VREMENSKA CRTA NAGRAĐENIH

Iz filma TEREZA37

 

NAGRADE:

HRVATSKI PROGRAM – HRVATSKI FILM
Velika Zlatna Arena za najbolji film:
Tereza37, redatelja Danila Šerbedžije, produkcijske kuće Focus Media, producentice Irene Marković.
Zlatna Arena za režiju:
Danilo Šerbedžija za film Tereza37
Zlatna Arena za scenarij:
Lana Barić za film Tereza37 redatelja Danila Šerbedžije
Zlatna Arena za najbolju glavnu žensku ulogu:
Darija Lorenci-Flatz za ulogu Jasne u filmu Mater, redatelja Jure Pavlovića
Zlatna Arena za najbolju sporednu žensku ulogu:
Ivana Ro ščić za ulogu Renate u filmu Tereza37, redatelja Danila Šerbedžije
Zlatna Arena za najbolju glavnu mušku ulogu:
Rade Šerbedžija za ulogu Petra Hektorovića u filmu Ribanje i ribarsko prigovaranje, redatelja Milana Trenca
Zlatna Arena za najbolju sporednu mušku ulogu:
Leon Lučev, za ulogu Paskoja u filmu Ribanje i ribarsko prigovaranje, redatelja Milana Trenca
Zlatna Arena za kameru:
Jana Plećaš, za film Mater, redatelja Jure Pavlovića.
Zlatna Arena za montažu:
Dubravka Turić za film Tereza37, redatelja Danila Šerbedžije
Zlatna Arena za glazbu:
Igor Par za film Ribanje i ribarsko prigovaranje, redatelja Milana Trenca
Zlatna Arena za scenografiju:
Jana Pleća š za film Mare, redateljice Andree Štake
Zlatna Arena za kostimografiju:
Sara Giancane i Valentina Vujović za film Mare, redateljice Andree Štake
Zlatna Arena za vizualne efekte:
Vedran Štefan za film Ideš? Idem!, redatelja Ljube Zdjelarevića.
Zlatna Arena za masku:
Snježana Gorup za film Tereza37, redatelja Danila Šerbedžije
Zlatna Arena za oblikovanje zvuka:
Martin Semenčić za film Mater, redatelja Jure Pavlovića
Nagrada Breza za najboljeg debitanta:
Jura Pavlović kao scenarist i redatelj za film Mater

HRVATSKI PROGRAM-MANJINSKA HRVATSKA KOPRODUKCIJA
Zlatna Arena za glumačko ostvarenje:
Goran Bogdan za ulogu Nikole u filmu Otac, redatelja Srdana Golubovića
Zlatna Arena za režiju:
Metod Pevec za film Ja sam Frenk
Zlatna Arena za najbolji film:
Agina kuća redateljice Lendite Zeqiraj

Iz filma Dnevnik Diane Budisavljević

 

NAGRADE:

Nagrade ocjenjivačkog suda Hrvatskog programa
Velika zlatna arena za najbolji film:

Dnevnik Diane Budisavljević, Dana Budisavljević
Zlatna arena za režiju:
Dana Budisavljević za film Dnevnik Diane Budisavljević
Zlatna arena za scenarij:
Mate Matišić za film Koja je ovo država
Zlatna arena za najbolju glavnu žensku ulogu:
Hristina Popović za ulogu Franke Anić u filmu Posljednji Srbin u Hrvatskoj
Zlatna arena za najbolju sporednu žensku ulogu:
Olga Pakalović za ulogu Milice u filmu General
Zlatna arena za najbolju glavnu mušku ulogu:
Krešimir Mikić za ulogu Ministra Stanka Kelave u filmu Koja je ovo država
Zlatna arena za najbolju sporednu mušku ulogu:
Borko Perić za ulogu Nikice u filmu General
Zlatna arena za kameru:
Sven Pepeonik za film Moj dida je pao s Marsa
Zlatna arena za montažu:
Marko Ferković za film Dnevnik Diane Budisavljević
Zlatna arena za glazbu:
Alen Sinkauz i Nenad Sinkauz za film Dnevnik Diane Budisavljević
Zlatna arena za scenografiju:
Jana Piacun za film Posljednji Srbin u Hrvatskoj
Zlatna arena za kostimografiju.
Selena Orb za film Posljednji Srbin u Hrvatskoj
Zlatna arena za specijalne efekte u filmu:
Zvonimir Krivec za film General
Zlatna arena za vizualne efekte u filmu:
Krsto Jaram, Michal Struss, Antonijo Ilic, Goran Stojnić, MagicLab i Hommage za film Moj dida je pao s Marsa
Zlatna arena za masku:
Svetlana Gutić i Miroslav Lakobrija za film Posljednji Srbin u Hrvatskoj
Zlatna Arena za oblikovanje zvuka:
Darijo Domitrović za film F20
Nagrada Breza za najboljeg debitanta:
Predrag Ličina za filmPosljednji Srbin u Hrvatskoj
Program manjinskih koprodukcija:
Zlatna Arena za glumačko ostvarenje:
Judita Franković Brdar za ulogu Ane u filmu Izbrisana
Zlatna Arena za režiju:
Teona Strugar Mitevska za film Bog postoji, njeno ime je Petrunija
Zlatna Arena za najbolji film:
Rafael, Bena Sombogaarta

Nagrade Ocjenjivačkog suda FEDEORA:
Priznanje za najbolji hrvatski dugometražni film:
Dnevnik Diana Budisavljević, redateljice Dane Budisavljević
Priznanje za najbolju manjinsku koprodukciju:
Savovi, redatelja Miroslava Terzića
Posebna pohvala:
Judita Franković Brdar za ulogu Ane u filmu Izbrisana

Iz filma Mali

 

NAGRADE:

Nagrade ocjenjivačkog suda za Hrvatski program
Velika zlatna arena za najbolji film:

Mali, Antonio Nuić
Zlatna arena za režiju:
Nevio Marasović za film Comic Sans
Zlatna arena za scenarij:
Sari Hribar za film Lada Kamenski
Zlatna arena za najbolju glavnu žensku ulogu:
Doris Šarić-Kukuljica za ulogu treće glumice u filmu Lada Kamenski
Zlatna arena za najbolju sporednu žensku ulogu:
Nataša Janjić za ulogu Marine u filmu Comic Sans
Zlatna arena za najbolju glavnu mušku ulogu:
Janko Popović Volarić za ulogu Alana u filmu Comic Sans
Zlatna arena za najbolju sporednu mušku ulogu:
Borko Perić za ulogu Tonina u filmu Osmi povjerenik
Zlatna arena za kameru:
Radislav Jovanov Gonzo, Luka Matić i Dubravka Kurobasa za film Duboki rezovi
Zlatna arena za montažu:
Tomislav Pavlic za film Comic Sans
Zlatna arena za glazbu:
Alen Sinkauz i Nenad Sinkauz za film Osmi povjerenik
Zlatna arena za scenografiju:
Ivana Škrabalo za film Osmi povjerenik
Zlatna arena za kostimografiju:
Morana Starčević za film Osmi povjerenik
Zlatna arena za specijalne efekte u filmu:
Nikola Koletić za film Mali
Zlatna arena za vizualne efekte u filmu:
Tomislav Vujnović, Antonio Patljak, Siniša Mataić i Sandrino Požežanac za film Osmi povjerenik
Zlatna arena za masku:
Sanja Rivić za film Egzorcizam
Zlatna Arena za oblikovanje zvuka:
Julij Zornik za film Comic Sans
Nagrada Breza za najbolju debitanticu:
Sara Hribar za filmLada Kamenski
Zlatna Arena za glumačko ostvarenje:
Maruša Majer za ulogu Mare u film Ivan
Zlatna Arena za režiju filma hrvatske manjinske koprodukcija:
Elmir Jukić za film Žaba

Nagrada OKTAVIJAN Hrvatskog društva filmskih kritičara
Mali, redatelj Antonio Nuić
Nagrada "Zlatna vrata Pule"
Comic Sans, redatelj Nevio Marasović

Priznanje Ocjenjivačkog suda Federacije filmskih kritičara Europe i Mediterana - FEDEORA za najbolji hrvatski dugometražni film:
Lada Kamenski, redatelja Sare Hribar i Marka Šantića

Priznanje Ocjenjivačkog suda Federacije filmskih kritičara Europe i Mediterana - FEDEORA za najbolju manjinsku koprodukciju:
Žaba, redatelja Elmira Jukića

Iz filma Kratki Izlet

 

NAGRADE:

Nagrade ocjenjivačkog suda za Hrvatski program
Velika zlatna arena za najbolji film:

Kratki Izlet, Igor Bezinović
Zlatna arena za režiju:
Hana Jušić za film Ne gledaj mi u pijat
Zlatna arena za scenarij:
Rajku Grliću i Anti Tomiću za film Ustav Republike Hrvatske
Zlatna arena za kameru:
Branku Linti za film Ustav Republike Hrvatske
Zlatna arena za glazbu:
Alenu Sinkauzu i Nenadu Sinkauzu za film Goran
Zlatna arena za scenografiju:
Petri Poslek i Ivi Rodić za film Goran
Zlatna arena za montažu:
Hrvoju Mršiću za film Agape
Zlatna arena za kostimografiju:
Katarini Pilić za film Ne gledaj mi u pijat
Zlatna arena za vizualne efekte:
Pragma Video i Visual effects House za film Anka
Zlatna arena za oblikovanje zvuka:
Martinu Semenčiću za film Kratki izlet
Zlatna arena za masku:
Bianki Žugelj i Tatjani Tomišić za film ZG80
Zlatna arena za najbolju glavnu mušku ulogu:
Nebojša Glogovac za ulogu u filmu Ustav Republike Hrvatske
Zlatna arena za najbolju glavnu žensku ulogu:
Mija Petričević za ulogu u filmu Ne gledaj mi u pijat
Zlatna arena za najbolju sporednu mušku ulogu:
Dejan Aćimović za ulogu u filmu Ustav Republike Hrvatske
Zlatna arena za najbolju sporednu žensku ulogu:
Arijana Čulina za ulogu u filmu Ne gledaj mi u pijat
Nagrada Breza za najboljeg debitanta:
Čejen Černić za film Uzbuna na Zelenom Vrhu
Zlatna arena za najbolji film manjinske hrvatske koprodukcije:
Sieranevada, Cristi Puiu
Zlatna arena za režiju filma manjinske hrvatske koprodukcije:
Miloš Radović za film Dnevnik mašinovođe
Zlatna arena za glumačko ostvarenje u filmu manjinske hrvatske koprodukcije:
Saloma Demuria za ulogu u filmu Kuća drugih

