojna - Nagrada ''Zlatno pero'' 1962.

Vesna Krajina za ulogu u filmu Medaljon sa tri srca - Nagrada ''Zlatno pero'' 1962.

Aleksandar Petković za snimateljski rad u filmu Kapi, vode, ratnici - Nagrada ''Zlatno pero'' 1962.

Veljko Bulajić za epsku trilogiju najnovije povijesti filmovima Vlak bez voznog reda, Uzavreli grad i Kozara. - Specijalno priznanje 1962.

10. PULSKI FILMSKI FESTIVAL

28. srpnja - 3. kolovoza 1963.

Nagrade

Licem u lice, Branko Bauer - Diploma ''Film godine'' i Velika zlatna arena 1963.

Radopolje, Stole Janković - Velika srebrna arena 1963.

Samorastniki, Igor Pretnar - Srebrna arena 1963.

Desant na Drvar, Fadil Hadžić - Posebna diploma 1963.

Branko Bauer za režiju filma Licem u lice i Igor Pretnar za režiju filma Samorastniki - Zlatna arena za režiju 1963.

Žika Mitrović za režiju filma Nevesinjska puška - Srebrna arena za režiju 1963.

Arsen Diklić za scenarij filma Radopolje - Zlatna arena za scenarij 1963.

Mile de Gleria za snimateljski rad u filmu Samorastniki - Zlatna arena za snimateljski rad 1963.

Dušan Radić za glazbu u filmovima Mačak pod šljemom i Čovek i zver - Zlatna arena za glazbu 1963.

Slobodan Perović za glavnu ulogu u filmu Muškarci - Zlatna arena za glavnu mušku ulogu 1963.

Majda Potokar za glavnu žensku ulogu u filmu Samorastniki - Zlatna arena za glavnu žensku ulogu 1963.

Rade Marković za ulogu u filmu Radopolje - Srebrna arena za sporednu mušku ulogu 1963.

Posebne nagrade

Bogdan Jovanović za scenarij filma Licem u lice - Posebna diploma 1963.

Vojko Duletič za filmsku adaptaciju novele Prežihova Voranca Samorastniki - Posebna diploma 1963.

Maks Furijan za ulogu u filmu Desant na Drvar - Posebna diploma 1963.

Nenad Jovičić za snimateljski rad u filmu Čovek i zver – Diploma 1963.

Mirko Lipužić za scenografiju u filmu Samorastniki – Diploma 1963.

Miomir Denić za scenografiju u filmu Nevesinjska puška – Diploma 1963.

Marjan Meglič za zvučnu obradu filma Licem u lice – Diploma 1963.

Glumačka ekipa filma Licem u lice - Posebno priznanje 1963.

Vladimir Popović za ulogu u filmu Licem u lice - Nagrada ''Filmski svet'' najboljem debitantu 1963.

Mate Relja za režiju filma Opasni put - Nagrada ''Kekec'' 1963.

Licem u lice, najviše glasova publike - Nagrada publike „Jelen“ 1963.

Žiri filmske kritike nije formiran.

11. PULSKI FILMSKI FESTIVAL

26. srpnja - 1. kolovoza 1964.

Nagrade

Službeni položaj, Fadil Hadžić - Diploma ''Film godine'' i Velika zlatna arena 1964.

Marš na Drinu, Živorad Mitrović - Velika srebrna arena 1964.

Ne joči, Peter, France Štiglic - Srebrna arena 1964.

Žika Mitrović za režiju filma Marš na Drinu i France Štiglic za režiju filma Ne joči, Peter - Zlatna arena za režiju 1964.

Vladan Slijepčević za režiju filma Pravo stanje stvari - Srebrna arena za režiju 1964.

Ivan Ribič za scenarij filma Ne joči, Peter - Zlatna arena za scenarij 1964.

Tomislav Pinter za kameru u filmu Pravo stanje stvari - Zlatna arena za kameru 1964.

Alojz Srebotnjak za glazbu u filmu Ne joči, Peter - Zlatna arena za glazbu 1964.

Željko Senečić za scenografiju u filmu Pravo stanje stvari - Zlatna arena za scenografiju 1964.

Ljubo Tadić za ulogu u filmu Marš na Drinu - Zlatna arena za glavnu mušku ulogu 1964.

Olivera Marković za ulogu u filmu Službeni položaj - Zlatna arena za glavnu žensku ulogu 1964.

Vojo Mirić za ulogu u filmu Službeni položaj - Srebrna arena za sporednu mušku ulogu 1964.

Milena Dravić za ulogu u filmu Lito vilovito - Zlatna Arena za sporednu žensku ulogu 1964.

Posebne nagrade

Obrad Gluščević za režiju filma Lito vilovito - Posebna diploma 1964.

Avala film za uspješnu koprodukciju u filmu Muški izlet - Posebna diploma 1964.

Wolfgang Staudte za režiju filma Muški izlet - Posebna diploma 1964.

Maja Lazarov za montažu filma Pravo stanje stvar - Posebna diploma 1964.

Branislava Zorić za ulogu u filmu Lito vilovito i Milutin Mićović za ulogu u filmu Pravo stanje stvari - Nagrada ''Filmski svet'' najboljoj debitantici i debitantu 1964.

France Štiglic za režiju filma Ne joči, Peter - Nagrada ''Kekec'' 1964.

Marš na Drinu, najviše glasova publike - Nagrada publike „Jelen“ 1964.

Žiri kritike donio je odluku da ni jedan od prikazanih filmova ne zadovoljava osnovne umjetničke zahtjeve i ne zaslužuje priznanje.

12. PULSKI FILMSKI FESTIVAL

26. srpnja - 1. kolovoza 1965.

Nagrade

Prometej s otoka Viševice, Vatroslav Mimica - Velika zlatna arena 1965.

Tri, Aleksandar Petrović - Velika zlatna arena 1965.

Velika srebrna arena nije dodijeljena.

Doći i ostati, Branko Bauer - Srebrna arena 1965.

Aleksandar Petrović za režiju filma Tri - Zlatna arena za režiju 1965.

Vatroslav Mimica za režiju filma Prometej s otoka Viševice i Živojin Pavlović za režiju filma Sovražnik - Srebrna arena za režiju 1965.

Zlatna arena za scenarij nije dodijeljena

Tomislav Pinter za snimateljski rad u filmu Prometej s otoka Viševice - Zlatna arena za snimateljski rad 1965.

Vlatko Gilić za scenografiju filma Provereno, min njet - Zlatna arena za scenografiju 1965.

Tomica Simović za glazbu u filmu Doći i ostati - Zlatna arena za glazbu 1965.

Bata Živojinović za uloge u filmovima Tri i Sovražnik - Zlatna arena za glavnu mušku ulogu 1965.

Majda Potokar za ulogu u filmu Lažnivka - Zlatna arena za glavnu žensku ulogu 1965.

Janez Vrhovec za ulogu u filmu Čovek nije tica - Srebrna arena za sporednu mušku ulogu 1965.

Ružica Sokić za ulogu u filmu Gorki deo reke - Srebrna arena za sporednu žensku ulogu 1965.

Posebne nagrade

Puriša Đorđević za režiju filma Devojka - Specijalna nagrada 1965.

Milo Đukanović za režiju filma Inspektor - Specijalna nagrada 1965.

Krsto Papić za režiju filma Čekati iz omnibusa Ključ - Specijalna nagrada 1965.

Olja Lisjenko za ulogu u filmu Provereno, min njet – Diploma 1965.

Dušan Makavejev za režiju filma Čovek nije tica – Diploma 1965.

Stevan Mišković za snimateljski rad u filmu Gorki deo reke – Diploma 1965.

Snežana Nikšić za ulogu u filmu Inspektor - Nagrada ''Filmski svet'' najboljoj debitantici 1965.

Kole Angelovski za ulogu u filmu Doći i ostati - Nagrada ''Mladost'' mladom glumcu 1965.

Dušan Makavejev za režiju filma Čovek nije tica - Nagrada ''Studio'' režiseru-debitantu 1965.

Branko Perak za snimateljski rad u filmu Devojka - Nagrada ORWO 1965.

Puriša Đorđević za režiju filma Devojka - Nagrada ''Kekec'' 1965.

Prometej s otoka Viševice, najviše glasova publike - Nagrada publike „Jelen“ 1965.

Aleksandar Petrović za režiju filma Tri - Nagrada žirija filmske kritike 1965.

13. PULSKI FILMSKI FESTIVAL

26. srpnja - 1. kolovoza 1966.

Nagrade

Ponedjeljak ili utorak, Vatroslav Mimica - Velika zlatna arena 1966.

Štićenik, Vladan Slijepčević - Velika srebrna arena 1966.

Rondo, Zvonimir Berković - Velika srebrna arena 1966.

San, Puriša Đorđević - Srebrna arena 1966.

Vatroslav Mimica za režiju filma Ponedjeljak ili utorak - Zlatna arena za režiju 1966.

Vladan Slijepčević za režiju filma Štićenik i Puriša Đorđević za režiju filma San - Srebrna arena za režiju 1966.

Zvonimir Berković za scenarij filma Rondo i Simon Drakul za scenarij filma Do pobjede i dalje - Zlatna arena za scenarij 1966.

Tomislav Pinter za kameru u filmovima Ponedjeljak ili utorak i Rondo - Zlatna arena za kameru 1966.

Nagrade za glazbu i scenografiju nisu dodijeljene.

Antun Nalis za ulogu u filmu Pogled u zjenicu sunca  i Relja Bašić za ulogu u filmu Rondo - Zlatna arena za glavnu mušku ulogu 1966.

Mira Stupica za ulogu u filmu Roj - Zlatna arena za glavnu žensku ulogu 1966.

Bekim Fehmiu za uloge u filmovima Vreme ljubavi i Roj - Srebrna arena za sporednu mušku ulogu 1966.

Milena Dravić za uloge u filmovima filma Do pobjede i dalje i Rondo - Srebrna arena za sporednu žensku ulogu 1966.Vrh obrasca

Posebne nagrade

Dušan Vukotić za zamašnost režije, novatorstvo i tehničku perfekciju u filmu Sedmi kontinent - Specijalna nagrada 1966.

Nikola Rajić za režiju filma Put iz omnibusa Vreme ljubavi - Specijalna nagrada 1966.

Veljko Bulajić za izuzetan pristup u evociranju tragične epizode iz Narodno-oslobodilačke borbe – Diploma 1966.

Jože Babič za režiju filma s aktualnom temom Po isti pot se ne vračaj – Diploma 1966.

Zoran Radmilović za ulogu u filmu Glineni golub – Diploma 1966.

Stevo Žigon za ulogu u filmu Rondo – Diploma 1966.

Gordan Mihić i Ljubiša Kozomar za scenarij filma Put iz omnibusa Vreme ljubavi – Diploma 1966.

Nagrada ''Filmski svet'' najboljoj debitantici – Diploma 1966.

Neda Spasojević za ulogu u filmu Put iz omnibusa Vreme ljubavi – Diploma 1966.

Sedmi kontinent, najviše glasova publike - Nagrada publike „Jelen“ 1966.

Vatroslav Mimica za režiju filma Ponedjeljak ili utorak - Nagrada žirija filmske kritike 1966.

14. PULSKI FILMSKI FESTIVAL

26. srpnja - 1. kolovoza 1967.

Nagrade

Skupljači perja, Aleksandar Petrović - Velika zlatna arena 1967.

Jutro, Puriša Đorđević - Velika srebrna arena 1967.

Breza, Ante Babaja - Srebrna arena 1967.

Na papirnatih avionih, Matjaž Klopčič - Srebrna arena 1967.

Aleksandar Petrović za režiju filma Skupljači perja i Puriša Đorđević za režiju filma Jutro - Zlatna arena za režiju 1967.

Živojin Pavlović za režiju filma Buđenje pacova - Srebrna arena za režiju 1967.

Puriša Đorđević za scenarij filma Jutro - Zlatna arena za scenarij 1967.

Tomislav Pinter za snimateljski rad u filmovima Skupljači perja i Breza - Zlatna arena za snimateljski rad 1967.

Zoran Hristić za glazbu u filmu Hasanaginica - Zlatna arena za glazbu 1967.

Dragoljub Ivkov za scenografiju filma Buđenje pacova - Zlatna arena za scenografiju 1967.

Bata Živojinović za mušku ulogu u filmovima Skupljači perja, Breza i Praznik - Zlatna arena za glavnu mušku ulogu 1967.

Zlatna arena za glavnu žensku ulogu nije dodijeljena.

Bekim Fehmiu za mušku ulogu u filmovima Skupljači perja i Protest - Srebrna arena za sporednu mušku ulogu 1967.

Milena Dravić za ulogu u filmovima Nemirni i Jutro i Snežana Nikšić za ulogu u filmu Na papirnatih avionih - Srebrna arena za sporednu žensku ulogu 1967.

Posebne nagrade

Dušan Makavejev za smjelu istraživačku režiju filma Ljubavni slučaj ili tragedija službenice PTT-a - Posebno priznanje 1967.

Jovan Janićijević za uloge u filmovima Diverzanti i Praznik - Novčana nagrade 1967.

Slobodan Perović za ulogu u filmu Buđenje pacova - Novčana nagrade 1967.

Ljubiša Samardžić za ulogu u filmu Jutro - Novčana nagrade 1967.

Hajrudin Krvavac za uspješnu ekranizaciju istinitog događaja u filmu Diverzanti – Diploma 1967.

Đorđe Kadijević za uspješan režijski debi filma Praznik – Diploma 1967.

Ante Babaja i Božidar Violić za scenarističku adaptaciju novele Slavka Kolara u filmu Breza – Diploma 1967.

Lojze Rozman za ulogu u filmu Zgodba ki je niDiploma 1967.

Rudi Vavpotič za snimateljski rad u filmu Na papirnatih avionih – Diploma 1967.

Živojin Pavlović za režiju filma Buđenje pacova - Nagrada časopisa ''Ekran'' 1967.

Đorđe Kadijević za režiju filma Praznik - Nagrada ''Studio'' režiseru-debitantu 1967.

Fadil Hadžić za režiju filma Protest - Nagrada C.I.D.A.L.C. 1967.

Diverzanti, najviše glasova publike - Nagrada publike „Jelen“ 1967.

Dušan Makavejev za režiju filma Ljubavni slučaj ili tragedija službenice PTT-a. - Nagrada žirija filmske kritike 1967.

15. PULSKI FILMSKI FESTIVAL

26. srpnja - 2. kolovoza 1968.

Nagrade

Kad budem mrtav i beo, Živojin Pavlović - Velika zlatna arena 1968.

Podne, Puriša Đorđević - Velika srebrna arena 1968.

Imam dvije mame i dva tate, Krešimir Golik - Srebrna arena 1968.

Živojin Pavlović za režiju filma Kad budem mrtav i beo - Zlatna arena za režiju 1968.

Dušan Makavejev za režiju filma Nevinost bez zaštite - Srebrna arena za režiju 1968.

Branimir Šćepanović za scenarij filma Pre istine - Zlatna arena za scenarij 1968.

Ivica Rajković za kameru u filmovima Gravitacija ili fantastična mladost činovnika Borisa Horvata i Imam dvije mame i dva tate - Zlatna arena za kameru 1968.

Miljenko Prohaska za glazbu u filmu Gravitacija ili fantastična mladost činovnika Borisa Horvata - Zlatna arena za glazbu 1968.

Nikola Lazarevski za scenografiju u filmu Makedonska krvava svadba - Zlatna arena za scenografiju 1968.

Ljubo Tadić za mušku ulogu u filmovima Pre istine i Vuk sa Pokletija - Zlatna arena za glavnu mušku ulogu 1968.

Mia Oremović za žensku ulogu u filmu Imam dvije mame i dva tate - Zlatna arena za glavnu žensku ulogu 1968.

Branko Pleša za mušku ulogu u filmu Pre istine - Srebrna arena za sporednu mušku ulogu 1968.

Gizela Vuković za žensku ulogu u filmu U raskoraku - Vrh obrasca

-Srebrna arena za sporednu žensku ulogu 1968.

Posebne nagrade

Branko Ivanda za režiju njegova prvog filma Gravitacija ili fantastična mladost činovnika Borisa Horvata – Diploma 1968.

Miomir Stamenković za realizaciju akcija u filmu Vuk sa Pokletija – Diploma 1968.

Aleksandar Petković za izražajnu kameru u filmu Pohod – Diploma 1968.

Lenka Nojman za ulogu u filmu Tri sata za ljubav – Diploma 1968.

Dragan Nikolić za ulogu u filmovima Kad budem mrtav i beo i Tri sata za ljubav – Diploma 1968.

Vuk sa Prokletija, najviše glasova publike - Nagrada publike „Jelen“ 1968.

16. PULSKI FILMSKI FESTIVAL

26. srpnja - 2. kolovoza 1969.

Od 1969. do 1980. treća nagrada bila je nazvana Velika brončana arena.

Nagrade

Nizvodno od sunca, Fedor Škubonja - Velika zlatna arena 1969.

Događaj, Vatroslav Mimica - Velika srebrna arena 1969.

Biće skoro propast sveta, Aleksandar Petrović - Velika brončana arena 1969.

Fedor Škubonja za režiju filma Nizvodno od sunca - Zlatna arena za režiju 1969.

Vatroslav Mimica za režiju filma Događaj - Srebrna arena za režiju 1969.

Aleksandar Petrović za režiju filma Biće skoro propast sveta - Brončana arena za režiju 1969.

Staša Borisavljević za scenarij filma Nizvodno od sunca - Zlatna arena za scenarij 1969.

Frano Vodopivec za kameru u filmovima Događaj i Kad čuješ zvona - Zlatna arena za kameru 1969.

Zoran Hristić za glazbu u filmovima Vrane i Horoskop - Zlatna arena za glazbu 1969.

Niko Matul za scenografiju filma Kekečeve ukane - Zlatna arena za scenografiju 1969.

Boris Dvornik za mušku ulogu u filmovima Kad čuješ zvona i Most - Zlatna arena za glavnu mušku ulogu 1969.

Radmila Andrić za žensku ulogu u filmu Moja strana svijeta - Zlatna arena za glavnu žensku ulogu 1969.

Danilo Stojković za mušku ulogu u filmu Zazidani - Srebrna arena za sporednu mušku ulogu 1969.

Vrh obrasca

Milena Dravić za žensku ulogu u filmovima Cross country i Horoskop - Srebrna arena za sporednu žensku ulogu 1969.

Posebne nagrade

Živojin Pavlović za smjelu režiju u filmu Zaseda - Specijalna diploma 1969.

Matijaž Klopčič za originalnu režiju filma Sedmina (Pozdravi Marju) - Specijalna diploma 1969.

Boro Drašković za redateljski debi filmom Horoskop - Specijalna diploma 1969.

Želimir Žilnik za osobitu režiju filma Rani radovi - Specijalna diploma 1969.

Branko Gapo za kritički pristup u filmu Vreme bez vojna - Specijalna diploma 1969.

Ivan Paluch za ulogu u filmu Biće skoro propast sveta – Diploma 1969.