Nagrada OKTAVIJAN Hrvatskog društva filmskih kritičara:
Ne gledaj mi u pijat, Hana Jušić
Nagrada "Zlatna vrata Pule":
ZG80, Igor Šeregi

Nagrade ocjenjivačkog suda za Kratku Pulu
Priznanje za najbolji kratki ili srednjometražni film:

Siguran let, Aldo Tardozzi
Priznanje za najbolju hrvatsku dramsku seriju:
Patrola na cesti, Zvonimir Jurić
Priznanje za najbolju žensku ulogu u dramskoj seriji:
Edita Karađole za ulogu u seriji Novine
Priznanje za najbolju mušku ulogu u dramskoj seriji:
Vinko Kraljević za ulogu u seriji Čuvari dvorca
Priznanje za najbolji hrvatski dokumentarni serijal:
Heroji Vukovara, Eduard Galić.
Priznanje za najbolji hrvatski dugometražni dokumentarni film:
Gazda, Dario Juričan
Priznanje za najbolji namjenski film – foršpan hrvatskog dugometražnog igranog filma:
ZG80, Igor Šeregi

Nagrade ocjenjivačkog suda Međunarodnog programa
Zlatna arena za najbolji dugometražni film:

Čovjek zvan Ove, Hannes Holm
Zlatna arena za najbolji kratkometražni film:
Žirafa, Janne Schmidt
Posebno priznanje:
Sanjaj, slatko sanjaj, Michael Iversen.

Nagrada publike iz programa Pulica
Diploma za najbolji dugometražni film:

Upomoć, smanjio sam učiteljicu, Sven Unterwaldt

Nagrada ocjenjivačkog suda FEDEORA
Priznanje za najbolji hrvatski dugometražni film:

Ustav Republike Hrvatske, Rajko Grlić
Priznanje za najbolju manjinsku koprodukciju:
Kuća drugih, Rusudan Glurjidze
Priznanje za najbolji kratki ili srednjometražni film:
Plavi Petar, Marko Šantić
Priznanje za najbolju hrvatsku dramsku seriju ili dokumentarni serijal:
Patrola na cesti, Zvonimir Jurić
Priznanje za najbolji hrvatski dugometražni dokumentarni film:
Sve je bio dobar san, Branko Ištvančić

Nagrada ocjenjivačkog suda mladih filmofila
Priznanje za najbolji hrvatski kratki ili srednjometražni film:

Siguran let, Aldo Tardozzi
Priznanje za najbolju hrvatsku dramsku seriju ili dokumentarni serijal:
Republika, Božidar Domagoj Burić
Priznanje za najbolji hrvatski dugometražni dokumentarni film:
Gazda, Dario Juričan
Priznanje za najbolji hrvatski dugometražni film:
Ne gledaj mi u pijat, Hana Jušić
Priznanje za najbolju manjinsku koprodukciju:
Dnevnik mašinovođe, Miloš Radović
Priznanje za najbolji međunarodni dugometražni film:
Sakupljač, Aleksej Krasovski
Priznanje za najbolji međunarodni kratki film:
Podvojen(o), Keith Albert Tedesco
Priznanje za najbolji dugometražni film iz programa Kino uz more:
Kako se zdravo udebljati, Kevork Aslanyan
Priznanje za najbolji film iz Studentskog programa:
After Party, Viktor Zahtila

Iz filma S one strane

 

NAGRADE:

Velika zlatna arena za najbolji film:
S one strane, Zrinko Ogresta
Zlatna arena za režiju:
Zrinko Ogresta za film S one strane
Zlatna arena za scenarij:
Mate Matišić i Zrinko Ogresta za film S one strane
Zlatna arena za kameru:
Tamara Cesarec za film Narodni heroj Ljiljan Vidić
Zlatna arena za glazbu:
Rundek Cargo Trio za film Generacija ’68
Zlatna arena za scenografiju:
Željka Burić za film Sve najbolje
Zlatna arena za montažu:
Tomislav Pavlic za film S one strane
Zlatna arena za kostimografiju:
Ivana Zozoli Vargović za film Sve najbolje
Zlatna arena za vizualne efekte:
Saša Budimir, Ratimir Rakuljić i Lada Skorin za film Sve najbolje
Zlatna arena za oblikovanje zvuka:
Martin Semenčić i Ivan Zelić za film S one strane
Zlatna arena za masku:
Slavica Šnur za film Narodni heroj Ljiljan Vidić
Zlatna arena za najbolju glavnu mušku ulogu:
Lazar Ristovski za ulogu Žarka u filmu S one strane
Zlatna arena za najbolju glavnu žensku ulogu:
Ksenija Marinković za ulogu Vesne u filmu S one strane
Zlatna arena za najbolju sporednu mušku ulogu:
Goran Navojec za ulogu Ljube u filmu Sve najbolje
Zlatna arena za najbolju sporednu žensku ulogu:
Tena Nemet Brankov za ulogu Nike u filmu Trampolin
Nagrada Breza za najboljeg debitanta:
Renata Pokupić za ulogu Brankice u filmu Sve najbolje
Zlatna arena za najbolji film manjinske hrvatske koprodukcije:
Dobra žena, Mirjana Karanović
Zlatna arena za režiju filma manjisnke hrvatske koprodukcije:
Vrapci, Rúnar Rúnarsson
Zlatna arena za glumačko ostvarenje u filmu manjinske hrvatske koprodukcije:
Vedran Živolić za ulogu Lazara u filmu Lazar
Nagrada ocjenjivačkog suda studentskog programa:
Ljubav, Boya Harizanova
Nagrada ocjenjivačkog suda za najbolji kratki film hrvatskog programa:
Cvijeće, Judita Gamulin
Nagrada ocjenjivačkog suda programa Susjedi i prijatelji:
Nezakonito, Adrian Sitaru
Nagrada publike za najbolji dugometražni film iz programa Pulice:
Mali gangster, Arne Toonen

Nagrade ocjenjivačkog suda Međunarodnog programa
Zlatna arena za najbolji dugometražni film:
Nezakonito, Adrian Sitaru
Posebno priznanje:
Tramontana, Vatche Boulghourjian
Nagrada OKTAVIJAN Hrvatskog društva filmskih kritičara:
S one strane, Zrinko Ogresta
Nagrada "Zlatna vrata Pule":
Lazar, Svetozar Ristovski

Iz filma Zvizdan

 

NAGRADE:

Velika zlatna arena za najbolji film:
Zvizdan, Dalibor Matanić
Zlatna arena za režiju:
Dalibor Matanić redatelj filma Zvizdan
Zlatna arena za scenarij:
Josip Mlakić za senarij filma Imena višnje
Zlatna arena za kameru:
Mario Oljača za kameru u filmu Ti mene nosiš
Zlatna arena za glazbu:
Teho Teardo za glazbu u filmu Ti mene nosiš
Zlatna arena za scenografiju:
Ivan Veljača za scenografiju u filmu Takva su pravila
Zlatna arena za montažu:
Vesna Lažeta i Hrvoje Mršić za film Imena višnje
Zlatna arena za kostimografiju:
Ana Savić Gecan za kostimografiju u filmu Zvizdan
Zlatna arena za specijalne efekte u filmu:
Branko Repalust za film Svinjari
Zlatna arena za vizualne efekte u filmu:
Zoran Čulić i Nebojša Rogić za film Ti mene nosiš
Zlatna arena za oblikovanje zvuka:
Martin Semenčić za film Rakijaški dnevnik
Zlatna arena za masku:
Mojca Gorogranc Petrushevska za film Ljubav ili smrt
Zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
Emir Hadžihafizbegović za ulogu u filmu Takva su pravila
Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
Tihana Lazović za ulogu u filmu Zvizdan
Zlatna arena za najbolju sporednu mušku ulogu:
Dado Ćosić za ulogu u filmu Zvizdan
Zlatna arena za najbolju sporednu žensku ulogu:
Nives Ivanković za ulogu u filmu Zvizdan
Nagrada Breza za najboljeg debitanta:
Helena Beljan za ulogu u filmu Ti mene nosiš
Zlatna Arena za najbolji film manjinske hrvatske koprodukcije:
Ničije dijete, Vuk Ršumović
Zlatna arena za režiju filma manjinske hrvatske koprodukcije:
Vuk Ršumović za film Ničije dijete
Zlatna arena za glumačko ostvarenje u filmu manjinske hrvatske koprodukcije:
Denis Murić za ulogu u filmu Ničije dijete
Nagrada ocjenjivačkog suda studentskog programa:
Ljeto bez mjeseca, Stefan Ivančić
Nagrada ocjenjivačkog suda za najbolji kratki film hrvatskog programa:
Malo više kiše, Marko Dugonjić
Nagrada ocjenjivačkog suda programa Susjedi i prijatelji:
Koza, Ivan Ostrochovský
Nagrada publike za najbolji dugometražni film iz programa Pulica:
Nevidljivi dječak, Gabriele Salvatores

Nagrade ocjenjivačkog suda Međunarodnog programa
Zlatna Arena za najbolji dugometražni film:
Pored mene, Stevan Filipović
Posebno priznanje:
Koza, Ivan Ostrochovský
Nagrada Oktavijan Hrvatskog društva filmskih kritičara:
Zvizdan, Dalibor Matanić
Nagrada "Zlatna vrata Pule“:
Bit ćemo prvaci svijeta, Darko Bajić

Iz filma Broj 55

 

NAGRADE:

Velika zlatna arena za najbolji film:
Broj 55, Kristijan Milić
Zlatna arena za režiju:
Kristijan Milić za režiju filma Broj 55
Zlatna arena za scenarij:
Ivan Pavličić za scenarij filma Broj 55
Zlatna arena za kameru:
Branko Linta za kameru u filmu Kosac
Zlatna arena za glazbu:
Luka Zima za glazbu u filmu Zagreb Cappuccino
Zlatna arena za scenografiju:
Damir Gabelica za scenogragiju u filmu Broj 55
Zlatna arena za kostimografiju:
Vedrana Rapić za kostimografiju u filmu Broj 55
Zlatna arena za specijalne efekte:
Branko Repalust i Kristijan Mršić za efekte u filmu Broj 55
Zlatna arena za montažu:
Veljko Segarić za mntažu u filmu Broj 55
Zlatna arena za masku:
Ana Bulajić Črček za masku u filmu Broj 55
Zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
Ivo Gregurević za ulogu u filmu Kosac redatelja Zvonimira Jurića
Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
Areta Ćurković za ulogu u filmu Happy Endings redatelja Darka Šuvaka
Zlatna arena za mušku epizodnu ulogu:
Igor Kovač za ulogu u filmu Kosac redatelja Zvonimira Jurića
Zlatna arena za žensku epizodnu ulogu:
Anita Matić Delić za ulogu u filmu Happy Endings redatelja Darka Šuvaka
Nagrada publike za najbolji film iz programa Dizalica:
Samo ni za čije oči, Tali Barda
Nagrada publike za najbolji film iz programa Pulica:
Najbolji dugometražni film:
Karstenovi i Petrini zimski praznici, Aren Lindtner Naess
Najbolji kratkometražni film:
Zec i jelen, Peter Vacz
Diploma Žirija mladih filmofila za najbolji kratki film hrvatskog programa
Ko da to nisi ti, Ivan Sikavica
Nagrade ocjenjivačkog suda Međunarodnog programa
Zlatna Arena za najbolji dugometražni film :
Betonska noć, Pirjo Honkasalo
Posebno priznanje:
Luda ljubav, Jessica Hausner
Zlatna Arena za najbolji kratkometražni film:
Uljana svjećica, Hu Wei
Nagrada Oktavijan Hrvatskog društva filmskih kritičara:
Kosac, Zvonimir Jurić
Nagrada "Zlatna vrata Pule“:
Šegrt Hlapić, Silvije Petranović, najviše glasova publike

Iz filma Obrana i Zaštita

 

NAGRADE:

Velika zlatna arena za najbolji film:
Obrana i Zaštita, Bobo Jelčić
Zlatna arena za režiju:
Bobo Jelčić za film Obrana i zaštita
Zlatna arena za scenarij:
Bobo Jelčić za film Obrana i zaštita.
Zlatna arena za kameru:
Erol Zupčević za kameru u filmu Obrana i zaštita
Zlatna arena za glazbu:
Jure Ferina i Pavle Miholjević za glazbu u filmu Šuti.
Zlatna arena za scenografiju:
Mario Ivezić za scenografiju u filmu Obrana i zaštita
Zlatna arena za kostimografiju:
Emina Kušan za kostimografiju u filmu Zagonetni dječak
Zlatna arena za ton:
Dubravka Premar za ton u filmu Šuti
Zlatna arena za montažu:
Slaven Zečević za montažu u filmu Šuti
Zlatna arena za masku:
Julijana Vušković za masku u filmu Šuti
Zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
Bogdan Diklić za ulogu u filmu Obrana i zaštita
Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
Nada Đurevska za ulogu u filmu Obrana i zaštita
Zlatna arena za mušku epizodnu ulogu:
Nikša Butijer za ulogu u filmu Svećenikova djeca
Zlatna arena za žensku epizodnu ulogu:
Lana Barić za ulogu u filmu Šuti

Manjinske koprodukcije
Zlatna Arena za najbolju manjinsku koprodukciju:
Producentica Jelena Mitrović za film Krugovi redatelja Srdana Golubovića.
Zlatna Arena za režiju:
Srđan Golubović za film Krugovi
Zlatna Arena za najbolju mušku ulogu:
Leonu Lučevu za ulogu u filmu Krugovi redatelja Srdana Golubovića.
Nagrada Breza za najboljeg debitanta:
Tihana Lazović za žensku ulogu u filmu Šuti redatelja Lukasa Nole.
Nagrada Hypo banke:
Bobo Jelčić, Obrana i zaštita
Nagrada "Zlatna vrata Pule“
Kauboji, Tomislav Mršić, najviše glasova publike

Nagrade ocjenjivačkog suda Međunarodnog programa
Zlatna Arena za najbolje glumačko ostvarenje:
Jirina Bohdalova za ulogu u filmu Zlatne godine redatelja Jirija Stracha
Zlatna Arena za najboljeg redatelja:
Bernardo Bertolucci za režiju filma Io e te
Zlatna Arena za najbolji film:
Jackie, Antoinette Beumer
Posebno priznanje u sekciji međunarodnih kratkih filmova:
Majka, Lukasz Ostalski
Posebna pohvala u sekciji međunarodnih kratkih filmova:
Poljubi me nježno, Anthony Schatteman

Nagrade ocjenjivačkog suda Federacije filmskih kritičara Europe i Mediterana (FEDEORA)
Diploma za najbolji film iz Programa kratkih igranih filmova:
Kava s džemom redatelja Filipa Peruzovića.
Diploma za najbolju manjinsku koprodukciju:
Kad svane dan redatelja Gorana Paskaljevića.
Diploma za  najbolji film u glavnoj sekciji Nacionalnog programa:
Obrana i zaštita redatelja Bobe Jelčića.
Nagrade ocjenjivačkog suda Hrvatskog društva filmskih kritičara
Diploma najboljem filmu u sekciji manjinskih koprodukcija:
Srđan Golubović za film Krugovi
Nagrada Oktavijan:
Bobo Jelčić za film Obrana i zaštita
Diplome Žirija mladih filmofila
Diploma za najbolji međunarodni film:
Jackie
Diploma za najbolji međunarodni kratki film:
Voda
Diploma za najbolji film u glavnoj sekciji:
Nevio Marasović  za film Vis – a – Vis
Diploma za najbolji film u sekciji manjinskih koprodukcija:
Michaela Kezele za film Najljepša je zemlja moja
Diploma za najbolji kratki film:
Filip Peruzović za film Kava s džemom
Nagrade doFuraj svoj film!
A4 papirko autorskog tima Dobre ideje.
Nagrada Marijan Rotar:
Armando Debeljuh
Nagrada postprodukcijske usluge Teleking:
Zagreb Cappuccino,  Vanja Sviličić

Iz filma Pismo ćaći

 

NAGRADE:

Velika zlatna arena za najbolji film:
Pismo ćaći, Damir Čučić
Zlatna arena za režiju:
Branko Schmidt za režiju filma Ljudožder vegetarijanac
Zlatna arena za scenarij:
Vlatka Vorkapić za scenarij filma Sonja i bik
Zlatna arena za kameru:
Dragan Ruljančić za kameru u filmu Ljudožder vegetarijanac
Zlatna arena za glazbu:
Stanko Kovačić, Ivanka Mazurkijević, Damir Martinović za glazbu u filmu Sonja i bik
Zlatna arena za scenografiju:
Ivana Škrabalo za scenografiju u filmu Ljudožder vegetarijanac
Zlatna arena za kostimografiju:
Slavica Šnur za kostimografiju u filmu Sonja i bik
Zlatna arena za ton:
Martin Semenčić za ton u filmu Pismo ćaći
Zlatna arena za montažu:
Hrvoje Mršić, Damir Čučić za montažu u filmu Pismo ćaći
Zlatna arena za masku:
Jasna Rosini za masku u filmu Ljudožder vegetarijanac
Zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
Rene Bitorajac za glavnu mušku ulogu u filmu Ljudožder vegetarijanac
Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
Ana Karić za glavnu žensku ulogu u filmu Noćni brodovi
Zlatna arena za mušku epizodnu ulogu:
Mate Gulin za ulogu u filmu Pismo ćaći
Zlatna arena za žensku epizodnu ulogu:
Olga Pakalović za ulogu u filmu Halimin put

Posebne nagrade:
Posebna Zlatna Arena za tehnološku inovaciju:
Jozo Patljak, Slučajni prolaznik (za pionorsko uvođenje 3D tehnologije u hrvatsku kinematografiju)
Nagrada "Breza" za najboljeg debitanta:
Damir Čučić, Pismo ćaći
Nagrada Mario Rotar:
Duško Marušić-Ćiči
Nagrada Hypo banke:
Damir Čučić, Pismo ćaći
Nagrada ''Zlatna vrata Pule'':
Halimin put, najviše glasova publike
Nagrada ''Oktavijan'' Hrvatskog društva filmskih kritičara za najbolji film:
Branko Schmidt, Ljudožder vegetarijanac
Nagrada "Vedran Šamanović":
Darko Masnec
Nagrada Hrvatskog društva filmskih kritičara za najbolji dugometražni igrani film iz međunarodnog programa:
Ralph Finnes, Koriolan
Nagrada Hrvatskog društva filmskih kritičara za najbolji dugometražni igrani film iz sekcije manjinskih koprodukcija:
nije dodjeljena budući da niti jedan film nije osvojio prosječnu ocjenu višu od 3,5
Nagrade za manjinske koprodukcije:
Zlatna arena za scenarij:
Srđan Dragojević, Parada
Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
Hristina Popović, Parada
Nagrade Žirija mladih filmofila:
Međunarodni program:
Alice Nellis, Savršeni dani
Hrvatski kratki igrani filmovi:
Brija, Luka Rukavina
Sekcija manjinskih koprodukcija:
Parada, Srđan Dragojević
Nacionalni program:
Arsen Anton Ostojić, Halimin put
Nagrade žirija filmskih kritičara Europe i Mediterana (FEDEORA):
Hrvatski kratki igrani film:
Obid, Ivica Mušan
Manjinske koprodukcije:
Praktični vodič kroz Beograd s pjevanjem i plakanjem, Bojan Vuletić
Nacionalni program:
Ljudožder vegetarijanac, Branko Schmidt
Posebno priznanje:
Halimin put, Arsen Anton Ostojić