Jerzy Wojcik za snimateljski rad u filmu Vrane – Diploma 1969.

Boro Drašković za režiju filma Horoskop - Nagrada ''Mladost'' 1969.

Želimir Žilnik za režiju filma Rani radovi - Nagrada ''Zlatna ptica'' časopisa ''Mladina'' 1969.

Antun Vrdoljak za režiju filma Kad čuješ zvona - Nagrada ''Zlatni vijenac Studija'' režiseru-debitantu 1969.

Boro Drašković za režiju filma Horoskop - Nagrada ''Srebrni vijenac Studija'' režiseru-debitantu 1969.

Želimir Žilnik za režiju filma Rani radovi - Nagrada ''Srebrni vijenac Studija'' režiseru-debitantu 1969.

Kad čuješ zvona, najviše glasova publike - Nagrada publike „Jelen“ 1969.

Živojin Pavlović za režiju filma Zaseda - Nagrada „Septima“ žirija društva filmskih i Tv kritičara 1969.

17. PULSKI FILMSKI FESTIVAL

26. srpnja - 2. kolovoza 1970.

Nagrade

Lisice, Krsto Papić - Velika zlatna arena 1970.

Biciklisti, Puriša Đorđević - Velika srebrna arena 1970.

Bube u glavi, Miloš Radivojević - Velika brončana arena 1970.

Krsto Papić za režiju filma Lisice - Zlatna arena za režiju 1970.

Branimir Tora Janković za režiju filma Krvava bajka - Srebrna arena za režiju 1970.

Matijaž Klopčić za režiju filama Oxygen - Brončana arena za režiju 1970.

Puriša Đorđević za scenarij filma Biciklisti - Zlatna arena za scenarij 1970.

Rudi Vavpotič za kameru u filmu Oxygen - Zlatna arena za kameru 1970.

Vojislav Kostić za glazbu u filmovima Biciklisti i Krvava bajka - Zlatna arena za glazbu 1970.

Bogić Risimović za scenografiju filma Biciklisti - Zlatna arena za scenografiju 1970.

Stevo Žigon za mušku ulogu u filmu Oxygen - Zlatna arena za glavnu mušku ulogu 1970.

Milena Dravić za žensku ulogu u filmu Biciklisti - Zlatna arena za glavnu žensku ulogu 1970.

Jagoda Kaloper za žensku ulogu u filmu Lisice - Srebrna arena za sporednu mušku ulogu 1970.

Adam Čejvan za mušku ulogu u filmu Lisice - Srebrna arena za sporednu žensku ulogu 1970.Vrh obrasca

Posebne nagrade

Rade Marković za epizodnu ulogu u filmu Biciklisti – Diploma 1970.

Jurie Darie za ulogu u filmu Cenata na gradot – Diploma 1970.

Vesna Malohodžić za ulogu u filmu Jedanaesta zapovijed – Diploma 1970.

Milivoj Milivojević za kameru u filmu Bube u glavi – Diploma 1970.

Duško Trifunović i Mirza Idrizović za scenarij filma Život je masovna pojava – Diploma 1970.

Miša Radivojević za režiju filma Bube u glavi - Nagrada ''Zlatni vijenac Studija'' režiseru-debitantu 1970.

Vanča Kljaković za režiju filma Jedanaesta zapovijed - Nagrada ''Zlatni vijenac Studija'' režiseru-debitantu 1970.

Miša Radivojević za režiju filma Bube u glavi - Nagrada C.I.D.A.L.C. 1970.

Branimir Tora Janković za režiju filma Krvava bajka - Nagrada ''Kekec'' 1970.

Miša Radivojević za režiju filma Bube u glavi - Nagrada ''Žaromet'' revije ''Ekran'' 1970.

Miša Radivojević za najpoetičniju režiju filma Bube u glavi - Nagrada ''Memorijal Kokana Rakonjac'' 1970.

Lilika, najviše glasova publike - Nagrada publike „Jelen“ 1970.

Krsto Papić za režiju filma Lisice - Nagrada „Septima“ žirija društva filmskih i TV kritičara 1970.

18. PULSKI FILMSKI FESTIVAL

26. srpnja - 2. kolovoza 1971.

Nagrade

Crveno klasje, Živojin Pavlović - Velika zlatna arena 1971.

U gori raste zelen bor, Antun Vrdoljak - Velika srebrna arena 1971.

Opklada, Zdravko Randić - Velika brončana arena 1971.

Kiril Cenevski za režiju filma Crno seme - Zlatna arena za režiju 1971.

Bata Čengić za režiju filma Uloga moje porodice u svjetskoj revoluciji - Srebrna arena za režiju 1971.

Krešo Golik za režiju filma Tko pjeva zlo ne misli - Brončana arena za režiju 1971.

Miroslav Antić za scenarij filma Doručak sa đavolom - Zlatna arena za scenarij 1971.

Milorad Jakšić-Fenđo za snimateljski rad u filmu Rdeče klasje (Crveno klasje) - Zlatna arena za kameru 1971.

Jože Privšek za glazbu u filmu Na klancu - Zlatna arena za glazbu 1971.

Miodrag Nikolić za scenografiju u filmu filma Uloga moje porodice u svjetskoj revoluciji - Zlatna arena za scenografiju 1971.

Darko Damevski za mušku ulogu u filmu Crno seme - Zlatna arena za glavnu mušku ulogu 1971.

Dušica Žegarac za žensku ulogu u filmu Opklada - Zlatna arena za glavnu žensku ulogu 1971.

Boris Dvornik za mušku ulogu u filmovima U gori raste zelen bor - Srebrna arena za sporednu mušku ulogu 1971.

Majda Potokar za žensku ulogu u filmu Rdeče klasje (Crveno klasje) - Srebrna arena za sporednu žensku ulogu 1971.

Posebne nagrade

Film Ovčar, za suvremenu, socijalnu i životnu temu. – Diploma 1971.

''Vardar film'' za afirmaciju mladih autora. – Diploma 1971.

Marijan Meglič za ton u filmovima Na klancu, Tko pjeva zlo ne misli i U gori raste zelen borDiploma 1971.

Berta Meglič za masku u filmu Na klancu – Diploma 1971.

Cigo Milenković za epizodnu ulogu u filmu Opklada – Diploma 1971.

Kiril Cenevski za režiju filma Crno seme - Nagrada''Zlatni vijenac Studija'' režiseru-debitantu 1971.

Vojko Duletič za režiju filma Na klancu - Nagrada''Zlatni vijenac Studija'' režiseru-debitantu 1971.

Milan Jelić za režiju filma Bubašinter - Nagrada lista ''Mladost'' 1971.

U gori raste zelen bor, najviše glasova publike - Nagrada publike „Jelen“ 1971.

19. PULSKI FILMSKI FESTIVAL

26. srpnja - 2. kolovoza 1972.

Nagrade

Maestro i Margarita, Aleksandar Petrović - Velika zlatna arena 1972.

Vuk samotnjak, Obrad Gluščević - Velika srebrna arena 1972.

Si te vdiset (Kako umrijeti), Miomir Stamenković - Velika brončana arena 1972.

Aleksandar Petrović za režiju filma Maestro i Margarita - Zlatna arena za režiju 1972.

Hajrudin Krvavac za režiju filma Valter brani Sarajevo - Srebrna arena za režiju 1972.

Boštjan Hladnik za režiju filma Ko pride lev - Brončana arena za režiju 1972.

Slavko Janevski, Pande Toškovski i Vatroslav Mimica za scenarij filma Makedonskiot del od peklot - Zlatna arena za scenarij 1972.

Mišo Samoilovski za snimateljski rad u filmu Istrel (Pucanj) - Zlatna arena za kameru 1972.

Kornelije Kovač za glazbu u filmu Bez - Zlatna arena za glazbu 1972.

Vlastimir Gavrik za scenografiju u filmovima Maestro i Margarita i Dan duži od godine - Zlatna arena za scenografiju 1972.

Bata Živojinović za mušku ulogu u filmovima Maestro i Margarita  i Tragovi crne devojke - Zlatna arena za glavnu mušku ulogu 1972.

Božidarka Frajt za žensku ulogu u filmu Živa istina - Zlatna arena za glavnu žensku ulogu 1972.

Vladimir Popović za mušku ulogu u filmu Živjeti za inat - Srebrna arena za sporednu mušku ulogu 1972.

Neda Spasojević za žensku ulogu u filmu Tragovi crne devojke - Srebrna arena za sporednu žensku uloguVrh obrasca

 1972.

Posebne nagrade

Marina Urbanc za ulogu u filmu Ko pride lev – Diploma 1972.

Marijan Arhanić za režiju filma Poslijepodne jednog fazana – Diploma 1972.

Miša Radivojević za eksperiment u filmu Bez – Diploma 1972.

Srđan Karanović za originalnu ideju filma Društvena igra – Diploma 1972.

Vlatko Filipović za režiju prema književnom djelu filma Deveto čudo na istoku – Diploma 1972.

Srđan Karanović za najpoetičniju režiju filma Društvena igra - Nagrada ''Kokan Rakonjac'' 1972.

Marijan Arhanić za režiju filma Poslijepodne jednog fazana - Nagrada ''Zlatni vijenac Studija'' režiseru-debitantu 1972.

Srđan Karanović za režiju filma Društvena igra - Nagrada ''Zlatni vijenac Studija'' režiseru-debitantu 1972.

Tomislav Radić za režiju filma Živa istina - Nagrada ''Srebrni vijenac Studija'' režiseru-debitantu 1972.

Vuk samotnjak, najviše glasova publike - Nagrada publike „Jelen“ 1972.

20. PULSKI FILMSKI FESTIVAL

26. srpnja - 1. kolovoza 1973.

Nagrade

Sutjeska, Stipe Delić - Velika zlatna arena 1973.

Bombaši, Predrag Golubović - Velika srebrna arena 1973.

Živjeti od ljubavi, Krešimir Golik - Velika brončana arena 1973.

Matjaž Klopčić za režiju filma Cvetje v jeseni - Zlatna arena za režiju 1973.

Krsto Papić za režiju filma Predstava Hamleta u Mrduši Donjoj - Srebrna arena za režiju 1973.

Stipe Delić za režiju filma Sutjeska - Brončana arena za režiju 1973.

Branimir Šćepanović za scenarij filma Sutjeska - Zlatna arena za scenarij 1973.

Branko Blažina za snimateljski rad u filmu Kužiš stari moj - Zlatna arena za kameru 1973.

Tomislav Zagrafski za glazbu u filmu Kolnati sme, Irina (Ukleti smo, Irina) - Zlatna arena za glazbu 1973.

Niko Matula za scenografiju u filmu Cvetje v jeseni - Zlatna arena za scenografiju 1973.

Ljubiša Samardžić za mušku ulogu u filmovima Bombaši, Predstava Hamleta u Mrduši Donjoj i Sutjeska - Zlatna arena za glavnu mušku ulogu 1973.

Ružica Sokić za žensku ulogu u filmu Žuta - Zlatna arena za glavnu žensku ulogu 1973.

Ivica Vidović za mušku ulogu u filmu Kužiš stari moj - Srebrna arena za sporednu mušku ulogu 1973.

Milena Zupančić za žensku ulogu u filmu Cvetje v jeseni - Srebrna arena za sporednu žensku ulogu 1973.

Posebne nagrade

Lordan Zafranović za nadahnuto istraživanje filmskog izraza u filmu Kronika jednog zločina – Diploma 1973.

Vlasta Knezović za ulogu u filmu Živjeti od ljubavi – Diploma 1973.

Alenka Rančić za epizodnu ulogu u filmu Živjeti od ljubavi – Diploma 1973.

Bora Begović za epizodne uloge u filmovima So, Bombaši i SutjeskaDiploma 1973.

Gligor Pakovski za ton u filmu Kolnati sme, Irina (Ukleti smo, Irina) – Diploma 1973.

Lordan Zafranović za osebujnu, autorsku i strastvenu režiju filma Kronika jednog zločina - Nagrada lista ''Mladost'' 1973.

Kole Angelovski za najpoetičniju režiju filma Kolnati sme, Irina (Ukleti smo, Irina) - Nagrada ''Kokan Rakonjac'' 1973.

Sutjeska, najviše glasova publike - Nagrada publike „Jelen“ 1973.

21. PULSKI FILMSKI FESTIVAL

26. srpnja - 2. kolovoza 1974.

Nagrade

Užička republika, Živorad Mitrović - Velika zlatna arena 1974.

Derviš i smrt, Zdravko Velimirović - Velika srebrna arena 1974.

Crveni udar, Predrag Golubović - Velika brončana arena 1974.

Zdravko Velimirović za režiju filma Derviš i smrt - Zlatna arena za režiju 1974.

Živorad Mitrović za režiju filma Užička republika - Srebrna arena za režiju 1974.

Karolj Viček za režiju filma Parlog - Brončana arena za režiju 1974.

Branko Šömen za scenarij filma Let mrtve ptice - Zlatna arena za scenarij 1974.

Radomir Šaranović, Viktor Govjada i Milorad Bošković za scenarij filma Svadba - Srebrna arena za scenarij 1974.

Nenad Jovičić za snimateljski rad u filmu Derviš i smrt - Zlatna arena za kameru 1974.

Milivoj Milivojević za snimateljski rad u filmovima SB zatvara krug i Crveni udar - Srebrna arena za kameru 1974.

Alojz Srebotnjak za glazbu u filmu Pastirica - Zlatna arena za glazbu 1974.

Vlastimir Gavrik za scenografiju u filmu Derviš i smrt - Zlatna arena za scenografiju 1974.

Dragomir Bojanić za mušku ulogu u filmu Svadba - Zlatna arena za glavnu mušku ulogu 1974.

Boris Buzančić za mušku ulogu u filmu Užička republika - Srebrna arena za glavnu mušku ulogu 1974.

Majda Grbac za žensku ulogu u filmu Let mrtve ptice - Zlatna arena za glavnu žensku ulogu 1974.

Milena Dravić za žensku ulogu u filmu Deps - Srebrna arena za glavnu žensku ulogu 1974.

Abdurahman Šalja za epizodnu mušku ulogu u filmu Derviš i smrt - Zlatna arena za sporednu mušku ulogu 1974.

Ružica Sokić za epizodnu žensku ulogu u filmu Užička republika - Zlatna arena za sporednu žensku ulogu 1974.

Posebne nagrade

Dušan Ninkov za snimateljski rad u filmu Parlog – Diploma 1974.

Irena Mulaspahić za ulogu u filmu Polenov prah – Diploma 1974.

Nikola Stojanović za pokušaj ostvarenja suvremene filmske satire u režiji filma Polenov prah – Diploma 1974.

Rajko Grlić za suvremeno filmsko traženje u filmu Kud puklo da puklo – Diploma 1974.

Rajko Grlić za suvremenu režiju filma Kud puklo da puklo - Nagrada lista ''Mladost'' 1974.

Rajko Grlić za režiju filma Kud puklo da puklo - Nagrada ''Zlatni vijenac Studija'' režiseru-debitantu 1974.

Karolj Viček za režiju filma Parlog Nagrada ''Kokan Rakonjac'' 1974.

Zdravko Velimirović za sklad romanesknog, filozofskog i kinestetičkog u filmu Derviš i smrt - Nagrada C.I.D.A.L.C. 1974.

Kapetan Mikula Mali, najviše glasova publike - Nagrada publike „Jelen“ 1974.

22. PULSKI FILMSKI FESTIVAL

26. srpnja - 2. kolovoza 1975.

Nagrade

Kuća, Bogdan Žižić - Velika zlatna arena 1975.

Zimovanje u Jakobsfeldu, Branko Bauer - Velika srebrna arena 1975.

Povest o dobrih ljudeh, France Štiglic - Velika brončana arena 1975.

Matijaž Klopčič za režiju filma Strah - Zlatna arena za režiju 1975.

Vladimir Tadej za režiju filma Hitler iz našeg sokaka - Srebrna arena za režiju 1975.

Vladimir Pavlović za režiju filma Okovani šoferi - Brončana arena za režiju 1975.

Arsen Diklić i Branko Bauer za scenarij filma Zimovanje u Jakobsfeldu - Zlatna arena za scenarij 1975.

Rade Bašić za scenarij filma Doktor Mladen - Srebrna arena za scenarij 1975.

Ljube Petkovski za snimateljski rad u filmu Jad - Zlatna arena za kameru 1975.

Rudi Vavpotič za snimateljski rad u filmu Povest o dobrih ljudeh - Srebrna arena za kameru 1975.

Uroš Krek za glazbu u filmu Povest o dobrih ljudeh - Zlatna arena za glazbu 1975.

Niko Matul za scenografiju filma Strah - Zlatna arena za scenografiju 1975.

Ljubo Tadić za mušku ulogu u filmovima Strah i Doktor Mladen - Zlatna arena za glavnu mušku ulogu 1975.

Nikola Simić za mušku ulogu u filmu Hitler iz našeg sokaka - Srebrna arena za glavnu mušku ulogu 1975.

Jagoda Kaloper za žensku ulogu u filmu Kuća - Zlatna arena za glavnu žensku ulogu 1975.

Olga Kacjan za žensku ulogu u filmu Povest o dobrih ljudeh - Srebrna arena za glavnu žensku ulogu 1975.

Ljubiša Samardžić za mušku epizodnu ulogu u filmovima Crvena zemlja i Doktor Mladen - Zlatna arena za sporednu mušku ulogu 1975.

Angelica Hlebce za žensku epizodnu ulogu u filmu Strah - Zlatna arena za sporednu žensku ulogu 1975.

Posebne nagrade

Alenka Bartl za kostimografiju u filmu Strah – Diploma 1975.

Silvo Božič za uspješnu ulogu u filmu Čudoviti prah (Divota prašine) – Diploma 1975.

Marijan Meglič za tonsku obradu filmova Crvena zemlja, Čudoviti prah (Divota prašine) i Povest o dobrih ljudeh – Diploma 1975.

Ivan Hajtl za ulogu u filmu Hitler iz našeg sokaka – Diploma 1975.

Slavko Štimac za ulogu u filmu Zimovanje u Jakobsfeldu – Diploma 1975.

Bogdan Žižić za režiju filma Kuća - Nagrada ''Zlatni vijenac Studija'' režiseru-debitantu 1975.

Lordan Zafranović za režiju filma Muke po Mati - Nagrada filmske kritike ''Milton Manaki'' 1975.

Ljubo Tadić za uloge u filmovima Strah, Doktor Mladen i Pavle Pavlović - Nagrada C.I.D.A.L.C. 1975.

Karpo Ačimović- Godina za kameru u filmu Muke po Mati - Nagrada ''Foto'' 1975.

Lordan Zafranović za kreativan doprinos u filmu Muke po Mati - Nagrada lista ''Mladost'' 1975.

Zimovanje u Jakobsfeldu, najviše glasova publike - Nagrada publike „Jelen“ 1975.

23. PULSKI FILMSKI FESTIVAL

26. srpnja - 2. kolovoza 1976.