Nagrade Žirija međunarodnog programa:
Najbolje glumačko ostvarenje:
Denis Podalydès
Najbolji redatelj:
Benoît Jacquot, Zbogom kraljice
Najbolji film:
Snjegovi Kilimandžara, Robert Guédiguian

 

Iz filma Kotlovina

 

NAGRADE:

Velika zlatna arena za najbolji film:
Kotlovina, Tomislav Radić
Zlatna arena za režiju:
Dalibor Matanić za režiju filma Ćaća
Zlatna arena za scenarij:
Tomislav Radić za scenarij filma Kotlovina
Zlatna arena za kameru:
Vanja Črnjul za kameru u filmu Ćaća
Zlatna arena za glazbu:
Dinko Appelt za glazbu u filmu Koko i duhovi
Zlatna arena za scenografiju:
Ivo Hušnjak za scenografiju u filmu Lea i Darija
Zlatna arena za kostimografiju:
Barbara Bourek za kostimografiju u filmu Lea i Darija
Zlatna arena za ton:
Frano Homen za ton u filmu Kotlovina
Zlatna arena za montažu:
Slaven Zečević za montažu u filmu Koko i duhovi
Zlatna arena za masku:
Ana Bulajić Črček za masku u filmu Lea i Darija
Zlatna arena za specijalne efekte:
Stanislav Tomić za specijalne efekte u filmu Jozef
Zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
Draško Zidar za glavnu mušku ulogu u filmu Kotlovina
Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
Mirela Brekalo Popović z glavnu žensku ulogu u filmu Kotlovina
Zlatna arena za mušku epizodnu ulogu:
Boris Buzančić za ulogu u filmu Kotlovina
Zlatna arena za žensku epizodnu ulogu:
Iva Mihalić za ulogu u filmu Ćaća

Posebne nagrade
Vjesnikova nagrada "Krešo Golik" za životni doprinos filmskoj umjetnosti:
Vladimir Tadej
Vjesnikova nagrada "Breza" za najbolje debitanta:
Daniel Kušan, Koko i duhovi
Nagrada Mario Rotar:
Glas Istre
Nagrada ''Zlatna vrata Pule'':
Koko i duhovi, najviše glasova publike
Nagrada «Vedran Šamanović»:
Juraj Lerotić
Nagrada ''Oktavijan'' Hrvatskog društva filmskih kritičara za najbolji film:
Kotlovina, Tomislav Radić
Nagrada Hrvatskog društva filmskih kritičara za najbolji dugometražni igrani film iz međunarodnog programa:
Lars von Trier, Melankolija
Nagrada Hrvatskog društva filmskih kritičara za najbolji dugometražni igrani film iz sekcije manjinskih koprodukcija:
Neprijatelj, Dejan Zečević

Nagrade za manjinske koprodukcije:
Zlatna arena za kameru:
Sven Pepeonik, Laku noć, gospođice
Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
Polona Juh, Laku noć, gospođice
Zlatna arena za režiju:
Metod Pevec, Laku noć, gospođice
Nagrade Žirija mladih filmofila:
Međunarodni program:
redatelji Im Sang-soo, Kućna pomoćnica i Giuseppe Capotondi, Dvostruki sat
Hrvatski kratki igrani filmovi:
Neda Radić, Room Service
Sekcija manjinskih koprodukcija:
Metod Pevec, Laku noć, gospođice
Nacionalni program:
Daniel Kušan, Koko i duhovi
Nagrade žirija filmskih kritičara Europe i Mediterana (FEDEORA):
Hrvatski kratki igrani film:
Zima, Denis Lepur, Marko Stanić
Manjinske koprodukcije:
Neprijatelj, Dejan Zečević
Nacionalni program:
Ćaća, Dalibor Matanić
Nagrade Žirija međunarodnog programa:
Najbolje glumačko ostvarenje:
Ekipa filma Circus Fantasticus
Najbolji redatelj:
Luca Guadagnini, Ja sam ljubav
Najbolji film:
Ashgar Farhadi, Nader i Simin se rastaju

Iz filma Neka ostane među nama

 

NAGRADE:

Velika zlatna arena za najbolji film:
Neka ostane među nama, Rajko Grlić
Zlatna arena za režiju:
Rajko Grlić za režiju filma Neka ostane među nama
Zlatna arena za scenarij:
Nevio Marasović za scenarij filma The Show Must Go On
Zlatna arena za kameru:
Slobodan Trninić za kameru u filmu Neka ostane među nama
Zlatna arena za glazbu:
Alfi Kabiljo, Alan Bjelinski za glazbu u filmu Neka ostane među nama
Zlatna arena za scenografiju:
Ivo Hušnjak za scenografiju u filmu Neka ostane među nama
Zlatna arena za kostimografiju:
Zorana Meić za kostimografiju u filmu Šuma summarum
Zlatna arena za ton:
Srđan Krupjel za ton u filmu Neka ostane među nama
Zlatna arena za montažu:
Mato Ilijić za montažu u filmu Šuma summarum
Zlatna arena za masku:
Snježana Gorup za masku u filmu Sedamdeset i dva dana
Zlatna arena za specijalne efekte:
Tomislav Vujnović, Aleksandar Faraguna za efekte u filmu The Show Must Go On
Zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
Rade Šerbedžija za glavnu mušku ulogu u filmu Sedamdeset i dva dana
Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
Marija Škaričić za glavnu žensku ulogu u filmu Majka asfalta
Zlatna arena za mušku epizodnu ulogu:
Bogdan Diklić za ulogu u filmu Sedamdeset i dva dana

Posebne nagrade
Vjesnikova nagrada "Breza" za najbolje debitanta:
Nevio Marasović, The Show Must Go On
Nagrada Mario Rotar:
Pulska publika
Nagrada Hypo banke:
Rajko Grlić, Neka ostane među nama
Nagrada ''Zlatna vrata Pule'':
Sedamdeset i dva dana, najviše glasova publike
Nagrada ''Oktavijan'' Hrvatskog društva filmskih kritičara za najbolji film:
The Show Must Go On, Nevio Marasović
Nagrada Hrvatskog društva filmskih kritičara za najbolji dugometražni igrani film iz međunarodnog programa:
The Ghostwriter (Pisac iz sjene), Roman Polanski
Nagrada Hrvatskog društva filmskih kritičara za najbolji dugometražni igrani film iz sekcije manjinskih koprodukcija:
Jasmila Žbanić, Na putu

Nagrade za manjinske koprodukcije:
Zlatna arena za režiju:
Jasmila Žbanić, Na putu
Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
Zrinka Cvitešić, Na putu
Zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
Toni Grga, Ostavljeni

Nagrade Žirija mladih filmofila:
Međunarodni program:
Samac, Tom Ford
Hrvatski kratki igrani filmovi:
Šampion, Kristijan Milić
Sekcija manjinskih koprodukcija:
Jasmila Žbanić, Na putu
Nacionalni program:
Danilo Šerbedžija, Sedamdeset i dva dana

Nagrade žirija filmskih kritičara Europe i Mediterana (FEDEORA):
Hrvatski kratki igrani film:
Irena Škorić, 9. ožujak
Manjinske koprodukcije:
Adis Bakrač, Ostavljeni
Nacionalni program:
Rajko Grlić, Neka ostane među nama

Nagrade Žirija međunarodnog programa:
Najbolje glumačko ostvarenje:
Sylvie Testud z ulogu u filmu Lourdes, Jessica Hausner
Najbolji redatelj:
Bertrand Tavernier, Princeza Montpensier
Najbolji film:
Pisac iz sjene, Robert Benmussi, Roman Polanski, Alain Sardeu

Iz filma Metastaze

 

NAGRADE:

Velika zlatna arena za najbolji film:
Metastaze, Branko Schmidt
Zlatna arena za režiju:
Zvonimir Jurić i Goran Dević za režiju filma Crnci
Zlatna arena za scenarij:
Antonio Nuić za scenarij filma Kenjac
Zlatna arena za kameru:
Mirko Pivčević za kameru u filmu Kenjac
Zlatna arena za glazbu:
Srđan Gulić Gul za glazbu u filmu Kenjac
Zlatna arena za scenografiju:
Velimir Domitrović za scenografiju u filmu Ljubavni život domobrana
Zlatna arena za kostimografiju:
Doris Kristić za kostimografiju u filmu U zemlji čudesa
Zlatna arena za ton:
Dubravka Premar za ton u filmu Crnci
Zlatna arena za montažu:
Dubravno Slunjski za montažu u filmu Ljubavni život domobrana
Zlatna arena za masku:
Jasna Rosini za masku u filmu Metastaze
Zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
Rene Bitorajac za glavnu ulogu u filmu Metastaze
Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
Dijana Vidušin za glavnu žensku ulogu u filmu Ljubavni život domobrana
Zlatna arena za mušku epizodnu ulogu:
Nikša Butjer za ulogu u filmu Crnci
Zlatna arena za žensku epizodnu ulogu:
Lena Politeo za ulogu u filmu U zemlji čudesa

Posebne nagrade
Vjesnikova nagrada "Krešo Golik" za životni doprinos filmskoj umjetnosti:
Relja Bašić
Nagrada Mario Rotar:
Miroslav Tatić
Nagrada ''Kodak'':
Mirko Pivčević za film Kenjac
Nagrada Hypo banke:
Branko Schmidt za film Metastaze
Nagrada "Zlatna vrata Pule“:
Vjerujem u anđele, najviše glasova publike
Nagrada ''Oktavijan'' Hrvatskog društva filmskih kritičara za najbolji film:
Kenjac, Antonio Nuić
Nagrada Hrvatskog društva filmskih kritičara za najbolji dugometražni igrani film iz međunarodnog programa:
Ljubavnici (Two Lovers), James Gray
Nagrade Žirija mladih filmofila:
Raj je zapadno, Costa Gavras
Metastaze, Branko Schmidt

Iz filma Ničiji sin

 

NAGRADE:

Velika zlatna arena za najbolji film:
Ničiji sin, Arsen Anton Ostojić
Zlatna arena za režiju:
Arsen Anton Ostojić za režiju filma Ničiji sin
Zlatna arena za scenarij:
Miljenko Jergović, Goran Rušinović za scenarij filma Buick riviera
Zlatna arena za kameru:
Davorin Gecl za kameru u filmu Iza stakla
Zlatna arena za glazbu:
Mate Matišić za glazbu u filmu Ničiji sin
Zlatna arena za scenografiju:
Marijo Ivezić za scenografiju u filmu Nije kraj
Zlatna arena za kostimografiju:
Željka Franulović za kostimografiju u filmu Nije kraj
Zlatna arena za zvuk na filmu:
Damir Ključarić, Blaž Andračić za zvuk u filmu Ničiji sin
Zlatna arena za montažu:
Sandra Botica Brešan za montažu u filmu Nije kraj
Zlatna arena za masku:
Mojca Gorogranc za masku u filmu Kino Lika
Zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
Alen Liverić za glavnu mušku ulogu u filmu Ničiji sin
Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
Jadranka Đokić za glavnu žensku ulogu u filmu Iza stakla
Zlatna arena za mušku epizodnu ulogu:
Leon Lučev za ulogu u filmu Nije Kraj
Zlatna arena za žensku epizodnu ulogu:
Nada Gačešić-Livaković za ulogu u filmu Kino Lika

Posebne nagrade
Vjesnikova nagrada ''Breza'' za najbolje debitantsko ostvarenje:
Areta Ćurković za glumu u filmu Kino Lika
Vjesnikova Nagrada Krešo Golik za životni doprinos filmskoj umjetnosti:
Radojka Tanhofer
Nagrada "Fabijan Šovagović" Društva hrvatskih filmskih redatelja za glumca ili glumicu čije je djelovanje ostavilo trag u povijesti hrvatskoga filma:
Vanja Drach
Nagrada Marijan Rotar:
Igor Galo
Nagrada ''Oktavijan'' Hrvatskog društva filmskih kritičara za najbolji film:
Ničiji sin
Nagrada "Zlatna vrata Pule“:
Nije kraj, najviše glasova publike

Nagrade međunarodnog ocjenjivačkog suda
Zlatna Arena za najbolju glavnu ulogu:
Liu Weiwei za ulogu u filmu Vjeruj u ljubav
Zlatna Arena za najboljeg redatelja:
Happy-Go-Lucky, Mike Leigh
Zlatna Arena za najbolji film:
Dvostruka ljubav (La fille coupée en doux), Claude Chabrol

Iz filma Živi i mrtvi

 

NAGRADE:

Velika zlatna arena za najbolji film:
Živi i mrtvi, Kristijan Milić
Zlatna arena za režiju:
Kristijan Milić za režiju filma Živi i mrtvi
Zlatna arena za scenarij:
Ognjen Sviličić za scenarij filma Armin
Zlatna arena za kameru:
Dragan Marković i Mirko Pivčević za kameru u filmu Živi i mrtvi
Zlatna arena za glazbu:
Andrija Milić za glazbu u filmu Živi i mrtvi
Zlatna arena za scenografiju:
Tanja Lacko za scenografiju u filmu Pjevajte nešto ljubavno
Zlatna arena za kostimografiju:
Sanja Šeler za kostimografiju u filmu Pjevajte nešto ljubavno
Zlatna arena za zvuk:
Ivica Drnić, Damir Valinčić, Igor Fabris za zvuk u filmu Živi i mrtvi
Zlatna arena za montažu:
Goran Guberović za montažu u filmu Živi i mrtvi
Zlatna arena za specijalne efekte:
Goran Rukavina, Branko Repalust za secijalne efekte u filmu Živi i mrtvi
Zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
Emir Hadžihafizbegović za glavnu mušku ulogu u filmu Armin
Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
Nataša Dorčić za glavnu žensku ulogu u filmu Moram spavat', anđele
Zlatna arena za mušku epizodnu ulogu:
Borko Perić za ulogu u filmu Živi i mrtvi
Zlatna arena za sporednu žensku ulogu:
Olga Pakalović za ulogu u filmu Moram spavat', anđele

Posebne nagrade
Vjesnikova nagrada ''Breza'' za najbolje debitantsko ostvarenje:
Livio Morosin za glazbu u filmu Moram spavat', anđele
Vjesnikova nagrada Krešo Golik za životni doprinos filmskoj umjetnosti:
Ante Peterlić
Nagrada ''Oktavijan'' Hrvatskog društva filmskih kritičara za najbolji film:
Armin
Nagrada "Marijan Rotar" pojedincima ili ustanovama koji su podjednako svojim idejama i djelima spojili Pulu i film:
Martin Bizjak
Nagrada Fabijan Šovagović Hrvatskog društva filmskih redatelja za posebni glumački prinos hrvatskoj kinematografiji:
Josip Marotti
Nagrada "Zlatna vrata Pule“:
Pjevajte nešto ljubavno, najviše glasova publike

Priznanja međunarodnog ocjenjivačkog suda
Posebna Zlatna Arena za umjetnički doseg:
Ljubavne pjesme, Christophe Honoré
Posebna Zlatna Arena za najboljeg redatelja:
Jiři Menzel za film Služio sam engleskog kralja
Posebna Zlatna Arena na najbolji film u međunarodnoj konkurenciji:
Slani zrak, Alessandro Angelini

Iz filma Sve džaba

 

NAGRADE:

Velika zlatna arena za najbolji film:
Sve džaba, Antonio Nuić
Zlatna arena za režiju:
Antonio Nuić za režiju filma Sve džaba
Zlatna arena za scenarij:
Antonio Nuić za scenarij filma Sve džaba
Zlatna arena za najbolju glavnu žensku ulogu:
Zrinka Cvitešić za ulogu u filmu Što je muškarac bez brkova
Zlatna arena za najbolju sporednu žensku ulogu:
Nataša Janjić za ulogu u filmu Sve džaba
Zlatna arena za najbolju glavnu mušku ulogu:
Krešimir Mikić za ulogu u filmu Put lubenica
Zlatna arena za najbolju sporednu mušku ulogu:
Emir Hadžihafisbegović za ulogu u filmu Karaula
Zlatna arena za kameru:
Branko Linta za snimateljski rad na filmu Volim te
Zlatna arena za montažu:
Tomislav Pavlic za montažu fima Volim te
Zlatna arena za glazbu:
Tamara Obrovac za glazbu u filmu Što je muškarac bez brkova
Zlatna arena za scenografiju:
Mladen Ožbolt za scenografiju u fimu Put lubenica
Zlatna arena za kostimografiju:
Željko Nosić, Nina Silobrčić i Franc Prestieri za kostime u filmu Libertas
Zlatna arena za ton:
Mladen Pervan i Ranko Pauković za ton u filmu Put lubenica
Zlatna arena za masku:
Ana Bulajić Črček za masku u filmu Libertas
 
Posebne nagrade:
Vjesnikova nagrada Breza za najboljeg debitanta
Toni Gojanović za ulogu u filmu Karaula
Nagrada Oktavijan Hrvatskoga društva filmskih kritičara:
Put lubenica
Nagrada "Zlatna vrata Pule“:
Što je muškarac bez brkova, najviše glasova publike
 
Nagrade međunarodnog ocjenjivačkog suda:
Zlatna arena za najbolji film
Doručak na Plutonu (Breakfast on Pluto), Neil Jordan
Priznanja međunarodnog ocjenjivačkog suda:
Michel Bouquet za iznimnu izvedbu i kompleksnu studiju vršenja vlasti u filmu Šetač s Marsovih poljana (Le promeneur du champ de Mars), red. Robert Guediguian
John Hilleot za redateljsko umijeće u njegovu genre filmu Uvjeti predaje (The Proposition) koji se bavi slabo poznatim aspektom australske povijesti.

 

Iz filma Što je Iva snimila 21. listopada 2003

 

NAGRADE:

Velika zlatna arena za najbolji film:
Što je Iva snimila 21. listopada 2003., Tomislav Radić
Zlatna arena za režiju:
Tomislav Radić za film Što je Iva snimila 21. listopada 2003.
Zlatna arena za scenarij:
Dejan Šorak za scenarij filma Dva igrača s klupe
Zlatna arena za najbolju glavnu žensku ulogu:
Anja Šovagović Despot za ulogu u filmu Što je Iva snimila 21. listopada 2003.
Zlatna arena za najbolju sporednu žensku ulogu:
Dora Lipovčan za ulogu u filmu Dva igrača s klupe
Zlatna arena za najbolju glavnu mušku ulogu:
Ivo Gregurević za ulogu u filmu Što je Iva snimila 21. listopada 2003.
Zlatna arena za najbolju sporednu mušku ulogu:
Dragan Despot za ulogu u filmu Pušća Bistra
Zlatna arena za kameru:
Vjekoslav Vrdoljak za snimateljski rad na filmu Dva igrača s klupe
Zlatna arena za montažu:
Slaven Zečević za montažu filma Snivaj, zlato moje
Zlatna arena za glazbu:
Darko Hajsek za glazbu u filmu Snivaj, zlato moje
Zlatna arena za scenografiju:
Mariju Iveziću za scenografiju u filmu Dva igrača s klupe
Zlatna arena za kostimografiju:
Željka Franulović za kostimografiju u filmu Snivaj, zlato moje
Zlatna arena za masku:
Snježana Gorup za masku u filmu Snivaj, zlato moje
Zlatna arena za ton:
Toni Jurković Snivaj, zlato moje
 
 
Posebne nagrade:
Vjesnikova nagrada Breza za najboljeg debitanta:
Filip Šovagović za režiju filma Pušća Bistra
Nagrada Oktavijan Hrvatskoga društva filmskih kritičara:
Što je Iva snimila 21. listopada 2003.
Nagrada tvrtke Kodak domaćem snimatelju za najbolji snimateljski rad u filmu hrvatske produkcije, u vrijednosti od 2.000 EUR u vidu Kodak negativa filmske trake:
Vjekoslav Vrdoljak za film Dva igrača s klupe
Nagrada tvrtke Synchro film i video iz Beča (2.000 EUR u obliku poklon bona za besplatne usluge u laboratoriju i postprodukciji te tvrtke u Beču:
Što je Iva snimila 23. listopada 2003.
Nagrada Fabijan Šovagović (Hrvatskog društva filmskih redatelja za posebni glumački prinos hrvatskoj kinematografiji):
Ivica Vidović
Nagrada "Zlatna vrata Pule“:
Snivaj, zlato moje, najviše glasova publike
 