Nagrade

Idealist, Igor Pretnar - Velika zlatna arena 1976.

Najdolgiot pat, Branko Gapo - Velika srebrna arena 1976.

Seljačka buna 1573., Vatroslav Mimica - Velika brončana arena 1976.

Goran Paskaljević za režiju filma Čuvar plaže u zimskom periodu - Zlatna arena za režiju 1976.

Veljko Bulajić za režiju filma Atentat u Sarajevu - Srebrna arena za režiju 1976.

Branko Bauer za režiju filma Salaš u malom ritu - Brončana arena za režiju 1976.

Zdravko Velimirović, Mladen Oljača i Đurica Labović za scenarij filma Vrhovi Zelengore - Zlatna arena za scenarij 1976.

Arsen Diklić i Branko Bauer za scenarij filma Salaš u malom ritu - Srebrna arena za scenarij 1976.

Branko Blažina za snimateljski rad na filmu Seljačka buna 1573. - Zlatna arena za kameru 1976.

Kiro Babilovski za snimateljski rad na filmu Najdolgiot pat - Srebrna arena za kameru 1976.

Alfi Kabiljo za glazbu u filmu Seljačka buna 1573. - Zlatna arena za glazbu 1976.

Dragoljub Ivkov za scenografiju filma Čuvar plaže u zimskom periodu - Zlatna arena za scenografiju 1976.

Radko Polič za mušku ulogu u filmu Idealist - Zlatna arena za glavnu mušku ulogu 1976.

Miodrag Radovanović za mušku ulogu u filmu Salaš u malom ritu - Srebrna arena za glavnu mušku ulogu 1976.

Milena Zupančić za žensku ulogu u filmu Idealist - Zlatna arena za glavnu žensku ulogu 1976.

Marjeta Gregorač za žensku ulogu u filmu Med strahom in dolžnostjo - Srebrna arena za glavnu žensku ulogu 1976.

Veljko Mandić za epizodu mušku ulogu u filmu Vrhovi Zelengore - Zlatna arena za sporednu mušku ulogu 1976.

Mira Banjac za epizodnu žensku ulogu u filmu Salaš u malom ritu - Zlatna arena za sporednu žensku ulogu 1976.

Posebne nagrade

Jure Pervanje a snimateljski rad u filmu Med strahom in dolžnostjo – Diploma 1976.

Berta Meglič za masku u filmovima Idealist i Seljačka buna 1573. – Diploma 1976.

Vuksan Lukovac za montažu filma Seljačka buna 1573. – Diploma 1976.

Petar Temelkovski za ulogu u filmu Najdolgiot pat – Diploma 1976.

Slavko Štimac za vedrinu i spontanost uloge u filmovima Salaš u malom ritu i Vlak u snijegu – Diploma 1976.

Goran Paskaljević za režiju filma Čuvar plaže u zimskom periodu - Nagrada žirija kritike 1976.

Goran Paskaljević za režiju filma Čuvar plaže u zimskom periodu - Nagrada ''Kokan Rakonjac'' 1976.

Goran Paskaljević za režiju filma Čuvar plaže u zimskom periodu - Nagrada lista ''Mladost'' 1976.

Goran Paskaljević za režiju filma Čuvar plaže u zimskom periodu - Nagrada ''Zlatni vijenac Studija'' režiseru-debitantu 1976.

Goran Paskaljević za režiju filma Čuvar plaže u zimskom periodu - Nagrada lista ''ZUM'' 1976.

Idealist - Srebrna medalja C.I.D.A.L.C. 1976.

Djevojački most - Posebno priznanje C.I.D.A.L.C. 1976.

Vlak u snijegu, najviše glasova publike - Nagrada publike „Jelen“ 1976.

24. PULSKI FILMSKI FESTIVAL

26. srpnja - 2. kolovoza 1977.

Nagrade

Ne naginji se van, Bogdan Žižić - Velika zlatna arena 1977.

Akcija stadion, Dušan Vukotić - Velika srebrna arena 1977.

Ljubavni život Budimira Trajkovića, Dejan Karaklajić - Velika brončana arena 1977.

Živojin Pavlović za režiju filma Hajka - Zlatna arena za režiju 1977.

Matjaž Klopčič za režiju filma Vdovstvo Karoline Žašler - Srebrna arena za režiju 1977.

Aleksandar Đurčinov za režiju filma Ispravi se, Delfina - Brončana arena za režiju 1977.

Slavko Goldstein i Dušan Vukotić za scenarij filma Akcija stadion - Zlatna arena za scenarij 1977.

Mirko Sabolović za scenarij filma Pucanj - Srebrna arena za scenarij 1977.

Božidar Nikolić za snimateljski rad u filmu Beštije - Zlatna arena za kameru 1977.

Ivica Rajković za snimateljski rad u filmu Izbavitelj - Srebrna arena za kameru 1977.

Boro Tamindžić za glazbu u filmu Beštije - Zlatna arena za glazbu 1977.

Drago Turina za scenografiju filma Izbavitelj - Zlatna arena za scenografiju 1977.

 

Pavle Vujisić za mušku ulogu u filmovima Hajka, Beštije i Povratak otpisanih - Zlatna arena za glavnu mušku ulogu 1977.

Zvonko Lepetić za mušku ulogu u filmu Ludi dani - Srebrna arena za glavnu mušku ulogu 1977.

Milena Zupančič za žensku ulogu u filmu Vdovstvo Karoline Žašler - Zlatna arena za glavnu žensku ulogu 1977.

Neda Arnelić za žensku ulogu u filmu Ispravi se, Delfina - Srebrna arena za glavnu žensku ulogu 1977.

 

Ljubiša Samardžić za mušku epizodnu ulogu u filmu Specijalno vaspitanje - Zlatna arena za sporednu mušku ulogu 1977.

Mira Banjac za žensku epizodnu ulogu u filmu Ne naginji se van - Srebrna arena za sporednu žensku ulogu 1977.

Posebne nagrade


Goran Marković za režiju filma Specijalno vaspitanje – Diploma 1977.

Živko Nikolić za režiju filma Beštije – Diploma 1977.

Ivo Gregurević za ulogu u filmu Ne naginji se van – Diploma 1977.

Mirjana Kauzlarić za ulogu u filmu Pucanj – Diploma 1977.

Berta Meglič za masku u filmu Izbavitelj – Diploma 1977.

Nikola Babić za režiju filma Ludi dani i Goran Marković za režiju filma Specijalno vaspitanje - Nagrada filmske kritike 1977.

Goran Marković za režiju filma Specijalno vaspitanje - Nagrada ''Zlatni vijenac Studija'' režiseru-debitantu 1977.

Dejan Karaklajić za režiju filma Ljubavni život Budimira Trajkovića - Nagrada lista ''Mladost'' 1977.

Goran Marković za režiju filma Specijalno vaspitanje - Nagrada C.I.D.A.L.C. 1977.

Tomislav Pinter za kameru u filmovima Mećava, Vdovstvo Karoline Žašler  i Hajdučka vremena - Nagrada poduzeća 'Foto' i 'Kodak Pathe' 1977.

Aleksandar Đurčinov za režiju filma Ispravi se, Delfina - Nagrada lista ''ZUM-reporter'' 1977.

Specijalno vaspitanje, najviše glasova publike - Nagrada publike „Jelen“ 1977.

25. PULSKI FILMSKI FESTIVAL

26. srpnja - 2. kolovoza 1978.

Nagrade

Okupacija u 26 slika, Lordan Zafranović - Velika zlatna arena 1978.

 

Bravo maestro, Rajko Grlić - Velika srebrna arena 1978.

Pas koji je voleo vozove, Goran Paskaljević - Velika brončana arena 1978.

Srđan Karanović za režiju filma Miris poljskog cveća - Zlatna arena za režiju 1978.

Lordan Zafranović za režiju filma Okupacija u 26 slika - Srebrna arena za režiju 1978.

Krešo Golik za režiju filma Ljubica - Brončana arena za režiju 1978.

Dragoslav Mihajlović za scenarij filma Aller retour - Zlatna arena za scenarij 1978.

Mića Milošević i Ljubomir Radičević za scenarij filma Nije nego - Srebrna arena za scenarij 1978.

Živko Zalar za snimateljski rad u filmovima Bravo maestro - Zlatna arena za kameru 1978.

Karpo Ačimović-Godina za snimateljski rad u filmu Okupacija u 26 slika - Srebrna arena za kameru 1978.

Zoran Smijanović za glazbu u filmu Miris poljskog cveća - Zlatna arena za glazbu 1978.

Niko Matula za scenografiju filma Praznovanje pomladi - Zlatna arena za scenografiju 1978.

Hasan Sučeski za kostimografiju u filmu Ljubav i bijes - Zlatna arena za kostimografiju 1978.

Rade Šerbedžija za mušku ulogu u filmu Bravo maestro - Zlatna arena za glavnu mušku ulogu 1978.

Zoran Radmilović za mušku ulogu u filmu Paviljon VI - Srebrna arena za glavnu mušku ulogu 1978.

Svetlana Bojković za žensku ulogu u filmu Pas koji je voleo vozove - Zlatna arena za glavnu žensku ulogu 1978.

Božidarka Frajt za žensku ulogu u filmu Ljubica - Srebrna arena za glavnu žensku ulogu 1978.

Stevan Gardinovački za mušku epizodnu ulogu u filmu Stići pre svitanja - Srebrna arena za sporednu mušku ulogu 1978.

Mila Kačič za žensku epizodnu ulogu u filmu To so gadi - Srebrna arena za sporednu žensku ulogu 1978.

Posebne nagrade

France Štiglic za režiju filma Praznovanje pomladi – Diploma 1978.

Vatroslav Mimica za angažirani pristup suvremenoj društvenoj problematici u filmu Posljednji podvig diverzanta Oblaka – Diploma 1978.

Predrag Golubović za originalan pristup revolucijskoj tradiciju u filmu Sudbine – Diploma 1978.

Matjaž Janežič za tonsku obradu filma Praznovanje pomladi – Diploma 1978.

Stanislava Zarić za masku u filmovima Pas koji je voleo vozove i Bravo maestroDiploma 1978.

Aleksandar Ilić za montažu filma Sudbine – Diploma 1978.

Lordan Zafranović za režiju filma Okupacija u 26 slika - Nagrada filmske kritike ''Milton Manaki'' 1978.

Lućijan Pintilije za režiju filma Paviljon VI - Nagrada C.I.D.A.L.C. 1978.

Mića Milošević za režiju filma Nije nego - Nagrada ''Zlatni vijenac Studija'' režiseru-debitantu 1978.

Rajko Grlić za režiju filma Bravo maestro - Nagrada lista ''Mladost'' 1978.

Živko Zalar za snimateljski rad u filmovima Bravo maestro, Ljubica i Miris poljskog cveća - Nagrada ''Kodak'', Pariz i ''Foto'', Zagreb 1978.

Mića Milošević za režiju filma Nije nego - Nagrada lista ''ZUM-reporter'' 1978.

Tigar, najviše glasova publike - Nagrada publike „Jelen“ 1978.

26. PULSKI FILMSKI FESTIVAL

26. srpnja - 2. kolovoza 1979.

Nagrade

Trofej, Karolj Vicek - Velika zlatna arena 1979.

Usijanje, Boro Drašković - Velika srebrna arena 1979.

Zemaljski dani teku, Goran Paskaljević - Velika brončana arena 1979.

Fadil Hadžić za režiju filma Novinar - Zlatna arena za režiju 1979.

Hajrudin Krvavac za režiju filma Partizanska eskadrila - Srebrna arena za režiju 1979.

Veljko Bulajić za režiju filma Čovjek koga treba ubiti - Brončana arena za režiju 1979.

Perit Imami za scenarij filma Era dhe lisi - Zlatna arena za scenarij 1979.

Željko Kozinc za scenarij filma Krč - Srebrna arena za scenarij 1979.

Tomislav Pinter za kameru u filmu Iskanja - Zlatna arena za kameru 1979.

Karpo Godina za kameru u filmu Draga moja Iza - Srebrna arena za kameru 1979.

Rock skupina ''Buldožer'' za glazbu u filmu Živi bili pa vidjeli - Zlatna arena za glazbu 1979.

Niko Matula za scenografiju filma Iskanja - Zlatna arena za scenografiju 1979.

Veljko Despotović za scenografiju filmova Usijanje i Čovjek koga treba ubiti - Zlatna arena za scenografiju 1979.

Milena Kumar za kostimografiju u filmu Draga moja Iza - Zlatna arena za kostimografiju 1979.

Boris Dvornik za mušku ulogu u filmu Povratak - Zlatna arena za glavnu mušku ulogu 1979.

Abdurrahman Shala za mušku ulogu u filmu Era dhe lisi - Srebrna arena za glavnu mušku ulogu 1979.

Gorica Popović za žensku ulogu u filmu Nacionalna klasa do 785 cm3 - Zlatna arena za glavnu žensku ulogu 1979.

Štefka Drolčeva za žensku ulogu u filmu Draga moja Iza - Srebrna arena za glavnu žensku ulogu 1979.

Tanja Knezić za žensku ulogu u filmu Prijeki sud - Zlatna arena za sporednu žensku ulogu 1979.

Posebne nagrade

Fadil Hadžić za dijalog u filmu Novinar – Diploma 1979.

Olga Skrigin za montažu u filmu Zemaljski dani teku – Diploma 1979.

Ljubomir Petek za ton u filmu Partizanska eskadrila – Diploma 1979.

Stanislava Zarić za masku u filmu Kvar – Diploma 1979.

Za ukupno kvalitetno debitantsko ostvarenje (glume, režije i scenarija) filma Živi bili pa vidjeli – Diploma 1979.

Goran Paskaljević za režiju filma Zemaljski dani teku - Nagrada filmske kritike ''Milton Manaki'' 1979.

Goran Paskaljević za režiju filma Zemaljski dani teku i Goran Marković za režiju filma Nacionalna klasa do 785 cm3 - Nagrada lista ''Mladost'' 1979.

Zdravko Šotra za režiju filma Osvajanje slobode - Nagrada ''Zlatni vijenac Studija'' režiseru-debitantu 1979.

Goran Paskaljević za režiju filma Zemaljski dani teku - Nagrada C.I.D.A.L.C 1979.

Goran Marković za režiju filma Nacionalna klasa do 785 cm3 i Bruno Gamulin i Milivoj Puhlovski za režiju filma Živi bili pa vidjeli - Nagrada ''ZUM-reportera'' 1979.

Tomislav Pinter za kameru u filmovima Iskanja, Novinar i Povratak - Nagrada Kodak-foto Pariz 1979.

Sanja Vejnović za ulogu u filmu Živi bili pa vidjeli - Nagrada pazinska ruža ''Pazinka'' 1979.

Novinar, najviše glasova publike - Nagrada publike „Jelen“ 1979.

27. PULSKI FILMSKI FESTIVAL

26. srpnja - 2. kolovoza 1980.

Nagrade

Petrijin venac, Srđan Karanović - Velika zlatna arena 1980.

Tajna Nikole Tesle, Krsto Papić - Velika srebrna arena 1980.

Ko to tamo peva, Slobodan Šijan - Velika brončana arena 1980.

Goran Paskaljević za režiju filma Poseban tretman - Zlatna arena za režiju 1980.

Miloš Radivojević za režiju filma Snovi, život, smrt Filipa Filipovića - Srebrna arena za režiju 1980.

Ekrem Kryeziu za režiju filma Gjurmët e bardha (Beli tragovi) - Brončana arena za režiju 1980.

Puriša Đorđević za scenarij filma Osam kila sreće - Zlatna arena za scenarij 1980.

Mišo Samoilovski za snimateljski rad u filmu Olovna brigada - Zlatna arena za kameru 1980.

Kornelije Kovač za glazbu u filmu Snovi, život, smrt Filipa Filipovića - Zlatna arena za glazbu 1980.

Mirko Lipužić za scenografiju filma Ubij me nežno - Zlatna arena za scenografiju 1980.

Jasna Petrović za kostimografiju u filmu Svetozar Marković - Zlatna arena za kostimografiju 1980.

Vuksan Lukovac za montažu filma Svetozar Marković - Zlatna arena za montažu 1980.

Ljubomir Petek za ton u filmu Prkosna delta - Zlatna arena za ton 1980.

Ljubiša Samardžić za mušku ulogu u filmu Rad na određeno vreme - Zlatna arena za glavnu mušku ulogu 1980.

Mirjana Karanović za žensku ulogu u filmu Petrijin venac - Zlatna arena za glavnu žensku ulogu 1980.

Aleksandar Berček za mušku epizodnu ulogu u filmu Ko to tamo peva - Zlatna arena za sporednu mušku ulogu 1980.

Dušica Žegarac za žensku epizodnu ulogu u filmu Poseban tretman - Zlatna arena za sporednu žensku ulogu 1980.

Posebne nagrade

Karpo Godina za režiju, kameru i montažu filma Splav meduze - Nagrada filmske kritike ''Milton Manaki'' 1980.

Slobodan Šijan za režiju filma Ko to tamo peva - Nagrada ''Zlatni vijenac Studija'' režiseru-debitantu 1980.

Goran Paskaljević za režiju filma Poseban tretman - Nagrada C.I.D.A.L.C. 1980.

Slobodan Šijan za režiju filma Ko to tamo peva - Nagrada lista ''Mladost'' 1980.

Slobodan Šijan za režiju filma Ko to tamo peva - Nagrada časopisa ''Film'' 1980.

Jasna Opalić za ulogu u filmu Daj što daš - Nagrada ''Pazinska ruža'' 1980.

Rad na određeno vreme, najviše glasova publike - Nagrada publike „Jelen“ 1980.

28. PULSKI FILMSKI FESTIVAL

18-29. srpnja 1981.

Godine 1981. druga i treća nagrade su izostavljene.

Nagrade

Pad Italije, Lordan Zafranović - Velika zlatna arena redatelju i producentu 1981.

Abdulah Sidran za scenarij filma Sjećaš li se Dolly Bell - Zlatna arena za scenarij 1981.

Tomislav Pinter za snimateljski rad u filmu Samo jednom se ljubi - Zlatna arena za kameru 1981.

Alfi Kabiljo za glazbu u filmu Banović Strahinja - Zlatna arena za glazbu 1981.

Vlastimir Gavrik za scenografiju filma Crveniot konj - Zlatna arena za scenografiju 1981.

Ljiljana Dragović za kostimografiju u filmu Dorotej - Zlatna arena za kostimografiju 1981.

Mladen Prebil za ton u filmu Visoki napon - Zlatna arena za ton 1981.

Vesna Lažeta za montažu filma Visoki napon - Zlatna arena za montažu 1981.

Šukrija Šakrić i Berta Meglič za masku u filmu Gazija - Zlatna arena za masku 1981.

Dragan Nikolić za mušku ulogu u filmu Banović Strahinja - Zlatna arena za glavnu mušku ulogu 1981.

Mira Banjac za žensku ulogu u filmu Široko je lišće - Zlatna arena za glavnu žensku ulogu 1981.