Nagrade međunarodnog ocjenjivačkog suda
Nagrada za najbolji film:
Diler (Benedek Fliegauf)
Posebna pohvala:
Felicity Huffmann za ulogu u fimu Transamerica
Lazar Ristovski za ulogu u filmu San zimske noći

 

Iz filma Duga mračna noć

 

NAGRADE:

Velika zlatna arena za najbolji film:
Duga mračna noć, Antun Vrdoljak
Zlatna arena za režiju:
Antun Vrdoljak za režiju filma Duga mračna noć
Zlatna arena za scenarij:
Antun Vrdoljak za scenarij filma Duga mračna noć
Zlatna arena za najbolju glavnu žensku ulogu:
Daria Lorenci za ulogu u filmu Oprosti za kung fu, Ognjen Sviličić
Zlatna arena za najbolju sporednu žensku ulogu:
Vera Zima za ulogu u filmu Oprosti za kung fu, Ognjen Sviličić
Zlatna arena za najbolju glavnu mušku ulogu:
Goran Višnjić za ulogu u filmu Duga mračna noć
Zlatna arena za najbolju sporednu mušku ulogu:
Vilim Matula za ulogu u filmu Sto minuta Slave, Dalibor Matanić
Zlatna arena za kameru:
Mirko Pivčević za snimateljski rad na filmu Ta divna splitska noć
Zlatna arena za montažu:
Dubravko Slunjski za montažu filma Ta divna splitska noć
Zlatna arena za glazbu:
Igor Kuljerić za glazbu u filmu Duga mračna noć
Zlatna arena za scenografiju:
Ivo Hušnjak za scenografiju u filmu Družba Isusova
Zlatna Arena za kostimografiju:
Ana Savić Gecan za kostimografiju u filmu Sto minuta Slave
 
Posebne nagrade:
Posebna Zlatna arena glumačkom ansamblu filma Duga mračna noć (Katarina Bistrović-Darvaš, Boris Dvornik, Tarik Filipović, Ivo Gregurević, Marija Kohn, Alen Liverić, Krešimir Mikić, Mustafa Nadarević, Goran Navojec, Žarko Potočnjak i Vera Zima)
Vjesnikova nagrada Breza za najboljeg debitanta:
Arsen Anton Ostojić za režiju filma Ta divna splitska noć
Vjesnikova diploma za najbolju glumicu-debitanticu:
Dora Fišter za ulogu u filmu Slučajna suputnica
Nagrada Oktavijan Hrvatskoga društva filmskih kritičara:
Ta divna splitska noć
Nagrada Fabijan Šovagović (Hrvatskog društva filmskih redatelja glumcu ili glumici za izuzetni doprinos hrvatskoj kinematografiji):
Ilija Ivezić
Nagrada Marijan Rotar (pojedincima i ustanovama koji su podjednako idejama i djelima spojili Pulu i film):
Fadil Hadžić
Kodakova nagradu za najbolji snimateljski rad:
Vjekoslav Vrdoljak za snimateljski rad na filmu Duga mračna noć
Nagrada Synchro film i video:
Oprosti za kung fu i Ta divna splitska noć
Nagrada "Zlatna vrata Pule“:
Duga mračna noć, najviše glasova publike
 
Nagrade međunarodnog programa
Nagrada HDFK za najbolji strani film:
Whisky
Nagrada kritičara za najbolji dokumentarni film:
Hvatanje Friedmanovih i Život i smrt serijskog ubojice

 

Iz filma Tu

 

NAGRADE:

Velika zlatna arena za najbolji film:
Tu, Zrinko Ogresta
Zlatna arena za režiju:
Vinko Brešan za režiju filma Svjedoci
Zlatna arena za scenarij:
Jurica Pavičić i Živko Zalar za scenarij filma Svjedoci
Zlatna arena za kameru:
Živko Zalar za snimateljski rad na filmu Svjedoci
Zlatna arena za montažu:
Josip Podvorac za montažu fima Tu
Zlatna arena za glazbu:
Mate Matišić za glazbu u filmu Svjedoci
Zlatna arena za scenografiju:
Ivica Trpčić i Kemal Hrustanović za scenografiju u filmu Konjanik
Zlatna arena za kostimografiju:
Ante Tonči Vladislavič za kostimografiju u filmu Svjetsko čudovište
Zlatna arena za najbolju glavnu žensku ulogu:
Alma Prica za ulogu u filmu Svjedoci
Zlatna Arena za najbolju sporednu žensku ulogu:
Dubravka Ostojić za ulogu u filmu Ispod crte
Zlatna Arena za najbolju glavnu mušku ulogu:
Zlatko Crnković za ulogu u filmu Tu
Zlatna Arena za najbolju sporednu mušku ulogu:
Danko Ljuština za ulogu u filmu Konjanik
 
Posebne nagrade
Vjesnikova nagrada ''Breza'' za najboljeg debitanta:
Zvonimir Jurić za režiju filma Onaj koji će ostati neprimijećen
Nagrada Oktavijan Hrvatskoga društva filmskih kritičara:
Svjedoci
Nagrada "Zlatna vrata Pule“:
Ispod crte, najviše glasova publike

 

Iz filma Fine mrtve djevojke

 

NAGRADE:

Velika zlatna arena za najbolji film:
Fine mrtve djevojke, Dalibor Matanić
Zlatna arena za režiju:
Dalibor Matanić za režiju filma Fine mrtve djevojke
Zlatna arena za scenarij:
Goran Tribuson za scenarij filma Ne dao Bog većeg zla
Zlatna arena za produkciju:
Alka film za produkciju filma Fine mrtve djevojke
Zlatna arena za kameru:
Silvije Jesenković za kameru u filmu Serafin, svjetioničarev sin
Zlatna arena za glazbu:
Dalibor Pavičić za glazbu u filmu Prezimiti u Riu
Zlatna arena za scenografiju:
Mladen Ožbolt za scenografiju u filmu Prezimiti u Riu
Zlatna arena za kostimografiju:
Ruta Knežević za kostimografiju u filmu Prezimiti u Riu
Zlatna arena za montažu:
Marina Barac za montažu filma Ne dao Bog većeg zla
Zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
Ivo Gregurević za glavnu mušku ulogu u filmu Fine mrtve djevojke
Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
Leona Paraminski za glavnu žensku ulogu u filmu Prezimiti u Riu
Zlatna arena za sporednu mušku ulogu:
Ivica Vidović za mušku sporednu ulogu u filmu Fine mrtve djevojke
Zlatna arena za sporednu žensku ulogu:
Olga Pakalović za žensku sporednu ulogu u filmu Fine mrtve djevojke
 
Posebne nagrade
Vjesnikova nagrada ''Breza'' za najbolje debitantsko ostvarenje:
Kristijan Milić i Goran Kulenović za režiju omnibus filma 24 sata
Nagrada ''Fabijan Šovagović'' istaknutoj glumici/glumcu za izuzetan doprinos hrvatskoj kinematografiji:
Mia Oremović, glumica
Nagrada ''Oktavijan'' Hrvatskog društva filmskih kritičara za najbolji film:
Fine mrtve djevojke
Nagrada Synchro film&video:
Fine mrtve djevojke
Nagrada ''Kodak''
Silvije Jesenković za kameru u filmu Serafin, svjetioničarev sin
Nagrada "Zlatna vrata Pule“:
Fine mrtve djevojke, najviše glasova publike
Nagrade Programa europskog filma:
Velika zlatna arena:
Lundi matin (Ponedjeljak ujutro) - Otar Iosseliani
Zlatna arena za scenarij:
Krzysztof Kieslowski i Krzysztof Piesiewicz za scenarij filma Heaven (Nebesa)
Zlatna arena za žensku ulogu:
Isabelle Huppert za žensku ulogu u filmu La pianiste
Zlatna arena za mušku ulogu:
Giovanni Ribisi za mušku ulogu u filmu Heaven (Nebesa)
Posebno priznanje:
Maximilian Schell za režiju filma Meine Schwester Maria (Moja sestra Maria) 

 

Iz filma Polagana predaja

 

NAGRADE:

Velika zlatna arena za najbolji film:
Polagana predaja, Bruno Gamulin
Zlatna arena za produkciju:
Kraljica noći, Branko Schmidt
Zlatna arena za scenarij:
Josip Cvenić za scenarij filma Kraljica noći
Zlatna arena za kameru:
Mirko Pivčević za kameru u filmu Sami
Zlatna arena za glazbu:
Davor Rocco za glazbu u filmu Polagana predaja
Zlatna arena za scenografiju:
Željko Senečić za scenografiju u filmu Polagana predaja
Zlatna arena za kostimografiju:
Ana Savić-Gecan za kostimografiju u filmu Sami
Zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
Filip Šovagović za glavnu mušku ulogu u filmu Polagana predaja
Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
Lucija Šerbedžija za glavnu žensku ulogu u filmu Polagana predaja
 
Posebne nagrade
Velika zlatna arena za cjelokupni autorski doprinos hrvatskoj filmskoj umjetnosti:
Vatroslav Mimica, redatelj
Posebna Zlatna arena:
Lukas Nola za režiju filma Sami
Vjesnikova nagrada ''Breza'' za najbolje debitantsko ostvarenje:
Zoran Sudar za režiju filma Posljednja volja
Vjesnikova nagrada ''Krešo Golik'' za životni doprinos u filmskoj umjetnosti:
 Boris Dvornik, glumac
Nagrada "Zlatna vrata Pule“:
Posljednja volja, najviše glasova publike
 