Posebne nagrade

Rajko Grlić za režiju filma Samo jednom se ljubi - Nagrada filmske kritike ''Milton Manaki'' 1981.

Emir Kusturica za režiju filma Sjećaš li se Dolly Bell - Nagrada C.I.D.A.L.C. 1981.

Emir Kusturica za režiju filma Sjećaš li se Dolly Bell - Nagrada ''Zlatni vijenac Studija'' režiseru-debitantu 1981.

Emir Kusturica za režiju filma Sjećaš li se Dolly Bell - Nagrada lista ''Mladost'' 1981.

Zoran Tadić za režiju filma Ritam zločina - Nagrada ''Memorijal Kokan Rakonjac'' 1981.

Božidar Nikolić za kameru u filmovima Pad Italije i Dečko koji obećava - Nagrada Kodak-Pathe 1981.

Jadranka Selec za ulogu u filmu Široko je lišće - Nagrada ''Ruža Pazinke'' 1981.

Pad Italije, najviše glasova publike - Nagrada publike „Jelen“ 1981.

29. PULSKI FILMSKI FESTIVAL

21-30. srpnja 1982.

Nagrade:

Velika zlatna arena:

Nije dodijeljena

Miloš Radivojević za režiju filma Živeti kao sav normalan svet - Zlatna arena za režiju 1982.

Mirza Idrizović za scenarij filma Miris dunja - Zlatna arena za scenarij 1982.

Rado Likon za snimateljski rad u filmu Razseljena oseba - Zlatna arena za kameru 1982.

Bashim Shehu za glazbu u filmu Lepuri me pesë këmbë (Zec sa pet nogu) - Zlatna arena za glazbu 1982.

Niko Matul i Janez Kovič za scenografiju filma Pustota - Zlatna arena za scenografiju 1982.

Divna Jovanović za kostimografiju u filmu Smrt gospodina Goluže - Zlatna arena za kostimografiju 1982.

Marjan Meglič posthumno za ton u filmu 13. jul - Zlatna arena za ton 1982.

Andrija Zafranović za montažu filma Kraljevski voz - Zlatna arena za montažu 1982.

Eržebet Kovač i Julija Beltram za masku u filmu Variola vera - Zlatna arena za masku 1982.

Ljubiša Samardžić za mušku ulogu u filmu Savamala - Zlatna arena za glavnu mušku ulogu 1982.

Jelisaveta Sablić za žensku ulogu u filmu Maratonci trče počasni krug - Zlatna arena za glavnu žensku ulogu 1982.

Milan Štrljić za mušku epizodnu ulogu u filmu Savamala - Zlatna arena za sporednu mušku ulogu 1982.

Mira Furlan za žensku epizodnu ulogu u filmu Kiklop - Zlatna arena za sporednu žensku ulogu 1982.

Posebne nagrade

Živko Nikolić za režiju filma Smrt gospodina Goluže i Miloš Radivojević za režiju filma Živeti kao sav normalan svet - Nagrada kritike ''Milton Manaki'' 1982.

Miloš Radivojević za režiju filma Živeti kao sav normalan svet - Nagrada C.I.D.A.L.C. 1982.

Darko Bajić za režiju filma Direktan prenos - Nagrada ''Zlatni vijenac Studija'' režiseru-debitantu 1982.

Miroslav Mikuljan za režiju filma Hoću živjeti - Nagrada ''Srebrni vijenac Studija'' režiseru-debitantu 1982.

Marjan Ciglič za režiju filma Razseljena oseba - Nagrada ''Srebrni vijenac Studija'' režiseru-debitantu 1982.

Darko Bajić za režiju filma Direktan prenos - Nagrada lista ''Mladost'' 1982.

Darko Bajić za režiju filma Direktan prenos - Nagrada ''Memorijal Kokan Rakonjac'' 1982.

Danijel Šukalo za kameru u filmu Miris dunja i Ivica Rajković za kameru u filmovima Zločin u školi i Hoću živjeti - Nagrada Kodak-Pathe 1982.

Ena Begović za ulogu u filmu Hoću živjeti - Nagrada ''Ruža Pazinke'' 1982.

Kiklop, najviše glasova publike - Nagrada publike „Jelen“ 1982.

30. PULSKI FILMSKI FESTIVAL

20.- 29. srpnja 1983.

Nagrade

Zadah tela, Živojin Pavlović - Velika zlatna arena 1983.

Srđan Karanović za režiju filma Nešto između - Zlatna arena za režiju 1983.

Živojin Pavlović i Slobodan Golubović Leman za scenarij filma Zadah tela - Zlatna arena za scenarij 1983.

Živko Zalar za snimateljski rad u filmu Nešto između - Zlatna arena za kameru 1983.

Zoran Simjanović za glazbu u filmu Balkan ekspres - Zlatna arena za glazbu 1983.

Niko Matul za scenografiju u filmu Suton - Zlatna arena za scenografiju 1983.

Saša Kuljač za kostimografiju u filmu Nešto između - Zlatna arena za kostimografiju 1983.

Hanna Preuss za ton u filmu Eva - Zlatna arena za ton 1983.

Vuksan Lukovac za montažu filma Balkan ekspres - Zlatna arena za montažu 1983.

Eržebet Kovač i Halid Ređebašić za masku u filmu Igmanski marš - Zlatna arena za masku 1983.

Miki Manojlović za mušku ulogu u filmu Nešto između - Zlatna arena za glavnu mušku ulogu 1983.

Ljiljana Medješi za žensku ulogu u filmu Zadah tela - Zlatna arena za glavnu žensku ulogu 1983.

Zijah Sokolović za mušku epizodnu ulogu u filmu Zadah tela - Zlatna arena za sporednu mušku ulogu 1983.

Olivera Marković za žensku epizodnu ulogu u filmu Balkan ekspres - Zlatna arena za sporednu žensku ulogu 1983.

Posebne nagrade

Karpo Godina za režiju filma Rdeči boogie ali kaj ti je deklica - Nagrada kritike ''Milton Manaki'' 1983.

Dragan Kresoja za režiju filma Još ovaj put - Nagrada ''Zlatni vijenac Studija'' režiseru-debitantu 1983.

Srđan Karanović za režiju filma Nešto između - Nagrada C.I.D.A.L.C. 1983.

Branko Baletić za režiju filma Balkan ekspres - Nagrada ''Kokan Rakonjac'' 1983.

Branko Baletić za režiju filma Balkan ekspres - Nagrada lista ''Mladost'' 1983.

Predrag Popović za kameru u filmu Još ovaj put - Nagrada Kodak-Foto 1983.

Miranda Caharija za ulogu u filmu Eva - Nagrada ''Ruža Pazinke'' 1983.

Balkan ekspres - Nagrada žirija tjednika Studio '' Studijev jelen'' 1983.

Mahovina na asfaltu, najviše glasova publike - Nagrada „Vrata Pule“ 1983.

31. PULSKI FILMSKI FESTIVAL

21. -28. srpnja 1984.

Nagrade

Balkanski špijun, Dušan Kovačević, Božidar Nikolić - Velika zlatna arena 1984.

Rajko Grlić za režiju filma U raljama života - Zlatna arena za režiju 1984.

Branko Gradišnik za scenarij filma Leta odlučitve - Zlatna arena za scenarij 1984.

 

Goran Trbuljak za snimateljski rad u filmu Rani snijeg u Münchenu - Zlatna arena za kameru 1984.

Brana Živković za glazbu u filmu U raljama života - Zlatna arena za glazbu 1984.

Veljko Despotović za scenografiju u filmu Davitelj protiv davitelja - Zlatna arena za scenografiju 1984.

Nedežda Perović za kostimografiju u filmu O pokojniku sve najlepše - Zlatna arena za kostimografiju 1984.

Siniša Jovanović za ton u filmu Davitelj protiv davitelja - Zlatna arena za ton 1984.

Andrija Zafranović za montažu filma Balkanski špijun - Zlatna arena za montažu 1984.

Berta Meglič za masku u omnibus-filmu Trije prispevki k slovenski blaznosti - Zlatna arena za masku 1984.

Danilo Stojković za mušku ulogu u filmu Balkanski špijun - Zlatna arena za glavnu mušku ulogu 1984.

Sonja Savić za žensku ulogu u filmu Šećerna vodica - Zlatna arena za glavnu žensku ulogu 1984.

Fabijan Šovagović za mušku epizodnu ulogu u filmu Ambasdor - Zlatna arena za sporednu mušku ulogu 1984.

Vesna Pećinac za žensku epizodnu ulogu u filmu Čudo neviđeno - Zlatna arena za sporednu žensku ulogu 1984.

Posebne nagrade

Stanislav Somolani za snimateljski rad u filmu Čudo neviđeno - Posebno priznanje 1984.

Ute Fiedler za ulogu u filmu Rani snijeg u Münchenu - Posebno priznanje 1984.

Dušan Kovačević i Božidar Nikolić za režiju filma Balkanski špijun - Nagrada ''Zlatni vijenac Studija'' režiseru-debitantu 1984.

Branko Perak za kameru u filmu Šećerna vodica - Nagrada ''Kodak-Pathe“ 1984.

Bato Prelić za režiju filma Šećerna vodica - Nagrada lista ''Mladost'' 1984.

Semka Sokolović-Bertok za ulogu u filmu U raljama života - Nagrada ''Ruža Pazinke'' 1984.

U raljama života - Nagrada žirija tjednika Studio '' Studijev jelen'' 1984.

Mala pljačka vlaka, najviše glasova publike - Nagrada „Vrata Pule“ 1984.

32. PULSKI FILMSKI FESTIVAL

20. -27. srpnja 1985.

Nagrade

Otac na službenom putu, Emir Kusturica - Velika zlatna arena 1985.

Emir Kusturica za režiju filma Otac na službenom putu - Zlatna arena za režiju 1985.

Abdulah Sidran za scenarij filma Otac na službenom putu - Zlatna arena za scenarij 1985.

Božidar Nikolić za snimateljski rad u filmu Život je lep - Zlatna arena za kameru 1985.

Živan Cvitković za glazbu u filmu Horvatov izbor - Zlatna arena za glazbu 1985.

Željko Senečić za scenografiju u filmu Ljubavna pisma s predumišljajem - Zlatna arena za scenografiju 1985.

Alenka Bartl za kostimografiju u filmu Dedeščina - Zlatna arena za kostimografiju 1985.

Gligor Pakoski za ton u filmu Jazol - Zlatna arena za ton 1985.

Filip Robar-Dorin za montažu filma Ovni in mamuti - Zlatna arena za montažu 1985.

Snježana Tomljenović za masku u filmu Crveni i crni - Zlatna arena za masku 1985.

Predrag Miki Manojlović za mušku ulogu u filmu Otac na službenom putu - Zlatna arena za glavnu mušku ulogu 1985.

Mirjana Karanović za žensku ulogu u filmu Otac na službenom putu - Zlatna arena za glavnu žensku ulogu 1985.

Božidar Bunjevac za mušku epizodnu ulogu u filmu Ovni in mamuti - Zlatna arena za sporednu mušku ulogu 1985.

Gordana Gadžić za žensku epizodnu u filmu Tajvanska kanasta - Zlatna arena za sporednu žensku ulogu 1985.

Posebne nagrade

Irina Alferova za ulogu u filmu Ljubavna pisma s predumišljajem - Posebno priznanje 1985.

Emir Kusturica za režiju filma Otac na službenom putu - Nagrada kritike „Milton Manaki“ 1985.

Filip Robar-Dorin za režiju filma Ovni in mamuti - Nagrada „Zlatni vijenac Studija“ režiseru-debitantu 1985.

Nenad Dizdarević za režiju filma I to će proći - Nagrada ''Kokan Rakonjac'' 1985.

Dinko Tucaković za režiju filma Šest dana juna i Filip Robar-Dorin za režiju filma Ovni in mamuti - Nagrada lista „Mladost“ 1985.

Vilko Filač za kameru u filmu Butnskala - Nagrada „Kodak-Pathe“ 1985.

Mirjana Karanović za ulogu u filmu Otac na službenom putu - Nagrada ''Ruža Pazinke'' 1985.

Bora Drašković za režiju filma Život je lep - Nagrada „Zlatni gladijator“ 1985.

Emir Kusturica za režiju filma Otac na službenom putu - Nagrada žirija tjednika Studio „Studijev jelen“ 1985.

Otac na službenom putu, najviše glasova publike - Nagrada „Zlatna vrata Pule“ 1985.

33. PULSKI FILMSKI FESTIVAL

17. -25. srpnja 1986.

Nagrade

Srećna nova '49., Stole Popov - Velika zlatna arena 1986.

Lordan Zafranović za režiju filma Večernja zvona - Zlatna arena za režiju 1986.

Goran Mihić za scenarij filma Srećna nova '49. - Zlatna arena za scenarij 1986.

Goran Trbuljak za snimateljski rad u filmu San o ruži - Zlatna arena za kameru 1986.

Ljupčo Konstantinov za glazbu u filmu Srećna nova '49. - Zlatna arena za glazbu 1986.

Dinka Jeričević za scenografiju u filmu Za sreću je potrebno troje - Zlatna arena za scenografiju 1986.

Irena Felicijan za kostimografiju u filmu Kormoran - Zlatna arena za kostimografiju 1986.

Matijaž Janežič za ton u filmu Kormoran - Zlatna arena za ton 1986.

Andrija Zafranović za montažu u filmu Večernja zvona - Zlatna arena za montažu 1986.

Radmila Ivatović za masku u filmu Srećna nova '49. - Zlatna arena za masku 1986.

Rade Šerbedžija za mušku ulogu u filmu Večernja zvona - Zlatna arena za glavnu mušku ulogu 1986.

Mira Furlan za žensku ulogu u filmu Lepota poroka - Zlatna arena za glavnu žensku ulogu 1986.

Duško Kustovski za mušku epizodnu ulogu u filmu Srećna nova '49. - Zlatna arena za sporednu mušku ulogu 1986.

Nada Đurevska za žensku epizodnu ulogu u filmu Od zlata jabuka - Zlatna arena za sporednu žensku ulogu 1986.

Posebne nagrade

Zoran Tadić za režiju filma San o ruži i Stole Popov za režiju filma Srećna nova '49. - Nagrada kritike ''Milton Manaki'' 1986.

Anton Tomašič za režiju filma Kormoran - Nagrada ''Zlatni vijenac Studija'' režiseru-debitantu 1986.

Miljenko Dereta za režiju filma Špadijer – jedan život - Nagrada lista „Mladost“ 1986.

Tomislav Pinter za kameru u filmu Bal na vodi - Nagrada „Kodak-Pathe“ 1986.

Olivera Marković za ulogu u filmu Obećana zemlja - Nagrada „Ruža Pazinke“ 1986.

Vladica Milosavljević i Svetozar Cvetković za uloge u filmu Srećna nova '49. - Nagrada za najpoetičniji emotivni odnos lista „Polet“ 1986.

Stole Popov za režiju filma Srećna nova '49. - Nagrada „Zlatni gladijator“ 1986.

Lordan Zafranović za režiju filma Večernja zvona - Nagrada žirija tjednika Studio „Studijev jelen“ 1986.

34. PULSKI FILMSKI FESTIVAL

18. – 25. srpnja 1987.

Nagrade

Već viđeno, Goran Marković - Velika zlatna arena 1987.

Vladimir Blaževski za režiju filma Hi-Fi - Zlatna arena za režiju 1987.

Dejan Šorak za scenarij filma Oficir s ružom - Zlatna arena za scenarij 1987.

Radoslav Vladić za snimateljski rad u filmu Na putu za Katangu - Zlatna arena za kameru 1987.

Janez Gregorc za glazbu u filmu Ljubezni Blanke Kolak - Zlatna arena za glazbu 1987.

Kemal Hrustanović za scenografiju filma Život radnika - Zlatna arena za scenografiju 1987.

Milena Kumar za kostimografiju u filmu Ljubezni Blanke Kolak - Zlatna arena za kostimografiju 1987.

Mladen Prebil i Predrag Stijačić za ton u filmu Život radnika - Zlatna arena za ton 1987.

Petar Marković za montažu u filmu Hi-Fi - Zlatna arena za montažu 1987.

Halid Redžebašić za masku u filmu Već viđeno - Zlatna arena za masku 1987.

Žarko Laušević za mušku ulogu u filmu Oficir s ružom - Zlatna arena za glavnu mušku ulogu 1987.

Anica Dobra za žensku ulogu u filmu Već viđeno - Zlatna arena za glavnu žensku ulogu 1987.

Petar Božović za epizodnu mušku ulogu u filmu Već viđeno - Zlatna arena za sporednu mušku ulogu 1987.

Vesna Trivalić za žensku epizodnu ulogu u filmu Oktoberfest - Zlatna arena za sporednu žensku ulogu 1987.

Posebne nagrade:

Živojin Pavlović za režiju filma Na putu za Katangu - Nagrada kritike ''Milton Manaki'' 1987.

Živorad Tomić za režiju filma Kraljeva završnica - Nagrada ''Zlatni vijenac Studija'' režiseru-debitantu 1987.

Miroslav Lekić za režiju filma Dogodilo se na današnji dan - Nagrada ''Kokan Rakonjac'' 1987.

Vladimir Blaževski za režiju filma Hi-Fi - Nagrada lista ''Mladost'' 1987.

Mišo Samoilovski za kameru u filmu Hi-Fi - Nagrada Kodak-Foto 1987.

Ružica Sokić za ulogu u filmu Oktoberfest - Nagrada ''Ruža Pazinke'' 1987.

Ksenija Paić i Žarko Laušević za uloge u filmu Oficir s ružom - Nagrada za najpoetičniji emotivni odnos lista „Polet“ 1987.

Živojin Pavlović za režiju filma Na putu za Katangu - Nagrada „Zlatni gladijator“ 1987.

Goran Paskaljević za režiju filma Anđeo čuvar - Nagrada žirija tjednika Studio '' Studijev jelen'' 1987.

35. PULSKI FILMSKI FESTIVAL

23. - 30. srpnja 1988.

Nagrade

Život sa stricem, Krsto Papić - Velika zlatna arena 1988.

Žarko Dragojević za režiju filma Kuća pored pruge - Zlatna arena za režiju 1988.

Žarko Dragojević za scenarij filma Kuća pored pruge - Zlatna arena za scenarij 1988.

Boris Gortinski za snimateljski rad u filmu Zaboravljeni - Zlatna arena za kameru 1988.

Gjon Gjevelekaj za glazbu u filmu Rojet e mjegullës (Čuvari magle) - Zlatna arena za glazbu 1988.

Snježana Petrović za scenografiju u filmu Slučaj Harms - Zlatna arena za scenografiju 1988.

Ika Škomrlj za kostimografiju u filmu Glembajevi - Zlatna arena za kostimografiju 1988.

Matjaž Janežič za ton u filmu Odpadnik - Zlatna arena za ton 1988.

Branislava Čeperac za montažu filma Za sada bez dobrog naslova - Zlatna arena za montažu 1988.

Vuka Radosavljević za masku u filmu Neka čudna zemlja - Zlatna arena za masku 1988.

Mustafa Nadarević za mušku ulogu u filmu Glembajevi - Zlatna arena za glavnu mušku ulogu 1988.

Neda Arnelić za žensku ulogu u filmu Haloa - Praznik kurvi - Zlatna arena za glavnu žensku ulogu 1988.

Ljubiša Samardžić za mušku epizodnu ulogu u filmu Kuća pored pruge - Zlatna arena za sporednu mušku ulogu 1988.

Ena Begović za žensku epizodnu ulogu u filmu Glembajevi - Zlatna arena za sporednu žensku ulogu 1988.

Posebne nagrade

Branko Šmit za režiju filma Sokol ga nije volio - Nagrada ''Zlatni vijenac Studija'' režiseru-debitantu 1988.

Slobodan D. Pešić za režiju filma filmu Slučaj Harms - Nagrada ''Kokan Rakonjac'' 1988.

Mira Furlan za ulogu u filmu Braća po materi - Nagrada ''Ruža Pazinke'' 1988.

Alma Prica i Davor Janjić za uloge u filmu Život sa stricem - Nagrada za najpoetičniji emotivni odnos lista „Polet“ 1988.

Krsto Papić za režiju filma Život sa stricem - Nagrada „Zlatni gladijator“ 1988.

Krsto Papić za režiju filma Život sa stricem - Nagrada žirija tjednika Studio '' Studijev jelen'' 1988.

Život sa stricem, najviše glasova publike - Nagrada „Vrata Pule“ 1988.

36. PULSKI FILMSKI FESTIVAL

18-25. kolovoza 1989.

Nagrade

Sabirni centar, Goran Marković - Velika zlatna arena 1989.

Kuduz, Ademir Kenović - Velika srebrna arena 1989.

Hamburg Altona, Vedran Mihletić, Mladen Mitrović, Dragutin Krencer - Velika brončana arena 1989.

 

Joža Pogačnik za režiju filma Kavarna Astoria - Zlatna arena za režiju 1989.

Dušan Kovačević za scenarij filma Sabirni centar - Zlatna arena za scenarij 1989.

Tomislav Pinter za snimateljski rad u filmu Đavolji raj - Zlatna arena za kameru 1989.

Arsen Dedić za glazbu u filmu Donator - Zlatna arena za glazbu 1989.

Slobodan Rundo za scenografiju u filmu Iskušavanje đavola - Zlatna arena za scenografiju 1989.

Biljana i Ljiljana Dragović za kostimografiju u filmu Boj na Kosovu - Zlatna arena za kostimografiju 1989.

Nenad Vukadinović za ton u filmu Kako je propao rokenrol - Zlatna arena za ton 1989.

Goran Terzić, Mustafa Prešev i Snežana Ivanović za montažu filma Kako je propao rokenrol - Zlatna arena za montažu 1989.

Janez Hočevar za mušku ulogu u filmu Kavarna Astoria - Zlatna arena za glavnu mušku ulogu 1989.

Snežana Bogdanović za žensku ulogu u filmu Kuduz - Zlatna arena za glavnu žensku ulogu 1989.

Fabijan Šovagović za mušku epizodnu ulogu u filmu Čovjek koji je volio sprovode - Zlatna arena za sporednu mušku ulogu 1989.

Radmila Živković za žensku epizodnu ulogu u filmu Sabirni centar - Zlatna arena za sporednu žensku ulogu 1989.

Posebne nagrade

Anna Adamek i Anna Lewandowski za masku u filmu Boj na Kosovu - Posebno priznanje 1989.

Mladen Prebil za ton u filmovima Donator i Čovjek koji je volio sprovode - Specijalna zlatna arena 1989.

Ivica Matić za režiju filma Žena s krajolikom - Specijalna zlatna arena 1989.

Ademir Kenović za režiju filma Kuduz - Nagrada ''Zlatni vijenac Studija'' režiseru-debitantu 1989.

Ademir Kenović za režiju filma Kuduz - Nagrada ''Kokan Rakonjac'' 1989.

Tomislav Pinter za kameru u filmovima Sabirni centar i Đavolji raj - Nagrada Kodak-Pathe 1989.

Snježana Bogdanović za ulogu u filmu Kuduz - Nagrada ''Ruža Pazinke'' 1989.

Ademir Kenović za režiju filma Kuduz - Nagrada „Zlatni gladijator“ 1989.

Ademir Kenović za režiju filma Kuduz - Nagrada žirija tjednika Studio '' Studijev jelen'' 1989.

Kuduz, najviše glasova publike - Nagrada „Zlatna vrata Pule“ 1989.

37. PULSKI FILMSKI FESTIVAL

30 lipnja - 7. srpnja 1990.

Nagrade

Gluvi barut, Bato čengić - Velika zlatna arena 1990.

Ljeto za sjećanje, Bruno Gamulin - Velika srebrna arena 1990.

Granica, Zoran Masirević - Velika brončana arena 1990.

Filip Robar Dorin za režiju filma Veter v mreži - Zlatna arena za režiju 1990.

Ferenc Deak za scenarij filma Granica - Zlatna arena za scenarij 1990.

Jure Pervanje za snimateljski rad u filmu Veter v mreži - Zlatna arena za kameru 1990.

Goran Bregović za glazbu u filmu Gluvi barut - Zlatna arena za glazbu 1990.

Janez Kovič za scenografiju filma Do konca in naprej - Zlatna arena za scenografiju 1990.

Ruben Albahari za ton u filmu Orao - Zlatna arena za ton 1990.

Karpo Godina za montažu filma Umetni raj - Zlatna arena za montažu 1990.

Snježana Tomljenović za masku u filmu Gluvi barut - Zlatna arena za masku 1990.

Branislav Lečić za mušku ulogu u filmu Gluvi barut - Zlatna arena za glavnu mušku ulogu 1990.

Mirjana Joković za žensku ulogu u filmu Granica - Zlatna arena za glavnu žensku ulogu 1990.

Zaim Muzaferija za mušku epizodnu ulogu u filmu Stanica običnih vozova - Zlatna arena za sporednu mušku ulogu 1990.

Anja Popović za žensku epizodnu ulogu u filmu Početni udarac - Zlatna arena za sporednu žensku ulogu 1990.

Posebne nagrade

Marija Marić za režiju i glumačkoj ekipi filma Tinereţe frîntă (Slomljena mladost) - Posebno priznanje 1990.

Viba film (Ljubljana) i Avala film (Beograd) za kvalitete globalnog produkcijskog dizajna domaćeg filma - Specijalna zlatna arena 1990.

Zoran Maširević za režiju filma Granica - Nagrada ''Kokan Rakonjac'' 1990.

Bata Čengić za režiju filma Gluvi barut - Nagrada YU Fipresci 1990.

Anja Šovagović-Despot za ulogu u filmu Stela - Nagrada ''Ruža Pazinke'' 1990.

Bata Čengić za režiju filma Gluvi barut - Nagrada „Zlatni gladijator“ 1990.

Stela - Nagrada žirija tjednika Studio '' Studijev jelen'' 1990.

38. PULSKI FILMSKI FESTIVAL

26. srpnja - 2. kolovoza 1991.

FESTIVAL JE OTKAZAN!

39. PULSKI FILMSKI FESTIVAL

17. - 20. srpnja 1992.

Nagrade

Krsto Papić za režiju filma Priča iz Hrvatske - Zlatna arena za režiju 1992.

Lada Kaštelan i Zrinka Ogresta za scenarij filma Krhotine - Zlatna arena za scenarij 1992.

Goran Trbuljak za kameru u filmu Kamenita vrata - Zlatna arena za kameru 1992.

Davor Rocco za glazbu u filmu Vrijeme ratnika - Zlatna arena za glazbu 1992.

Željko Senečić za scenografiju u filmu Čaruga - Zlatna arena za scenografiju 1992.

Maja Galasso za kostimografiju u filmu Čaruga - Zlatna arena za kostimografiju 1992.

Mladen Pervan i Ruben Albahari za ton u filmu Vrijeme ratnika - Zlatna arena za ton 1992.

Martin Tomić za montažu filma Kamenita vrata - Zlatna arena za montažu 1992.

Snježana Tomljenović i Halid Redžebašić za masku u filmu Đuka Begović - Zlatna arena za masku 1992.

Sven Lasta za glavnu mušku ulogu u filmu Školjka u šumi - Zlatna arena za glavnu mušku ulogu 1992.

Mirta Zečević za glavnu žensku ulogu u filmu Luka - Zlatna arena za glavnu žensku ulogu 1992.

Damir Lončar za mušku epizodnu ulogu u filmu Luka - Zlatna arena za sporednu mušku ulogu 1992.

Zoja Odak za žensku epizodnu ulogu u filmu Priča iz Hrvatske - Zlatna arena za sporednu žensku ulogu 1992.

Posebne nagrade

Krešo Golik, redatelj - Počasna Zlatna arena za životno djelo 1992.

Fabijan Šovagović, glumac - Počasna Zlatna arena za životno djelo 1992.

Priča iz Hrvatske - Vjesnikova nagrada publike ''Jelen'' 1992.

40. PULSKI FILMSKI FESTIVAL

22-25. srpnja 1993.

Nagrade

Kontesa Dora, Zvonimir Berković - Zlatna arena za najbolji film 1993.

Davor Žmegač za režiju filma Zlatne godine - Zlatna arena za režiju 1993.

Zvonimir Berković za scenarij filma Kontesa Dora - Zlatna arena za scenarij 1993.

Slobodan Trninić za kameru u filmu Zlatne godine - Zlatna arena za kameru 1993.

Igor Kuljerić za glazbu u filmu Kontesa Dora - Zlatna arena za glazbu 1993.

Ilija Ivezić za glavnu mušku ulogu u filmu Zlatne godine - Zlatna arena za glavnu mušku ulogu 1993.

Alma Prica za glavnu žensku ulogu u filmu Kontesa Dora - Zlatna arena za glavnu žensku ulogu 1993.

Zlatna arena za sporednu mušku ulogu:

Posebne nagrade

Petar Krelja za režiju filmova Na sporednom kolosijeku i Ana i njezina braća iz omnibusa Hrvatski triptih - Posebno priznanje 1993.

Kontesa Dora - Vjesnikova nagrada publike ''Jelen'' 1993.

41. PULSKI FILMSKI FESTIVAL

23-29. srpnja 1994

Nacionalni natjecateljski program je otkazan.

42. PULSKI FILMSKI FESTIVAL

24. - 30. srpnja 1995.

Nagrade

Isprani, Zrinko Ogresta - Zlatna arena za najbolji film 1995.

Zrinko Ogresta za režiju filma Isprani - Zlatna arena za režiju 1995.

Lukas Nola za scenarij filma Svaki put kad se rastajemo - Zlatna arena za scenarij 1995.

Tomislav Pinter za kameru u filmu Svaki put kad se rastajemo - Zlatna arena za kameru 1995.

Zrinko Tutić za glazbu u filmu Putovanje tamnom polutkom - Zlatna arena za glazbu 1995.

Ivica Trpčić za scenografiju u filmu Anđele moj dragi - Zlatna arena za scenografiju 1995.

Vjera Ivanković za kostimografiju u filmu Svaki put kad se rastajemo - Zlatna arena za kostimografiju 1995.

Josip Podvorac za montažu filma Isprani - Zlatna arena za montažu 1995.

Filip Šovagović za glavnu mušku ulogu u filmu Isprani - Zlatna arena za glavnu mušku ulogu 1995.

Katarina Bistrović-Darvaš za glavnu žensku ulogu u filmu Isprani - Zlatna arena za glavnu žensku ulogu 1995.

Mustafa Nadarević za mušku epizodnu ulogu u filmu Isprani - Zlatna arena za sporednu mušku ulogu 1995.

Nadežda Perišić za žensku epizodnu ulogu u filmu Svaki put kad se rastajemo - Zlatna arena za sporednu žensku ulogu 1995.

Posebne nagrade:

Branko Lustig, pomoćnik redatelja i producent - Velika Zlatna arena za životno djelo 1995.

Ruben Albahari za kvalitetu tona u filmovima festivalske produkcije - Posebna zlatna arena 1995.

Autorima filmova prikazanih na Danu posvećenom Sarajevu i Bosni i Hercegovini - Posebna zlatna arena 1995.

Ivan Salaj za film Vidimo se - Posebna zlatna arena 1995.

Gospa - Vjesnikova nagrada publike ''Jelen'' 1995.

Jelena Rajković za režiju filma Noć za slušanje - Vjesnikova nagrada ''Breza'' najboljem debitantu 1995.

Gospa, najviše glasova publike - Nagrada „Zlatna vrata Pule“ 1995.

43. PULSKI FILMSKI FESTIVAL

7. - 10. kolovoz 1996.

Nagrade

Vinko Brešan za režiju filma Kako je počeo rat na mom otoku - Velika zlatna arena za režiju 1996.

Nino Škrabe za scenarij filma Ne zaboravi me - Zlatna arena za scenarij 1996.

Vjekoslav Vrdoljak za kameru u filmu Nusikaja - Zlatna arena za kameru 1996.

Davor Rocco za glazbu u filmu Prepoznavanje - Zlatna arena za glazbu 1996.

Ivan Ivan za scenografiju filma Nusikaja - Zlatna arena za scenografiju 1996.

Vanda Ninić za kostimografiju u filmu Kako je počeo rat na mom otoku - Zlatna arena za kostimografiju 1996.

Mladen Pervan za ton u filmu Ne zaboravi me - Zlatna arena za ton 1996.

Vesna Štefić za montažu filma Prepoznavanje - Zlatna arena za montažu 1996.

Snježana Tomljenović za masku u filmu Sedma kronika - Zlatna arena za masku 1996.

Rene Medvešek za glavnu mušku ulogu u filmu Sedma kronika - Velika zlatna arena za glavnu mušku ulogu 1996.

Nataša Dorčić za glavnu žensku ulogu u filmu Prepoznavanje - Velika zlatna arena za glavnu žensku ulogu 1996.

Josip Genda za mušku epizodnu ulogu u filmu Sedma kronika - Zlatna arena za sporednu mušku ulogu 1996.

Matija Prskalo za žensku epizodnu ulogu u filmu Kako je počeo rat na mom otoku - Zlatna arena za sporednu žensku ulogu 1996.

Posebne nagrade

Vjekoslav Vrdoljak za kameru u filmu Nusikaja i Enes Midžić za kameru u filmu Sedma kronika - Nagrada „Kodak“ 1996.

Kako je počeo rat na mom otoku, najviše glasova publike - Nagrada „Zlatna vrata Pule“ 1996.

44. PULSKI FILMSKI FESTIVAL

24. - 27. srpnja 1997.

Nagrade

Goran Rušinović za režiju filma Mondo Bobo - Velika zlatna arena za režiju 1997.

Branko Schmidt za scenarij filma Božić u beču - Zlatna arena za scenarij 1997.

Goran Trbuljak za kameru u filmu Treća žena - Zlatna arena za kameru 1997.

Arsen Dedić za glazbu u filmu Pont Neuf - Zlatna arena za glazbu 1997.

Grubimix Labyrinth za scenografiju filma Mondo Bobo - Zlatna arena za scenografiju 1997.

Lada Gamulin za kostimografiju u filmu Treća žena - Zlatna arena za kostimografiju 1997.

Mladen Pervan i Boris Grgurić za ton u filmu Božić u beču - Zlatna arena za ton 1997.

Bernarda Fruk i Ivana Fumić za montažu filma Mondo Bobo - Zlatna arena za montažu 1997.

Snježana Tomljanović za masku u filmu Ruso meso - Zlatna arena za masku 1997.

Sven Medvešek za glavnu mušku ulogu u filmu Mondo Bobo - Velika zlatna arena za glavnu mušku ulogu 1997.

Ena Begović za glavnu žensku ulogu u filmu Treća žena - Velika zlatna arena za glavnu žensku ulogu 1997.

Drago Krča za mušku epizodnu ulogu u filmu Božić u beču - Zlatna arena za sporednu mušku ulogu 1997.

Alma Prica za žensku epizodnu ulogu u filmu Treća žena - Zlatna arena za sporednu žensku ulogu 1997.

Posebne nagrade

Zoran Tadić, redatelj filma Treća žena - Velika zlatna arena za cjelokupni autorski doprinos hrvatskoj filmskoj umjetnosti 1997.

Mondo Bobo, najviše glasova publike - Nagrada „Zlatna vrata Pule“ 1997.

45. PULSKI FILMSKI FESTIVAL

29. srpnja - 1. kolovoza 1998.

Nagrade

Krsto Papić za režiju filma Kad mrtvi zapjevaju - Velika zlatna arena za režiju 1998.

Snježana Tribuson za scenarij filma Tri muškarca Melite Žganjer - Zlatna arena za scenarij 1998.

Goran Trbuljak za kameru u filmu Transatlantic - Zlatna arena za kameru 1998.

Zrinko Tutić za glazbu u filmu Kad mrtvi zapjevaju - Zlatna arena za glazbu 1998.

Vladimir Domitrović za scenografiju u filmu Tri muškarca Melite Žganjer - Zlatna arena za scenografiju 1998.

Ruta Knežević za kostimografiju u filmu Transatlantic - Zlatna arena za kostimografiju 1998.

Marina Barac za montažu filma Tri muškarca Melite Žganjer - Zlatna arena za montažu 1998.

Marija Dziewulska za masku u filmu Transatlantic - Zlatna arena za masku 1998.

Filip Šovagović za glavnu mušku ulogu u filmu Transatlantic - Velika zlatna arena za glavnu mušku ulogu 1998.

Sandra Lončarić za glavnu žensku ulogu u filmu Zavaravanje - Velika zlatna arena za glavnu žensku ulogu 1998.

Ivo Gregurević za mušku epizodnu ulogu u filmu Tri muškarca Melite Žganjer - Zlatna arena za sporednu mušku ulogu 1998.

Suzana Nikolić za žensku epizodnu ulogu u filmu Tri muškarca Melite Žganjer - Zlatna arena za sporednu žensku ulogu 1998.

Posebne nagrade

Boris Dvornik, glumac - Velika zlatna arena za cjelokupni autorski doprinos hrvatskoj filmskoj umjetnosti 1998.

Mirjana Rogina za ulogu u filmu Tri muškarca Melite Žganjer - Vjesnikova nagrada ''Breza'' za najbolje debitantsko ostvarenje 1998.

Tri muškarca Melite Žganjer redateljice Snježane Tribuson - Nagrada ''Oktavijan'' Hrvatskog društva filmskih kritičara za najbolji film 1998.

Kad mrtvi zapjevaju, najviše glasova publike - Nagrada „Zlatna vrata Pule“ 1998.

46. PULSKI FILMSKI FESTIVAL

12. - 15. kolovoza 1999.

Nagrade

Bogorodica, Neven Hitrec - Velika zlatna arena za najbolji film 1999.

Zrinko Ogresta za režiju filma Crvena prašina - Zlatna arena za režiju 1999.