Nagrade Programa europskog filma:
Velika zlatna arena:
101 Reykjavik (Balltasar Kormakur)
Zlatna arena za kinestetičke vrijednosti:
Tom Tykwer za kinestetičke vrijednosti u filmu Der Krieger und die Kaiserin (Princeza i ratnik)
Zlatna arena za režiju:
Jan van de Velde za režiju filma Lek (Curenje)
Zlatna arena za najbolju filmsku ideju i scenarij:
Doriana Leondeff i Silvio Soldini za film Pane e tulipani (Kruh i tulipani)
Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
Tijana Kondić za glavnu žensku ulogu u filmu Nataša
Zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
Bruno Ganz za glavnu mušku ulogu u filmu Pane e tulipani (Kruh i tulipani)
Posebno priznanje:
Lukas Moodysson za režiju filma Tillsammans (Zajedno)

 

Iz filma Maršal

 

NAGRADE:

Velika zlatna arena za najbolji film:
Maršal, Vinko Brešan
Zlatna arena za režiju:
Lukas Nola za režiju filma Nebo, sateliti
Zlatna arena za scenarij:
Ivo Brešan i Vinko Brešan za scenarij filma Maršal
Zlatna arena za kameru:
Darko Šuvak za kameru u filmu Nebo, sateliti
Zlatna arena za glazbu:
Mate Matišić za glazbu u filmu Maršal
Zlatna arena za scenografiju:
Ivica Trpčić za scenografiju u filmu Je li jasno, prijatelju
Zlatna arena za kostimografiju:
Ksenija Jeričević za kostime u filmu Nebo, sateliti
Zlatna arena za zvuk:
Toni Jerković, Gordan Fučkar i Dubravka Premar za zvuk u filmu Nebo, sateliti
Zlatna arena za montažu:
Tomislav Pavlic za montažu u filmu Blagajnica hoće ići na more
Zlatna arena za masku:
Janoš Kalja za masku u filmu Maršal
Zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
Ilija Ivezić za glavnu mušku ulogu u filmu Maršal
Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
Dora Polić za glavnu žensku ulogu u filmu Blagajnica hoće ići na more
Zlatna arena za sporednu mušku ulogu:
Dejan Aćimović za mušku epizodnu ulogu u filmu Je li jasno, prijatelju
Zlatna arena za sporednu žensku ulogu:
Nina Violić za žensku epizodnu ulogu u filmu Blagajnica hoće ići na more

Posebne nagrade
Velika zlatna arena:

Branko Bauer, redatelj, za cjelokupni filmski opus i autorski doprinos hrvatskom filmu
Vjesnikova nagrada "Breza" za najbolje debitantsko ostvarenje:
Dalibor Matanić za režiju filma Blagajnica hoće ići na more
Nagrada "Kodak":
Darko Šuvak za kameru u filmu Nebo, sateliti
Nagrada "Sinchro film&video":
Vinko Brešan za režiju filma Maršal
Nagrada "Zlatna vrata Pule":
Maršal, najviše glasova publike

Iz filma Bogorodica

 

NAGRADE:

Velika zlatna arena za najbolji film:
Bogorodica, Neven Hitrec
Zlatna arena za režiju:
Zrinko Ogresta za režiju filma Crvena prašina
Zlatna arena za scenarij:
Goran Tribuson i Zrinko Ogresta za scenarij filma Crvena prašina
Zlatna arena za kameru:
Vjekoslav Vrdoljak za kameru u filmu Garcia
Zlatna arena za glazbu:
Đelo Jusić za glazbu u filmu Dubrovački suton
Zlatna arena za scenografiju:
Gorana Stepan za scenografiju u filmu Da mi je biti morski pas
Zlatna arena za kostimografiju:
Ruta Knežević za kostimografiju u filmu Da mi je biti morski pas
Zlatna arena za zvuk:
Mladen Pervan i ''Gama studio'' za zvuk u filmu Dubrovački suton
Zlatna arena za montažu:
Josip Podvorac za montažu filma Crvena prašina
Zlatna arena za masku:
Sadika Bečić i Verica Grgurić za masku u filmu Da mi je biti morski pas
Zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
Ivo Gregurević za glavnu mušku ulogu u filmu Bogorodica
Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
Lucija Šerbedžija za glavnu žensku ulogu u filmu Bogorodica
Zlatna arena za sporednu mušku ulogu:
Ante Vican za mušku epizodnu ulogu u filmu Crvena prašina
Zlatna arena za sporednu žensku ulogu:
Edita Majić za žensku epizodnu ulogu u filmu Da mi je biti morski pas
 
Posebne nagrade:
Velika zlatna arena:
Vanja Drach za uloge u filmovima Bogorodica i Garcia te za cjelokupan doprinos hrvatskoj filmskoj umjetnosti
Vjesnikova nagrada ''Breza'' za najbolje debitantsko ostvarenje:
Neven Hitrec za režiju filma Bogorodica
Nagrada ''Oktavijan'' Hrvatskog društva filmskih kritičara za najbolji film:
Da mi je biti morski pas (Ognjen Sviličić)
Nagrada "Zlatna vrata Pule“:
Crvena prašina, najviše glasova publike

Iz filma Kad mrtvi zapjevaju

 

NAGRADE:

Velika zlatna arena za režiju:
Krsto Papić za režiju filma Kad mrtvi zapjevaju
Zlatna arena za scenarij:
Snježana Tribuson za scenarij filma Tri muškarca Melite Žganjer
Zlatna arena za kameru:
Goran Trbuljak za kameru u filmu Transatlantic
Zlatna arena za glazbu:
Zrinko Tutić za glazbu u filmu Kad mrtvi zapjevaju
Zlatna arena za scenografiju:
Vladimir Domitrović za scenografiju u filmu Tri muškarca Melite Žganjer
Zlatna arena za kostimografiju
Ruta Knežević za kostimografiju u filmu Transatlantic
Zlatna arena za montažu:
Marina Barac za montažu filma Tri muškarca Melite Žganjer
Zlatna arena za masku:
Marija Dziewulska za masku u filmu Transatlantic
Velika zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
Filip Šovagović za glavnu mušku ulogu u filmu Transatlantic
Velika zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
Sandra Lončarić za glavnu žensku ulogu u filmu Zavaravanje
Zlatna arena za sporednu mušku ulogu:
Ivo Gregurević za mušku epizodnu ulogu u filmu Tri muškarca Melite Žganjer
Zlatna arena za sporednu žensku ulogu:
Suzana Nikolić za žensku epizodnu ulogu u filmu Tri muškarca Melite Žganjer
 
Posebne nagrade
Velika zlatna arena za cjelokupni autorski doprinos hrvatskoj filmskoj umjetnosti:
Boris Dvornik, glumac
Vjesnikova nagrada ''Breza'' za najbolje debitantsko ostvarenje:
Mirjana Rogina za ulogu u filmu Tri muškarca Melite Žganjer
Nagrada ''Oktavijan'' Hrvatskog društva filmskih kritičara za najbolji film:
Tri muškarca Melite Žganjer redateljice Snježane Tribuson –
Nagrada "Zlatna vrata Pule“:
Kad mrtvi zapjevaju, najviše glasova publike 

Iz filma Mondo Bobo

 

NAGRADE:

Velika zlatna arena za režiju:
Goran Rušinović za režiju filma Mondo Bobo
Zlatna arena za scenarij:
Branko Schmidt za scenarij filma Božić u beču
Zlatna arena za kameru:
Goran Trbuljak za kameru u filmu Treća žena
Zlatna arena za glazbu:
Arsen Dedić za glazbu u filmu Pont Neuf
Zlatna arena za scenografiju:
Grubimix Labyrinth za scenografiju filma Mondo Bobo
Zlatna arena za kostimografiju;
Lada Gamulin za kostimografiju u filmu Treća žena
Zlatna arena za ton:
Mladen Pervan i Boris Grgurić za ton u filmu Božić u beču
Zlatna arena za montažu:
Bernarda Fruk i Ivana Fumić za montažu filma Mondo Bobo
Zlatna arena za masku:
Snježana Tomljanović za masku u filmu Ruso meso
Velika zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
Sven Medvešek za glavnu mušku ulogu u filmu Mondo Bobo,
Velika zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
Ena Begović za glavnu žensku ulogu u filmu Treća žena
Zlatna arena za sporednu mušku ulogu:
Drago Krča za mušku epizodnu ulogu u filmu Božić u beču
Zlatna arena za sporednu žensku ulogu:
Alma Prica za žensku epizodnu ulogu u filmu Treća žena
 
Posebne nagrade
Velika zlatna arena za cjelokupni autorski doprinos hrvatskoj filmskoj umjetnosti:
Zoran Tadić, redatelj filma Treća žena
Nagrada "Zlatna vrata Pule“:
Mondo Bobo, najviše glasova publike

Iz filma Kako je počeo rat na mom otoku

 

NAGRADE:

Velika zlatna arena za režiju:
Vinko Brešan za režiju filma Kako je počeo rat na mom otoku
Zlatna arena za scenarij:
Nino Škrabe za scenarij filma Ne zaboravi me
Zlatna arena za kameru:
Vjekoslav Vrdoljak za kameru u filmu Nusikaja
Zlatna arena za glazbu:
Davor Rocco za glazbu u filmu Prepoznavanje
Zlatna arena za scenografiju:
Ivan Ivan za scenografiju filma Nusikaja
Zlatna arena za kostimografiju:
Vanda Ninić za kostimografiju u filmu Kako je počeo rat na mom otoku
Zlatna arena za ton:
Mladen Pervan za ton u filmu Ne zaboravi me
Zlatna arena za montažu:
Vesna Štefić za montažu filma Prepoznavanje
Zlatna arena za masku:
Snježana Tomljenović za masku u filmu Sedma kronika
Velika zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
Rene Medvešek za glavnu mušku ulogu u filmu Sedma kronika
Velika zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
Nataša Dorčić za glavnu žensku ulogu u filmu Prepoznavanje
Zlatna arena za sporednu mušku ulogu:
Josip Genda za mušku epizodnu ulogu u filmu Sedma kronika
Zlatna arena za sporednu žensku ulogu:
Matija Prskalo za žensku epizodnu ulogu u filmu Kako je počeo rat na mom otoku
 