Goran Tribuson i Zrinko Ogresta za scenarij filma Crvena prašina - Zlatna arena za scenarij 1999.

Vjekoslav Vrdoljak za kameru u filmu Garcia - Zlatna arena za kameru 1999.

Đelo Jusić za glazbu u filmu Dubrovački suton - Zlatna arena za glazbu 1999.

Gorana Stepan za scenografiju u filmu Da mi je biti morski pas - Zlatna arena za scenografiju 1999.

Ruta Knežević za kostimografiju u filmu Da mi je biti morski pas - Zlatna arena za kostimografiju 1999.

Mladen Pervan i ''Gama studio'' za zvuk u filmu Dubrovački suton - Zlatna arena za zvuk 1999.

Josip Podvorac za montažu filma Crvena prašina - Zlatna arena za montažu 1999.

Sadika Bečić i Verica Grgurić za masku u filmu Da mi je biti morski pas - Zlatna arena za masku 1999.

Ivo Gregurević za glavnu mušku ulogu u filmu Bogorodica - Zlatna arena za glavnu mušku ulogu 1999.

Lucija Šerbedžija za glavnu žensku ulogu u filmu Bogorodica - Zlatna arena za glavnu žensku ulogu 1999.

Ante Vican za mušku epizodnu ulogu u filmu Crvena prašina - Zlatna arena za sporednu mušku ulogu 1999.

Edita Majić za žensku epizodnu ulogu u filmu Da mi je biti morski pas - Zlatna arena za sporednu žensku ulogu 1999.

Posebne nagrade:

Vanja Drach za uloge u filmovima Bogorodica i Garcia te za cjelokupan doprinos hrvatskoj filmskoj umjetnosti - Velika zlatna arena 1999.

Neven Hitrec za režiju filma Bogorodica - Vjesnikova nagrada ''Breza'' za najbolje debitantsko ostvarenje 1999.

Da mi je biti morski pas (Ognjen Sviličić) - Nagrada ''Oktavijan'' Hrvatskog društva filmskih kritičara za najbolji film 1999.

Crvena prašina, najviše glasova publike - Nagrada „Zlatna vrata Pule“ 1999.

47. PULSKI FILMSKI FESTIVAL

27. - 30. srpnja 2000.

Nagrade

Maršal, Vinko Brešan - Velika zlatna arena za najbolji film 2000.

Lukas Nola za režiju filma Nebo, sateliti - Zlatna arena za režiju 2000.

Ivo Brešan i Vinko Brešan za scenarij filma Maršal - Zlatna arena za scenarij 2000.

Darko Šuvak za kameru u filmu Nebo, sateliti - Zlatna arena za kameru 2000.

Mate Matišić za glazbu u filmu Maršal - Zlatna arena za glazbu 2000.

Ivica Trpčić za scenografiju u filmu Je li jasno, prijatelju - Zlatna arena za scenografiju 2000.

Ksenija Jeričević za kostime u filmu Nebo, sateliti - Zlatna arena za kostimografiju 2000.

Toni Jerković, Gordan Fučkar i Dubravka Premar za zvuk u filmu Nebo, sateliti - Zlatna arena za zvuk 2000.

Tomislav Pavlic za montažu u filmu Blagajnica hoće ići na more - Zlatna arena za montažu 2000.

Janoš Kalja za masku u filmu Maršal - Zlatna arena za masku 2000.

Ilija Ivezić za glavnu mušku ulogu u filmu Maršal - Zlatna arena za glavnu mušku ulogu 2000.

Dora Polić za glavnu žensku ulogu u filmu Blagajnica hoće ići na more - Zlatna arena za glavnu žensku ulogu 2000.

Dejan Aćimović za mušku epizodnu ulogu u filmu Je li jasno, prijatelju - Zlatna arena za sporednu mušku ulogu 2000.

Nina Violić za žensku epizodnu ulogu u filmu Blagajnica hoće ići na more - Zlatna arena za sporednu žensku ulogu 2000.

Posebne nagrade

Branko Bauer, redatelj, za cjelokupni filmski opus i autorski doprinos hrvatskom filmu - Velika zlatna arena 2000.

Dalibor Matanić za režiju filma Blagajnica hoće ići na more - Vjesnikova nagrada ''Breza'' za najbolje debitantsko ostvarenje 2000.

Darko Šuvak za kameru u filmu Nebo, sateliti - Nagrada ''Kodak'' 2000.

Vinko Brešan za režiju filma Maršal - Nagrada ''Sinchro film&video'' 2000.

Maršal, najviše glasova publike - Nagrada „Zlatna vrata Pule“ 2000.

48. PULSKI FILMSKI FESTIVAL

22. - 30. lipnja 2001.

Nagrade

Polagana predaja, Bruno Gamulin - Velika zlatna arena za najbolji film 2001.

Kraljica noći, Branko Schmidt - Zlatna arena za produkciju 2001.

Josip Cvenić za scenarij filma Kraljica noći - Zlatna arena za scenarij 2001.

Mirko Pivčević za kameru u filmu Sami - Zlatna arena za kameru 2001.

Davor Rocco za glazbu u filmu Polagana predaja - Zlatna arena za glazbu 2001.

Željko Senečić za scenografiju u filmu Polagana predaja - Zlatna arena za scenografiju 2001.

Ana Savić-Gecan za kostimografiju u filmu Sami - Zlatna arena za kostimografiju 2001.

Filip Šovagović za glavnu mušku ulogu u filmu Polagana predaja - Zlatna arena za glavnu mušku ulogu 2001.

Lucija Šerbedžija za glavnu žensku ulogu u filmu Polagana predaja - Zlatna arena za glavnu žensku ulogu 2001.

Posebne nagrade

Vatroslav Mimica, redatelj - Velika zlatna arena za cjelokupni autorski doprinos hrvatskoj filmskoj umjetnosti 2001.

Lukas Nola za režiju filma Sami - Posebna Zlatna arena 2001.

Zoran Sudar za režiju filma Posljednja volja - Vjesnikova nagrada ''Breza'' za najbolje debitantsko ostvarenje 2001.

Boris Dvornik, glumac - Vjesnikova nagrada ''Krešo Golik'' za životni doprinos u filmskoj umjetnosti 2001.

Posljednja volja, najviše glasova publike - Nagrada „Zlatna vrata Pule“ 2001.

Nagrade Programa europskog filma:

101 Reykjavik (Balltasar Kormakur) - Velika zlatna arena (Program europskog filma) 2001.

Tom Tykwer za kinestetičke vrijednosti u filmu Der Krieger und die Kaiserin (Princeza i ratnik) - Zlatna arena za kinestetičke vrijednosti (Program europskog filma) 2001.

Jan van de Velde za režiju filma Lek (Curenje) - Zlatna arena za režiju (Program europskog filma) 2001.

Doriana Leondeff i Silvio Soldini za film Pane e tulipani (Kruh i tulipani) - Zlatna arena za najbolju filmsku ideju i scenarij (Program europskog filma) 2001.

Tijana Kondić za glavnu žensku ulogu u filmu Nataša - Zlatna arena za glavnu žensku ulogu (Program europskog filma) 2001.

Bruno Ganz za glavnu mušku ulogu u filmu Pane e tulipani (Kruh i tulipani) - Zlatna arena za glavnu mušku ulogu (Program europskog filma) 2001.

Lukas Moodysson za režiju filma Tillsammans (Zajedno) - Posebno priznanje (Program europskog filma) 2001.

49. PULSKI FILMSKI FESTIVAL

20. - 25. srpnja 2002.

Nagrade

Fine mrtve djevojke, Dalibor Matanić - Velika zlatna arena za najbolji film 2002.

Dalibor Matanić za režiju filma Fine mrtve djevojke - Zlatna arena za režiju 2002.

Goran Tribuson za scenarij filma Ne dao Bog većeg zla - Zlatna arena za scenarij 2002.

Alka film za produkciju filma Fine mrtve djevojke - Zlatna arena za produkciju 2002.

Silvije Jesenković za kameru u filmu Serafin, svjetioničarev sin - Zlatna arena za kameru 2002.

Dalibor Pavičić za glazbu u filmu Prezimiti u Riu - Zlatna arena za glazbu 2002.

Mladen Ožbolt za scenografiju u filmu Prezimiti u Riu - Zlatna arena za scenografiju 2002.

Ruta Knežević za kostimografiju u filmu Prezimiti u Riu - Zlatna arena za kostimografiju 2002.

Marina Barac za montažu filma Ne dao Bog većeg zla - Zlatna arena za montažu 2002.

Ivo Gregurević za glavnu mušku ulogu u filmu Fine mrtve djevojke - Zlatna arena za glavnu mušku ulogu 2002.

Leona Paraminski za glavnu žensku ulogu u filmu Prezimiti u Riu - Zlatna arena za glavnu žensku ulogu 2002.

Ivica Vidović za mušku sporednu ulogu u filmu Fine mrtve djevojke - Zlatna arena za sporednu mušku ulogu 2002.

Olga Pakalović za žensku sporednu ulogu u filmu Fine mrtve djevojke - Zlatna arena za sporednu žensku ulogu 2002.

Posebne nagrade

Kristijan Milić i Goran Kulenović za režiju omnibus filma 24 sata - Vjesnikova nagrada ''Breza'' za najbolje debitantsko ostvarenje 2002.

Mia Oremović, glumica - Nagrada ''Fabijan Šovagović'' istaknutoj glumici/glumcu za izuzetan doprinos hrvatskoj kinematografiji 2002.

Fine mrtve djevojke - Nagrada ''Oktavijan'' Hrvatskog društva filmskih kritičara za najbolji film 2002.

Fine mrtve djevojke - Nagrada Synchro film&video 2002.

Silvije Jesenković za kameru u filmu Serafin, svjetioničarev sin - Nagrada ''Kodak'' 2002.

Fine mrtve djevojke, najviše glasova publike - Nagrada „Zlatna vrata Pule“ 2002.

Nagrade Programa europskog filma:

Lundi matin (Ponedjeljak ujutro) - Otar Iosseliani - Velika zlatna arena (Program europskog filma) 2002.

Krzysztof Kieslowski i Krzysztof Piesiewicz za scenarij filma Heaven (Nebesa) - Zlatna arena za scenarij (Program europskog filma) 2002.

Isabelle Huppert za žensku ulogu u filmu La pianiste - Zlatna arena za žensku ulogu (Program europskog filma) 2002.

Giovanni Ribisi za mušku ulogu u filmu Heaven (Nebesa) - Zlatna arena z mušku ulogu (Program europskog filma) 2002.

Maximilian Schell za režiju filma Meine Schwester Maria (Moja sestra Maria) - Posebno priznanje (Program europskog filma) 2002.

50. PULA FILM FESTIVAL

19. – 24. srpnja 2003.

Tu, Zrinko Ogresta - Velika zlatna arena za najbolji film 2003.

Vinko Brešan za režiju filma Svjedoci - Zlatna arena za režiju 2003.

Jurica Pavičić i Živko Zalar za scenarij filma Svjedoci - Zlatna arena za scenarij 2003.

Živko Zalar za snimateljski rad na filmu Svjedoci - Zlatna arena za kameru 2003.

Josip Podvorac za montažu fima Tu - Zlatna arena za montažu 2003.

Mate Matišić za glazbu u filmu Svjedoci - Zlatna arena za glazbu 2003.

 

Ivica Trpčić i Kemal Hrustanović za scenografiju u filmu Konjanik - Zlatna arena za scenografiju 2003.

Ante Tonči Vladislavič za kostimografiju u filmu Svjetsko čudovište - Zlatna arena za kostimografiju 2003.

Alma Prica za ulogu u filmu Svjedoci - Zlatna arena za najbolju glavnu žensku ulogu 2003.

Dubravka Ostojić za ulogu u filmu Ispod crte - Zlatna Arena za najbolju sporednu žensku ulogu 2003.

Zlatko Crnković za ulogu u filmu Tu - Zlatna Arena za najbolju glavnu mušku ulogu 2003.

Danko Ljuština za ulogu u filmu Konjanik - Zlatna Arena za najbolju sporednu mušku ulogu 2003.

Posebne nagrade

Zvonimir Jurić za režiju filma Onaj koji će ostati neprimijećen - Vjesnikova nagrada ''Breza'' za najboljeg debitanta 2003.

 

Svjedoci - Nagrada Oktavijan Hrvatskoga društva filmskih kritičara 2003.

Ispod crte, najviše glasova publike - Nagrada „Zlatna vrata Pule“ 2003.

51. PULA FILM FESTIVAL

16. – 24. srpnja 2004.

Duga mračna noć, Antun Vrdoljak - Velika zlatna arena za najbolji film 2004.

Antun Vrdoljak za režiju filma Duga mračna noć - Zlatna arena za režiju 2004.

Antun Vrdoljak za scenarij filma Duga mračna noć - Zlatna arena za scenarij 2004.

Daria Lorenci za ulogu u filmu Oprosti za kung fu, Ognjen Sviličić - Zlatna arena za najbolju glavnu žensku ulogu 2004.

Vera Zima za ulogu u filmu Oprosti za kung fu, Ognjen Sviličić - Zlatna arena za najbolju sporednu žensku ulogu 2004.

Goran Višnjić za ulogu u filmu Duga mračna noć - Zlatna arena za najbolju glavnu mušku ulogu 2004.

Vilim Matula za ulogu u filmu Sto minuta Slave, Dalibor Matanić - Zlatna arena za najbolju sporednu mušku ulogu 2004.

Mirko Pivčević za snimateljski rad na filmu Ta divna splitska noć - Zlatna arena za kameru 2004.

Dubravko Slunjski za montažu filma Ta divna splitska noć - Zlatna arena za montažu 2004.

Igor Kuljerić za glazbu u filmu Duga mračna noć - Zlatna arena za glazbu 2004.

Ivo Hušnjak za scenografiju u filmu Družba Isusova - Zlatna arena za scenografiju 2004.

Ana Savić Gecan za kostimografiju u filmu Sto minuta Slave - Zlatna Arena za kostimografiju 2004.

Posebne nagrade:

Posebna Zlatna arena glumačkom ansamblu filma Duga mračna noć (Katarina Bistrović-Darvaš, Boris Dvornik, Tarik Filipović, Ivo Gregurević, Marija Kohn, Alen Liverić, Krešimir Mikić, Mustafa Nadarević, Goran Navojec, Žarko Potočnjak i Vera Zima)

Arsen Anton Ostojić za režiju filma Ta divna splitska noć - Vjesnikova nagrada Breza za najboljeg debitanta 2004.

Dora Fišter za ulogu u filmu Slučajna suputnica - Vjesnikova diploma za najbolju glumicu-debitanticu 2004.

Ta divna splitska noć - Nagrada Oktavijan Hrvatskoga društva filmskih kritičara 2004.

Ilija Ivezić - Nagrada Fabijan Šovagović (Hrvatskog društva filmskih redatelja glumcu ili glumici za izuzetni doprinos hrvatskoj kinematografiji) 2004.

Fadil Hadžić - Nagrada Marijan Rotar (pojedincima i ustanovama koji su podjednako idejama i djelima spojili Pulu i film) 2004.

Vjekoslav Vrdoljak za snimateljski rad na filmu Duga mračna noć - Kodakova nagradu za najbolji snimateljski rad 2004.

Oprosti za kung fu i Ta divna splitska noć - Nagrada Synchro film i video 2004.

Duga mračna noć, najviše glasova publike - Nagrada „Zlatna vrata Pule“ 2004.

Nagrade međunarodnog programa

Whisky - Nagrada HDFK za najbolji strani film 2004.

Hvatanje Friedmanovih i Život i smrt serijskog ubojice - Nagrada kritičara za najbolji dokumentarni film 2004.

52. FESTIVAL IGRANOG FILMA U PULI

16. – 23. srpnja 2005.

Što je Iva snimila 21. listopada 2003., Tomislav Radić - Velika zlatna arena za najbolji film 2005.

Tomislav Radić za film Što je Iva snimila 21. listopada 2003. - Zlatna arena za režiju 2005.

Dejan Šorak za scenarij filma Dva igrača s klupe - Zlatna arena za scenarij 2005.

Anja Šovagović Despot za ulogu u filmu Što je Iva snimila 21. listopada 2003. - Zlatna arena za najbolju glavnu žensku ulogu 2005.

Dora Lipovčan za ulogu u filmu Dva igrača s klupe - Zlatna arena za najbolju sporednu žensku ulogu 2005.

Ivo Gregurević za ulogu u filmu Što je Iva snimila 21. listopada 2003. - Zlatna arena za najbolju glavnu mušku ulogu 2005.

Dragan Despot za ulogu u filmu Pušća Bistra - Zlatna arena za najbolju sporednu mušku ulogu 2005.

Vjekoslav Vrdoljak za snimateljski rad na filmu Dva igrača s klupe - Zlatna arena za kameru 2005.

Slaven Zečević za montažu filma Snivaj, zlato moje - Zlatna arena za montažu 2005.

Darko Hajsek za glazbu u filmu Snivaj, zlato moje - Zlatna arena za glazbu 2005.

Mariju Iveziću za scenografiju u filmu Dva igrača s klupe - Zlatna arena za scenografiju 2005.

Željka Franulović za kostimografiju u filmu Snivaj, zlato moje - Zlatna arena za kostimografiju 2005.

Snježana Gorup za masku u filmu Snivaj, zlato moje - Zlatna arena za masku 2005.

Toni Jurković Snivaj, zlato moje - Zlatna arena za ton 2005.

Posebne nagrade:

Filip Šovagović za režiju filma Pušća Bistra - Vjesnikova nagrada Breza za najboljeg debitanta 2005.

Što je Iva snimila 21. listopada 2003. - Nagrada Oktavijan Hrvatskoga društva filmskih kritičara 2005.

Vjekoslav Vrdoljak za film Dva igrača s klupe - Nagrada tvrtke Kodak domaćem snimatelju za najbolji snimateljski rad u filmu hrvatske produkcije, u vrijednosti od 2.000 EUR u vidu Kodak negativa filmske trake 2005.

Što je Iva snimila 23. listopada 2003. - Nagrada tvrtke Synchro film i video iz Beča (2.000 EUR u obliku poklon bona za besplatne usluge u laboratoriju i postprodukciji te tvrtke u Beču 2005.

Ivica Vidović - Nagrada Fabijan Šovagović (Hrvatskog društva filmskih redatelja za posebni glumački prinos hrvatskoj kinematografiji) 2005.

Snivaj, zlato moje, najviše glasova publike - Nagrada „Zlatna vrata Pule“ 2005.

Nagrade međunarodnog ocjenjivačkog suda

Diler (Benedek Fliegauf) - Nagrada za najbolji film 2005.

Felicity Huffmann za ulogu u fimu Transamerica - Posebna pohvala 2005.

Lazar Ristovski za ulogu u filmu San zimske noći - Posebna pohvala 2005.

53. FESTIVAL IGRANOG FILMA U PULI

15. - 22. srpnja 2006.

Sve džaba, Antonio Nuić - Velika zlatna arena za najbolji film 2006.

Antonio Nuić za režiju filma Sve džaba - Zlatna arena za režiju 2006.

Antonio Nuić za scenarij filma Sve džaba - Zlatna arena za scenarij 2006.

Zrinka Cvitešić za ulogu u filmu Što je muškarac bez brkova - Zlatna arena za najbolju glavnu žensku ulogu 2006.

Nataša Janjić za ulogu u filmu Sve džaba - Zlatna arena za najbolju sporednu žensku ulogu 2006.

Krešimir Mikić za ulogu u filmu Put lubenica - Zlatna arena za najbolju glavnu mušku ulogu 2006.

Emir Hadžihafisbegović za ulogu u filmu Karaula - Zlatna arena za najbolju sporednu mušku ulogu 2006.

Branko Linta za snimateljski rad na filmu Volim te - Zlatna arena za kameru 2006.

Tomislav Pavlic za montažu fima Volim te - Zlatna arena za montažu 2006.

Tamara Obrovac za glazbu u filmu Što je muškarac bez brkova - Zlatna arena za glazbu 2006.

Mladen Ožbolt za scenografiju u fimu Put lubenica - Zlatna arena za scenografiju 2006.

Željko Nosić, Nina Silobrčić i Franc Prestieri za kostime u filmu Libertas - Zlatna arena za kostimografiju 2006.

Mladen Pervan i Ranko Pauković za ton u filmu Put lubenica - Zlatna arena za ton 2006.

Ana Bulajić Črček za masku u filmu Libertas - Zlatna arena za masku 2006.

Posebne nagrade:

Toni Gojanović za ulogu u filmu Karaula - Vjesnikova nagrada Breza za najboljeg debitanta 2006.

Put lubenica - Nagrada Oktavijan Hrvatskoga društva filmskih kritičara 2006.

Što je muškarac bez brkova, najviše glasova publike - Nagrada „Zlatna vrata Pule“ 2006.

Nagrade međunarodnog ocjenjivačkog suda:

Doručak na Plutonu (Breakfast on Pluto), Neil Jordan - Zlatna arena za najbolji film 2006.

Michel Bouquet za iznimnu izvedbu i kompleksnu studiju vršenja vlasti u filmu Šetač s Marsovih poljana (Le promeneur du champ de Mars), red. Robert Guediguian - Priznanje međunarodnog ocjenjivačkog suda 2006.

John Hilleot za redateljsko umijeće u njegovu genre filmu Uvjeti predaje (The Proposition) koji se bavi slabo poznatim aspektom australske povijesti - Priznanje međunarodnog ocjenjivačkog suda 2006.

54. festival igranog filma u Puli

12. - 21. srpnja 2007.

Nagrade

Živi i mrtvi, Kristijan Milić - Velika zlatna arena za najbolji film 2007.

Kristijan Milić za režiju filma Živi i mrtvi - Zlatna arena za režiju 2007.

Ognjen Sviličić za scenarij filma Armin - Zlatna arena za scenarij 2007.

Dragan Marković i Mirko Pivčević za kameru u filmu Živi i mrtvi - Zlatna arena za kameru 2007.

Andrija Milić za glazbu u filmu Živi i mrtvi - Zlatna arena za glazbu 2007.

Tanja Lacko za scenografiju u filmu Pjevajte nešto ljubavno - Zlatna arena za scenografiju 2007.

Sanja Šeler za kostimografiju u filmu Pjevajte nešto ljubavno - Zlatna arena za kostimografiju 2007.

Ivica Drnić, Damir Valinčić, Igor Fabris za zvuk u filmu Živi i mrtvi - Zlatna arena za zvuk 2007.

Goran Guberović za montažu u filmu Živi i mrtvi - Zlatna arena za montažu 2007.

Goran Rukavina, Branko Repalust za secijalne efekte u filmu Živi i mrtvi - Zlatna arena za specijalne efekte 2007.

Emir Hadžihafizbegović za glavnu mušku ulogu u filmu Armin - Zlatna arena za glavnu mušku ulogu 2007.

Nataša Dorčić za glavnu žensku ulogu u filmu Moram spavat', anđele - Zlatna arena za glavnu žensku ulogu 2007.

Boro Perić za ulogu u filmu Živi i mrtvi - Zlatna arena za mušku epizodnu ulogu 2007.

Olga Pakalović za ulogu u filmu Moram spavat', anđele - Zlatna arena za sporednu žensku ulogu 2007.

Posebne nagrade

Livio Morosin za glazbu u filmu Moram spavat', anđele - Vjesnikova nagrada ''Breza'' za najbolje debitantsko ostvarenje 2007.

Ante Peterlić - Vjesnikova nagrada Krešo Golik za životni doprinos filmskoj umjetnosti 2007.

Armin - Nagrada ''Oktavijan'' Hrvatskog društva filmskih kritičara za najbolji film 2007.

Martin Bizjak - Nagrada «Marijan Rotar» pojedincima ili ustanovama koji su podjednako svojim idejama i djelima spojili Pulu i film 2007.

Josip Marotti - Nagrada Fabijan Šovagović Hrvatskog društva filmskih redatelja za posebni glumački prinos hrvatskoj kinematografiji 2007.

Pjevajte nešto ljubavno, najviše glasova publike - Nagrada „Zlatna vrata Pule“ 2007.

Priznanja međunarodnog ocjenjivačkog suda

Ljubavne pjesme, Christophe Honoré - Posebna Zlatna Arena za umjetnički doseg 2007.

Jiři Menzel za film Služio sam engleskog kralja - Posebna Zlatna Arena za najboljeg redatelja 2007.

Slani zrak, Alessandro Angelini - Posebna Zlatna Arena na najbolji film u međunarodnoj konkurenciji 2007.

55. FESTIVAL IGRANOG FILMA U PULI

19. - 26. srpnja 2008.

Nagrade

Ničiji sin, Arsen Anton Ostojić - Velika zlatna arena za najbolji film 2008.

Arsen Anton Ostojić za režiju filma Ničiji sin - Zlatna arena za režiju 2008.

Miljenko Jergović, Goran Rušinović za scenarij filma Buick riviera - Zlatna arena za scenarij 2008.

Davorin Gecl za kameru u filmu Iza stakla - Zlatna arena za kameru 2008.

Mate Matišić za glazbu u filmu Ničiji sin - Zlatna arena za glazbu 2008.

Marijo Ivezić za scenografiju u filmu Nije kraj - Zlatna arena za scenografiju 2008.

Željka Franulović za kostimografiju u filmu Nije kraj - Zlatna arena za kostimografiju 2008.

Damir Ključarić, Blaž Andračić za zvuk u filmu Ničiji sin - Zlatna arena za zvuk na filmu 2008.

Sandra Botica Brešan za montažu u filmu Nije kraj - Zlatna arena za montažu 2008.

Mojca Gorogranc za masku u filmu Kino Lika - Zlatna arena za masku 2008.

Alen Liverić za glavnu mušku ulogu u filmu Ničiji sin - Zlatna arena za glavnu mušku ulogu 2008.

Jadranka Đokić za glavnu žensku ulogu u filmu Iza stakla - Zlatna arena za glavnu žensku ulogu 2008.

Leon Lučev za ulogu u filmu Nije Kraj - Zlatna arena za mušku epizodnu ulogu 2008.

Nada Gačešić-Livaković za ulogu u filmu Kino Lika - Zlatna arena za žensku epizodnu ulogu 2008.

Posebne nagrade

Areta Ćurković za glumu u filmu Kino Lika - Vjesnikova nagrada ''Breza'' za najbolje debitantsko ostvarenje 2008.

Radojka Tanhofer - Vjesnikova Nagrada Krešo Golik za životni doprinos filmskoj umjetnosti 2008.

Vanja Drach - Nagrada «Fabijan Šovagović» Društva hrvatskih filmskih redatelja za glumca ili glumicu čije je djelovanje ostavilo trag u povijesti hrvatskoga filma 2008.

Igor Galo - Nagrada Marijan Rotar 2008.

Ničiji sin - Nagrada ''Oktavijan'' Hrvatskog društva filmskih kritičara za najbolji film 2008.

Nije kraj, najviše glasova publike - Nagrada „Zlatna vrata Pule“ 2008.

Nagrade međunarodnog ocjenjivačkog suda

Liu Weiwei za ulogu u filmu Vjeruj u ljubav - Zlatna Arena za najbolju glavnu ulogu 2008.

Happy-Go-Lucky, Mike Leigh - Zlatna Arena za najboljeg redatelja 2008.

Dvostruka ljubav (La fille coupée en doux), Claude Chabrol - Zlatna Arena za najbolji film 2008.

56. FESTIVAL IGRANOG FILMA U PULI

18. – 25. srpnja 2009.

Nagrade

Metastaze, Branko Schmidt - Velika zlatna arena za najbolji film 2009.

Zvonimir Jurić i Goran Dević za režiju filma Crnci - Zlatna arena za režiju 2009.

Antonio Nuić za scenarij filma Kenjac - Zlatna arena za scenarij 2009.

Mirko Pivčević za kameru u filmu Kenjac - Zlatna arena za kameru 2009.

Srđan Gulić Gul za glazbu u filmu Kenjac - Zlatna arena za glazbu 2009.

Velimir Domitrović za scenografiju u filmu Ljubavni život domobrana - Zlatna arena za scenografiju 2009.

Doris Kristić za kostimografiju u filmu U zemlji čudesa - Zlatna arena za kostimografiju 2009.

Dubravka Premar za ton u filmu Crnci - Zlatna arena za ton 2009.

Dubravno Slunjski za montažu u filmu Ljubavni život domobrana - Zlatna arena za montažu 2009.

Jasna Rosini za masku u filmu Metastaze - Zlatna arena za masku 2009.

Rene Bitorajac za glavnu ulogu u filmu Metastaze - Zlatna arena za glavnu mušku ulogu 2009.

Dijana Vidušin za glavnu žensku ulogu u filmu Ljubavni život domobrana - Zlatna arena za glavnu žensku ulogu 2009.

Nikša Butjer za ulogu u filmu Crnci - Zlatna arena za mušku epizodnu ulogu 2009.

Lena Politeo za ulogu u filmu U zemlji čudesa - Zlatna arena za žensku epizodnu ulogu 2009.

Posebne nagrade

Relja Bašić - Vjesnikova nagrada «Krešo Golik» za životni doprinos filmskoj umjetnosti 2009.

Miroslav Tatić - Nagrada Mario Rotar 2009.

Mirko Pivčević za film Kenjac - Nagrada ''Kodak'' 2009.

Branko Schmidt za film Metastaze - Nagrada Hypo banke 2009.

Vjerujem u anđele, najviše glasova publike - Nagrada „Zlatna vrata Pule“ 2009.

Kenjac, Antonio Nuić - Nagrada ''Oktavijan'' Hrvatskog društva filmskih kritičara za najbolji film 2009.

Ljubavnici (Two Lovers), James Gray - Nagrada Hrvatskog društva filmskih kritičara za najbolji dugometražni igrani film iz međunarodnog programa 2009.

Raj je zapadno, Costa Gavras - Nagrada Žirija mladih filmofila 2009.

Metastaze, Branko Schmidt - Nagrada Žirija mladih filmofila 2009.

57. FESTIVAL IGRANOG FILMA U PULI

17. – 24. srpnja 2010.

Nagrade

Neka ostane među nama, Rajko Grlić - Velika zlatna arena za najbolji film 2010.

Rajko Grlić za režiju filma Neka ostane među nama - Zlatna arena za režiju 2010.

Nevio Marasović za scenarij filma The Show Must Go On - Zlatna arena za scenarij 2010.

Slobodan Trninić za kameru u filmu Neka ostane među nama - Zlatna arena za kameru 2010.

Alfi Kabiljo, Alan Bjelinski za glazbu u filmu Neka ostane među nama - Zlatna arena za glazbu 2010.

Ivo Hušnjak za scenografiju u filmu Neka ostane među nama - Zlatna arena za scenografiju 2010.

Zorana Meić za kostimografiju u filmu Šuma summarum - Zlatna arena za kostimografiju 2010.

Srđan Krupjel za ton u filmu Neka ostane među nama - Zlatna arena za ton 2010.

Mato Ilijić za montažu u filmu Šuma summarum - Zlatna arena za montažu 2010.

Snježana Gorup za masku u filmu Sedamdeset i dva dana - Zlatna arena za masku 2010.

Tomislav Vujnović, Aleksandar Faraguna za efekte u filmu The Show Must Go On - Zlatna arena za specijalne efekte 2010.

Rade Šerbedžija za glavnu mušku ulogu u filmu Sedamdeset i dva dana - Zlatna arena za glavnu mušku ulogu 2010.

Marija Škaričić za glavnu žensku ulogu u filmu Majka asfalta - Zlatna arena za glavnu žensku ulogu 2010.

Bogdan Diklić za ulogu u filmu Sedamdeset i dva dana - Zlatna arena za mušku epizodnu ulogu 2010.

Posebne nagrade

Nevio Marasović, The Show Must Go On - Vjesnikova nagrada «Breza» za najbolje debitanta 2010.

Pulska publika - Nagrada Mario Rotar 2010.

Rajko Grlić, Neka ostane među nama - Nagrada Hypo banke 2010.

Sedamdeset i dva dana, najviše glasova publike - Nagrada ''Zlatna vrata Pule'' 2010.

The Show Must Go On, Nevio Marasović - Nagrada ''Oktavijan'' Hrvatskog društva filmskih kritičara za najbolji film 2010.

The Ghostwriter (Pisac iz sjene), Roman Polanski - Nagrada Hrvatskog društva filmskih kritičara za najbolji dugometražni igrani film iz međunarodnog programa 2010.

Jasmila Žbanić, Na putu - Nagrada Hrvatskog društva filmskih kritičara za najbolji dugometražni igrani film iz sekcije manjinskih koprodukcija 2010.

Nagrade za manjinske koprodukcije:

Jasmila Žbanić, Na putu - Zlatna arena za režiju iz sekcije manjinskih koprodukcija 2010.

Zrinka Cvitešić, Na putu - Zlatna arena za glavnu žensku ulogu iz sekcije manjinskih koprodukcija 2010.

Toni Grga, Ostavljeni - Zlatna arena za glavnu mušku ulogu iz sekcije manjinskih koprodukcija 2010.

Nagrade Žirija mladih filmofila:

Samac, Tom Ford - Nagrada Žirija mladih filmofila iz Međunarodnog programa 2010.

Šampion, Kristijan Milić - Nagrada Žirija mladih filmofila iz kategorije Hrvatski kratki igrani filmovi 2010.

Jasmila Žbanić, Na putu - Nagrada Žirija mladih filmofila iz sekcije manjinskih koprodukcija 2010.

Danilo Šerbedžija, Sedamdeset i dva dana - Nagrada Žirija mladih filmofila iz Nacionalnog programa 2010.

Nagrade žirija filmskih kritičara Europe i Mediterana (FEDEORA):

Irena Škorić, 9. ožujak - Nagrada žirija filmskih kritičara Europe i Mediterana (FEDEORA) iz kategorije Hrvatski kratki igrani filmovi 2010.

Adis Bakrač, Ostavljeni - Nagrada žirija filmskih kritičara Europe i Mediterana (FEDEORA) iz sekcije manjinskih koprodukcija 2010.

Nacionalni program:

Rajko Grlić, Neka ostane među nama - Nagrada žirija filmskih kritičara Europe i Mediterana (FEDEORA) iz Nacionalnog programa 2010.

Nagrade Žirija međunarodnog programa:

Sylvie Testud z ulogu u filmu Lourdes, Jessica Hausner - Nagrada Žirija međunarodnog programa za najbolje glumačko ostvarenje 2010.

Bertrand Tavernier, Princeza Montpensier - Nagrada Žirija međunarodnog programa za najboljeg redatelja 2010.

Pisac iz sjene, Robert Benmussi, Roman Polanski, Alain Sardeu - Nagrada Žirija međunarodnog programa za najbolji film 2010.

58. FESTIVAL IGRANOG FILMA U PULI

9. – 23. srpnja 2011.

Nagrade

Kotlovina, Tomislav Radić - Velika zlatna arena za najbolji film 2011.

Dalibor Matanić za režiju filma Ćaća - Zlatna arena za režiju 2011.

Tomislav Radić za scenarij filma Kotlovina - Zlatna arena za scenarij 2011.

Vanja Črnjul za kameru u filmu Ćaća - Zlatna arena za kameru 2011.

Dinko Appelt za glazbu u filmu Koko i duhovi - Zlatna arena za glazbu 2011.

Ivo Hušnjak za scenografiju u filmu Lea i Darija - Zlatna arena za scenografiju 2011.

Barbara Bourek za kostimografiju u filmu Lea i Darija - Zlatna arena za kostimografiju 2011.

Frano Homen za ton u filmu Kotlovina - Zlatna arena za ton 2011.

Slaven Zečević za montažu u filmu Koko i duhovi - Zlatna arena za montažu 2011.

Ana Bulajić Črček za masku u filmu Lea i Darija - Zlatna arena za masku 2011.

Stanislav Tomić za specijalne efekte u filmu Jozef - Zlatna arena za specijalne efekte 2011.

Draško Zidar za glavnu mušku ulogu u filmu Kotlovina - Zlatna arena za glavnu mušku ulogu 2011.

Mirela Brekalo Popović z glavnu žensku ulogu u filmu Kotlovina - Zlatna arena za glavnu žensku ulogu 2011.

Boris Buzančić za ulogu u filmu Kotlovina - Zlatna arena za mušku epizodnu ulogu 2011.

Iva Mihalić za ulogu u filmu Ćaća - Zlatna arena za žensku epizodnu ulogu 2011.

Posebne nagrade

Vladimir Tadej - Vjesnikova nagrada «Krešo Golik» za životni doprinos filmskoj umjetnosti 2011.

Daniel Kušan, Koko i duhovi - Vjesnikova nagrada «Breza» za najbolje debitanta 2011.

Glas Istre - Nagrada Mario Rotar 2011.

Koko i duhovi, najviše glasova publike - Nagrada ''Zlatna vrata Pule'' 2011.

Juraj Lerotić - Nagrada «Vedran Šamanović» 2011.

Kotlovina, Tomislav Radić - Nagrada ''Oktavijan'' Hrvatskog društva filmskih kritičara za najbolji film 2011.

 

Lars von Trier, Melankolija - Nagrada Hrvatskog društva filmskih kritičara za najbolji dugometražni igrani film iz međunarodnog programa 2011.

Neprijatelj, Dejan Zečević - Nagrada Hrvatskog društva filmskih kritičara za najbolji dugometražni igrani film iz sekcije manjinskih koprodukcija 2011.

Nagrade za manjinske koprodukcije:

Sven Pepeonik, Laku noć, gospođice - Zlatna arena za kameru iz sekcije manjinskih koprodukcija 2011.

Polona Juh, Laku noć, gospođice - Zlatna arena za glavnu žensku ulogu iz sekcije manjinskih koprodukcija 2011.

Metod Pevec, Laku noć, gospođice - Zlatna arena za režiju iz sekcije manjinskih koprodukcija 2011.

Nagrade Žirija mladih filmofila:

redatelji Im Sang-soo, Kućna pomoćnica i Giuseppe Capotondi, Dvostruki sat - Nagrada Žirija mladih filmofila iz Međunarodnog programa 2011.

Neda Radić, Room Service - Nagrada Žirija mladih filmofila iz sekcije Hrvatski kratki igrani filmovi 2011.

Metod Pevec, Laku noć, gospođice - Nagrada Žirija mladih filmofila iz sekcije manjinskih koprodukcija 2011.

Daniel Kušan, Koko i duhovi - Nagrada Žirija mladih filmofila iz Nacionalnog programa 2011.

Nagrada žirija filmskih kritičara Europe i Mediterana (FEDEORA):

Zima, Denis Lepur, Marko Stanić - Nagrada žirija filmskih kritičara Europe i Mediterana (FEDEORA) iz sekcije Hrvatski kratki igrani film 2011.

Neprijatelj, Dejan Zečević - Nagrada žirija filmskih kritičara Europe i Mediterana (FEDEORA) iz sekcije manjinskih koprodukcija 2011.

Ćaća, Dalibor Matanić - Nagrada žirija filmskih kritičara Europe i Mediterana (FEDEORA) iz Nacionalnog programa 2011.

Nagrade Žirija međunarodnog programa:

Ekipa filma Circus Fantasticus - Nagrada Žirija međunarodnog programa za najbolje glumačko ostvarenje 2011.

Luca Guadagnini, Ja sam ljubav - Nagrada Žirija međunarodnog programa za najboljrg redatelja 2011.

Ashgar Farhadi, Nader i Simin se rastaju - Nagrada Žirija međunarodnog programa za najbolji film 2011.

59. FESTIVAL IGRANOG FILMA U PULI

14. – 28. srpnja 2012.

Nagrade

Pismo ćaći, Damir Čučić - Velika zlatna arena za najbolji film 2012.

Branko Schmidt za režiju filma Ljudožder vegetarijanac - Zlatna arena za režiju 2012.

Vlatka Vorkapić za scenarij filma Sonja i bik - Zlatna arena za scenarij 2012.

Dragan Ruljančić za kameru u filmu Ljudožder vegetarijanac - Zlatna arena za kameru 2012.

Stanko Kovačić, Ivanka Mazurkijević, Damir Martinović za glazbu u filmu Sonja i bik - Zlatna arena za glazbu 2012.

Ivana Škrabalo za scenografiju u filmu Ljudožder vegetarijanac - Zlatna arena za scenografiju 2012.

Slavica Šnur za kostimografiju u filmu Sonja i bik - Zlatna arena za kostimografiju 2012.

Martin Semenčić za ton u filmu Pismo ćaći - Zlatna arena za ton 2012.

Hrvoje Mršić, Damir Čučić za montažu u filmu Pismo ćaći - Zlatna arena za montažu 2012.

Jasna Rosini za masku u filmu Ljudožder vegetarijanac - Zlatna arena za masku 2012.

Rene Bitorajac za glavnu mušku ulogu u filmu Ljudožder vegetarijanac - Zlatna arena za glavnu mušku ulogu 2012.

Ana Karić za glavnu žensku ulogu u filmu Noćni brodovi - Zlatna arena za glavnu žensku ulogu 2012.

Mate Gulin za ulogu u filmu Pismo ćaći - Zlatna arena za mušku epizodnu ulogu 2012.

Olga Pakalović za ulogu u filmu Halimin put - Zlatna arena za žensku epizodnu ulogu 2012.

Posebne nagrade:

Jozo Patljak, Slučajni prolaznik (za pionorsko uvođenje 3D tehnologije u hrvatsku kinematografiju) - Posebna Zlatna Arena za tehnološku inovaciju 2012.

Damir Čučić, Pismo ćaći - Nagrada «Breza» za najboljeg debitanta 2012.

Duško Marušić-Ćiči - Nagrada Mario Rotar 2012.

Damir Čučić, Pismo ćaći - Nagrada Hypo banke 2012.

Halimin put, najviše glasova publike - Nagrada ''Zlatna vrata Pule'' 2012.

Branko Schmidt, Ljudožder vegetarijanac - Nagrada ''Oktavijan'' Hrvatskog društva filmskih kritičara za najbolji film 2012.

Darko Masnec - Nagrada «Vedran Šamanović» 2012.

Ralph Finnes, Koriolan - Nagrada Hrvatskog društva filmskih kritičara za najbolji dugometražni igrani film iz međunarodnog programa 2012.

Nagrada Hrvatskog društva filmskih kritičara za najbolji dugometražni igrani film iz sekcije manjinskih koprodukcija 2012.

nije dodjeljena budući da niti jedan film nije osvojio prosječnu ocjenu višu od 3,5

Nagrade za manjinske koprodukcije:

Srđan Dragojević, Parada - Zlatna arena za scenarij iz sekcije manjinskih koprodukcija 2012.

Hristina Popović, Parada- Zlatna arena za glavnu žensku ulogu iz sekcije manjinskih koprodukcija 2012.

Nagrade Žirija mladih filmofila:

Alice Nellis, Savršeni dani - Nagrada Žirija mladih filmofila iz Međunarodnog programa 2012.

Brija, Luka Rukavina - Nagrada Žirija mladih filmofila iz sekcije Hrvatski kratki igrani filmovi 2012.

Parada, Srđan Dragojević - Nagrada Žirija mladih filmofila iz sekcije manjinskih koprodukcija 2012.

Arsen Anton Ostojić, Halimin put - Nagrada Žirija mladih filmofila iz Nacionalnog programa 2012.

Nagrade žirija filmskih kritičara Europe i Mediterana (FEDEORA):

Obid, Ivica Mušan - Nagrada Žirija filmskih kritičara Europe i Mediterana (FEDEORA) iz sekcije Hrvatski kratki igrani film 2012.

Praktični vodič kroz Beograd s pjevanjem i plakanjem, Bojan Vuletić - Nagrada Žirija filmskih kritičara Europe i Mediterana (FEDEORA) iz sekcije Manjinske koprodukcije 2012.

Ljudožder vegetarijanac, Branko Schmidt - Nagrada Žirija filmskih kritičara Europe i Mediterana (FEDEORA) iz Nacionalnog programa 2012.

Halimin put, Arsen Anton Ostojić - Posebno priznanje Žirija filmskih kritičara Europe i Mediterana (FEDEORA) 2012.

Nagrade Žirija međunarodnog programa:

Denis Podalydès - Nagrada Žirija međunarodnog programa za najbolje glumačko ostvarenje 2012.

Benoît Jacquot, Zbogom kraljice - Nagrada Žirija međunarodnog programa za najboljeg redatelja 2012.

Snjegovi Kilimandžara, Robert Guédiguian - Nagrade Žirija međunarodnog programa za najbolji film 2012.

60. FESTIVAL IGRANOG FILMA U PULI

13. – 27. srpnja 2013.

Nagrade

Obrana i Zaštita, Bobo Jelčić - Velika zlatna arena za najbolji film 2013.

Bobo Jelčić za film Obrana i zaštita - Zlatna arena za režiju 2013.

Bobo Jelčić za film Obrana i zaštita - Zlatna arena za scenarij 2013.

Erol Zupčević za kameru u filmu Obrana i zaštita - Zlatna arena za kameru 2013.

Jure Ferina i Pavle Miholjević za glazbu u filmu Šuti - Zlatna arena za glazbu 2013.

Mario Ivezić za scenografiju u filmu Obrana i zaštita - Zlatna arena za scenografiju 2013.

Emina Kušan za kostimografiju u filmu Zagonetni dječak - Zlatna arena za kostimografiju 2013.

Dubravka Premar za ton u filmu Šuti - Zlatna arena za ton 2013.

Slaven Zečević za montažu u filmu Šuti - Zlatna arena za montažu 2013.

Julijana Vušković za masku u filmu Šuti - Zlatna arena za masku 2013.

Bogdan Diklić za ulogu u filmu Obrana i zaštita - Zlatna arena za glavnu mušku ulogu 2013.

Nada Đurevska za ulogu u filmu Obrana i zaštita - Zlatna arena za glavnu žensku ulogu 2013.

Nikša Butijer za ulogu u filmu Svećenikova djeca - Zlatna arena za mušku epizodnu ulogu 2013.

Lana Barić za ulogu u filmu Šuti - Zlatna arena za žensku epizodnu ulogu 2013.

Manjinske koprodukcije

Producentica Jelena Mitrović za film Krugovi redatelja Srdana Golubovića - Zlatna Arena za najbolju manjinsku koprodukciju 2013.

Srđan Golubović za film Krugovi - Zlatna Arena za režiju iz sekcije Manjinske koprodukcije 2013.

Leonu Lučevu za ulogu u filmu Krugovi redatelja Srdana Golubovića - Zlatna Arena za najbolju mušku ulogu iz sekcije Manjinske koprodukcije 2013.

Tihana Lazović za žensku ulogu u filmu Šuti redatelja Lukasa Nole - Nagrada Breza za najboljeg debitanta 2013.

Bobo Jelčić, Obrana i zaštita - Nagrada Hypo banke 2013.

Kauboji, Tomislav Mršić, najviše glasova publike - Nagrada „Zlatna vrata Pule“ 2013.

Nagrade ocjenjivačkog suda Međunarodnog programa

Jirina Bohdalova za ulogu u filmu Zlatne godine redatelja Jirija Stracha - Zlatna Arena ocjenjivačkog suda Međunarodnog programa za najbolje glumačko ostvarenje 2013.

Bernardo Bertolucci za režiju filma Io e te - Zlatna Arena ocjenjivačkog suda Međunarodnog programa za najboljeg redatelja 2013.

Jackie,Antoinette Beumer - Zlatna Arena ocjenjivačkog suda Međunarodnog programa za najbolji film 2013.

Majka, Lukasz Ostalski - Posebno priznanje ocjenjivačkog suda Međunarodnog programa u sekciji međunarodnih kratkih filmova 2013.

Poljubi me nježno, Anthony Schatteman - Posebna pohvala ocjenjivačkog suda Međunarodnog programa u sekciji međunarodnih kratkih filmova 2013.

Nagrade ocjenjivačkog suda Federacije filmskih kritičara Europe i Mediterana (FEDEORA)

Kava s džemom redatelja Filipa Peruzovića - Diploma ocjenjivačkog suda Federacije filmskih kritičara Europe i Mediterana (FEDEORA) za najbolji film iz Programa kratkih igranih filmova 2013.

Kad svane dan redatelja Gorana Paskaljevića - Diploma ocjenjivačkog suda Federacije filmskih kritičara Europe i Mediterana (FEDEORA) za najbolju manjinsku koprodukciju 2013.

Obrana i zaštita redatelja Bobe Jelčića - Diploma ocjenjivačkog suda Federacije filmskih kritičara Europe i Mediterana (FEDEORA) za najbolji film u glavnoj sekciji Nacionalnog programa 2013.

Nagrade ocjenjivačkog suda Hrvatskog društva filmskih kritičara

Srđan Golubović za film Krugovi - Diploma ocjenjivačkog suda Hrvatskog društva filmskih kritičara najboljem filmu u sekciji manjinskih koprodukcija 2013.

Bobo Jelčić za film Obrana i zaštita - Nagrada Oktavijan 2013.

Diplome Žirija mladih filmofila

Jackie - Diploma Žirija mladih filmofila za najbolji međunarodni film 2013.

Voda - Diploma Žirija mladih filmofila za najbolji međunarodni kratki film 2013.

Nevio Marasović  za film Vis – a – Vis - Diploma Žirija mladih filmofila za najbolji film u glavnoj sekciji 2013.

Michaela Kezele za film Najljepša je zemlja moja - Diploma Žirija mladih filmofila za najbolji film u sekciji manjinskih koprodukcija 2013.

Filip Peruzović za film Kava s džemom - Diploma Žirija mladih filmofila za najbolji kratki film 2013.

A4 papirko autorskog tima Dobre ideje - Nagrade doFuraj svoj film! 2013.

Armando Debeljuh - Nagrada Marijan Rotar 2013.

Zagreb Cappuccino,  Vanja Sviličić - Nagrada postprodukcijske usluge Teleking 2013.

61.PULSKI FILMSKI FESTIVAL

12. – 26. srpnja 2014.

Nagrade

Broj 55, Kristijan Milić - Velika zlatna arena za najbolji film 2014.

Kristijan Milić za režiju filma Broj 55 - Zlatna arena za režiju 2014.

Ivan Pavličić za scenarij filma Broj 55 - Zlatna arena za scenarij 2014.

Branko Linta za kameru u filmu Kosac - Zlatna arena za kameru 2014.

Luka Zima za glazbu u filmu Zagreb Cappuccino - Zlatna arena za glazbu 2014.

Damir Gabelica za scenogragiju u filmu Broj 55 - Zlatna arena za scenografiju 2014.

Vedrana Rapić za kostimografiju u filmu Broj 55 - Zlatna arena za kostimografiju 2014.

Branko Repalust i Kristijan Mršić za efekte u filmu Broj 55 - Zlatna arena za specijalne efekte 2014.

Veljko Segarić za mntažu u filmu Broj 55 - Zlatna arena za montažu 2014.

Ana Bulajić Črček za masku u filmu Broj 55 - Zlatna arena za masku 2014.

Ivo Gregurević za ulogu u filmu Kosac redatelja Zvonimira Jurića - Zlatna arena za glavnu mušku ulogu 2014.

Areta Ćurković za ulogu u filmu Happy Endings redatelja Darka Šuvaka - Zlatna arena za glavnu žensku ulogu 2014.

Igor Kovač za ulogu u filmu Kosac redatelja Zvonimira Jurića - Zlatna arena za mušku epizodnu ulogu 2014.

Anita Matić Delić za ulogu u filmu Happy Endings redatelja Darka Šuvaka - Zlatna arena za žensku epizodnu ulogu 2014.

Samo ni za čije oči, Tali Barda - Nagrada publike za najbolji film iz programa Dizalica 2014.

Karstenovi i Petrini zimski praznici, Aren Lindtner Naess - Nagrada publike za najbolji dugometražni film iz programa Pulica 2014.

Zec i jelen, Peter Vacz - Nagrada publike za najbolji kratkometražni film iz programa Pulica 2014.

Ko da to nisi ti, Ivan Sikavica - Diploma Žirija mladih filmofila za najbolji kratki film hrvatskog programa 2014.

Nagrade ocjenjivačkog suda Međunarodnog programa

Betonska noć, Pirjo Honkasalo - Zlatna Arena ocjenjivačkog suda Međunarodnog programa za najbolji dugometražni film 2014.

Luda ljubav, Jessica Hausner - Posebno priznanje ocjenjivačkog suda Međunarodnog programa 2014.

Uljana svjećica, Hu Wei - Zlatna Arena ocjenjivačkog suda Međunarodnog programa za najbolji kratkometražni film 2014.

Kosac, Zvonimir Jurić - Nagrada Oktavijan Hrvatskog društva filmskih kritičara 2014.

Šegrt Hlapić, Silvije Petranović, najviše glasova publike - Nagrada „Zlatna vrata Pule“ 2014.

62. PULSKI FILMSKI FESTIVAL

18. -25.7.2015.

Nagrade

Zvizdan, Dalibor Matanić - Velika zlatna arena za najbolji film 2015.

Dalibor Matanić redatelj filma Zvizdan - Zlatna arena za režiju 2015.

Josip Mlakić za senarij filma Imena višnje - Zlatna arena za scenarij 2015.

Mario Oljača za kameru u filmu Ti mene nosiš - Zlatna arena za kameru 2015.

Teho Teardo za glazbu u filmu Ti mene nosiš - Zlatna arena za glazbu 2015.

Ivan Veljača za scenografiju u filmu Takva su pravila - Zlatna arena za scenografiju 2015.

Vesna Lažeta i Hrvoje Mršić za film Imena višnje - Zlatna arena za montažu 2015.

Ana Savić Gecan za kostimografiju u filmu Zvizdan - Zlatna arena za kostimografiju 2015.

Branko Repalust za film Svinjari - Zlatna arena za specijalne efekte u filmu 2015.

Zoran Čulić i Nebojša Rogić za film Ti mene nosiš - Zlatna arena za vizualne efekte u filmu 2015.

Martin Semenčić za film Rakijaški dnevnik - Zlatna arena za oblikovanje zvuka 2015.

 

Mojca Gorogranc Petrushevska za film Ljubav ili smrt - Zlatna arena za masku 2015.

Emir Hadžihafizbegović za ulogu u filmu Takva su pravila - Zlatna arena za glavnu mušku ulogu 2015.

Tihana Lazović za ulogu u filmu Zvizdan - Zlatna arena za glavnu žensku ulogu 2015.

Dado Ćosić za ulogu u filmu Zvizdan - Zlatna arena za najbolju sporednu mušku ulogu 2015.

Nives Ivanković za ulogu u filmu Zvizdan - Zlatna arena za najbolju sporednu žensku ulogu 2015.

Helena Beljan za ulogu u filmu Ti mene nosiš (Ivona Juka) - Nagrada Breza za najboljeg debitanta 2015.

Ničije dijete, Vuk Ršumović - Zlatna Arena za najbolji film manjinske hrvatske koprodukcije 2015.

Vuk Ršumović za film Ničije dijete - Zlatna arena za režiju filma manjinske hrvatske koprodukcije 2015.

Denis Murić za ulogu u filmu Ničije dijete - Zlatna arena za glumačko ostvarenje u filmu manjinske hrvatske koprodukcije 2015.

Ljeto bez mjeseca, Stefan Ivančić - Nagrada ocjenjivačkog suda studentskog programa 2015.

Malo više kiše, Marko Dugonjić - Nagrada ocjenjivačkog suda za najbolji kratki film hrvatskog programa 2015.

Koza, Ivan Ostrochovský - Nagrada ocjenjivačkog suda programa Susjedi i prijatelji 2015.

Nevidljivi dječak, Gabriele Salvatores - Nagrada publike za najbolji dugometražni film iz programa Pulica 2015.

Nagrade ocjenjivačkog suda Međunarodnog programa

Pored mene, Stevan Filipović - Zlatna Arena ocjenjivačkog suda Međunarodnog programa za najbolji dugometražni film 2015.

Koza, Ivan Ostrochovský - Posebno priznanje ocjenjivačkog suda Međunarodnog programa 2015.

Zvizdan, Dalibor Matanić - Nagrada Oktavijan Hrvatskog društva filmskih kritičara 2015.

Bit ćemo prvaci svijeta, Darko Bajić - Nagrada „Zlatna vrata Pule“ 2015.ni 

Vrh obrasca

Dno obrasca

image

T Logo 3c p DE

logo filmofeel 2017


app store ikona google play ikona

Newsletter subscription

 
I hereby acknowledge that I have read and accept the
image

Venues

14 Festival venues

More
predsjednica

Min kulture logo

GRAD PULA LOGO

zupanijodjelzakulturu

pulaplus