Posebne nagrade
Nagrada "Kodak“:
Vjekoslav Vrdoljak za kameru u filmu Nusikaja i Enes Midžić za kameru u filmu Sedma kronika
Nagrada "Zlatna vrata Pule“:
Kako je počeo rat na mom otoku, najviše glasova publike

 

Iz filma Isprani

 

NAGRADE:

Zlatna arena za najbolji film:
Isprani, Zrinko Ogresta
Zlatna arena za režiju:
Zrinko Ogresta za režiju filma Isprani
Zlatna arena za scenarij:
Lukas Nola za scenarij filma Svaki put kad se rastajemo
Zlatna arena za kameru:
Tomislav Pinter za kameru u filmu Svaki put kad se rastajemo
Zlatna arena za glazbu:
Zrinko Tutić za glazbu u filmu Putovanje tamnom polutkom
Zlatna arena za scenografiju:
Ivica Trpčić za scenografiju u filmu Anđele moj dragi
Zlatna arena za kostimografiju:
Vjera Ivanković za kostimografiju u filmu Svaki put kad se rastajemo
Zlatna arena za montažu:
Josip Podvorac za montažu filma Isprani
Zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
Filip Šovagović za glavnu mušku ulogu u filmu Isprani
Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
Katarina Bistrović-Darvaš za glavnu žensku ulogu u filmu Isprani
Zlatna arena za sporednu mušku ulogu:
Mustafa Nadarević za mušku epizodnu ulogu u filmu Isprani
Zlatna arena za sporednu žensku ulogu:
Nadežda Perišić za žensku epizodnu ulogu u filmu Svaki put kad se rastajemo
 
Posebne nagrade:
Velika Zlatna arena za životno djelo:
Branko Lustig, pomoćnik redatelja i producent
Posebna zlatna arena:
Ruben Albahari za kvalitetu tona u filmovima festivalske produkcije
Autorima filmova prikazanih na Danu posvećenom Sarajevu i Bosni i Hercegovini
Ivan Salaj za film Vidimo se
Vjesnikova nagrada publike ''Jelen'':
Gospa
Vjesnikova nagrada ''Breza'' najboljem debitantu:
Jelena Rajković za režiju filma Noć za slušanje
Nagrada "Zlatna vrata Pule“:
Gospa, najviše glasova publike 

 

Nacionalni natjecateljski program je otkazan

 

Nacionalni natjecateljski program je otkazan. Jedini hrvatski cjelovečernji film koji je snimljen između prethodnog i ovog festivala bio je film Bogdana Žižića Cijena života Graphisa i Jadran filma koji je i otvorio smotru Filmskih večeri u Areni.

Iz filma Kontesa Dora

 

NAGRADE:

Zlatna arena za najbolji film:
Kontesa Dora, Zvonimir Berković
Zlatna arena za režiju:
Davor Žmegač za režiju filma Zlatne godine
Zlatna arena za scenarij:
Zvonimir Berković za scenarij filma Kontesa Dora
Zlatna arena za kameru:
Slobodan Trninić za kameru u filmu Zlatne godine
Zlatna arena za glazbu:
Igor Kuljerić za glazbu u filmu Kontesa Dora
Zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
Ilija Ivezić za glavnu mušku ulogu u filmu Zlatne godine
Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
Alma Prica za glavnu žensku ulogu u filmu Kontesa dora
Zlatna arena za sporednu mušku ulogu:
 
Posebne nagrade
Posebno priznanje:
Petar Krelja za režiju filmova Na sporednom kolosijeku i Ana i njezina braća iz omnibusa Hrvatski triptih
Vjesnikova nagrada publike ''Jelen'':
Kontesa Dora

 

Iz filma Priča iz Hrvatske

 

NAGRADE:

Zlatna arena za režiju:
Krsto Papić za režiju filma Priča iz Hrvatske
Zlatna arena za scenarij:
Lada Kaštelan i Zrinka Ogresta za scenarij filma Krhotine
Zlatna arena za kameru:
Goran Trbuljak za kameru u filmu Kamenita vrata
Zlatna arena za glazbu:
Davor Rocco za glazbu u filmu Vrijeme ratnika
Zlatna arena za scenografiju:
Željko Senečić za scenografiju u filmu Čaruga
Zlatna arena za kostimografiju:
Maja Galasso za kostimografiju u filmu Čaruga
Zlatna arena za ton:
Mladen Pervan i Ruben Albahari za ton u filmu Vrijeme ratnika
Zlatna arena za montažu:
Martin Tomić za montažu filma Kamenita vrata
Zlatna arena za masku:
Snježana Tomljenović i Halid Redžebašić za masku u filmu Đuka Begović
Zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
Sven Lasta za glavnu mušku ulogu u filmu Školjka u šumi
Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
Mirta Zečević za glavnu žensku ulogu u filmu Luka
Zlatna arena za sporednu mušku ulogu:
Damir Lončar za mušku epizodnu ulogu u filmu Luka
Zlatna arena za sporednu žensku ulogu:
Zoja Odak za žensku epizodnu ulogu u filmu Priča iz Hrvatske
 
Posebne nagrade
Počasna Zlatna arena za životno djelo:
Krešo Golik, redatelj
Fabijan Šovagović, glumac
Vjesnikova nagrada publike ''Jelen'':
Priča iz Hrvatske

 

FESTIVAL JE OTKAZAN!
Iz filma Gluvi barut

 

NAGRADE:

Velika zlatna arena:
Gluvi barut, Bato Čengić
Velika srebrna arena:
Ljeto za sjećanje, Bruno Gamulin
Velika brončana arena:
Granica, Zoran Masirević
Zlatna arena za režiju:
Filip Robar Dorin za režiju filma Veter v mreži
Zlatna arena za scenarij:
Ferenc Deak za scenarij filma Granica
Zlatna arena za kameru:
Jure Pervanje za snimateljski rad u filmu Veter v mreži
Zlatna arena za glazbu:
Goran Bregović za glazbu u filmu Gluvi barut
Zlatna arena za scenografiju:
Janez Kovič za scenografiju filma Do konca in naprej
Zlatna arena za ton:
Ruben Albahari za ton u filmu Orao
Zlatna arena za montažu:
Karpo Godina za montažu filma Umetni raj
Zlatna arena za masku:
Snježana Tomljenović za masku u filmu Gluvi barut
Zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
Branislav Lečić za mušku ulogu u filmu Gluvi barut
Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
Mirjana Joković za žensku ulogu u filmu Granica
Zlatna arena za sporednu mušku ulogu:
Zaim Muzaferija za mušku epizodnu ulogu u filmu Stanica običnih vozova
Zlatna arena za sporednu žensku ulogu:
Anja Popović za žensku epizodnu ulogu u filmu Početni udarac
 
Posebne nagrade
Posebno priznanje:
Marija Marić za režiju i glumačkoj ekipi filma Tinereţe frîntă (Slomljena mladost)
Specijalna zlatna arena:
Viba film (Ljubljana) i Avala film (Beograd) za kvalitete globalnog produkcijskog dizajna domaćeg filma
Nagrada ''Kokan Rakonjac'':
Zoran Maširević za režiju filma Granica
Nagrada YU Fipresci:
Bata Čengić za režiju filma Gluvi barut
Nagrada ''Ruža Pazinke'':
Anja Šovagović-Despot za ulogu u filmu Stela
Nagrada "Zlatni gladijator“:
Bata Čengić za režiju filma Gluvi barut
Nagrada žirija tjednika Studio ''Studijev jelen'':
Stela

 

Iz filma Sabirni centar

 

NAGRADE:

Velika zlatna arena:
Sabirni centar, Goran Marković
Velika srebrna arena:
Kuduz, Ademir Kenović
Velika brončana arena:
Hamburg Altona, Vedran Mihletić, Mladen Mitrović, Dragutin Krencer
Zlatna arena za režiju:
Joža Pogačnik za režiju filma Kavarna Astoria
Zlatna arena za scenarij:
Dušan Kovačević za scenarij filma Sabirni centar
Zlatna arena za kameru:
Tomislav Pinter za snimateljski rad u filmu Đavolji raj
Zlatna arena za glazbu:
Arsen Dedić za glazbu u filmu Donator
Zlatna arena za scenografiju:
Slobodan Rundo za scenografiju u filmu Iskušavanje đavola
Zlatna arena za kostimografiju:
Biljana i Ljiljana Dragović za kostimografiju u filmu Boj na Kosovu
Zlatna arena za ton:
Nenad Vukadinović za ton u filmu Kako je propao rokenrol
Zlatna arena za montažu:
Goran Terzić, Mustafa Prešev i Snežana Ivanović za montažu filma Kako je propao rokenrol
Zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
Janez Hočevar za mušku ulogu u filmu Kavarna Astoria
Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
Snežana Bogdanović za žensku ulogu u filmu Kuduz
Zlatna arena za sporednu mušku ulogu:
Fabijan Šovagović za mušku epizodnu ulogu u filmu Čovjek koji je volio sprovode
Zlatna arena za sporednu žensku ulogu:
Radmila Živković za žensku epizodnu ulogu u filmu Sabirni centar
 
Posebne nagrade
Posebno priznanje:
Anna Adamek i Anna Lewandowski za masku u filmu Boj na Kosovu
Specijalna zlatna arena:
Mladen Prebil za ton u filmovima Donator i Čovjek koji je volio sprovode
Ivica Matić za režiju filma Žena s krajolikom
Nagrada ''Zlatni vijenac Studija'' režiseru-debitantu:
Ademir Kenović za režiju filma Kuduz
Nagrada ''Kokan Rakonjac'':
Ademir Kenović za režiju filma Kuduz
Nagrada Kodak-Pathe:
Tomislav Pinter za kameru u filmovima Sabirni centar i Đavolji raj
Nagrada ''Ruža Pazinke'':
Snježana Bogdanović za ulogu u filmu Kuduz
Nagrada "Zlatni gladijator“:
Ademir Kenović za režiju filma Kuduz
Nagrada žirija tjednika Studio ''Studijev jelen'':
Ademir Kenović za režiju filma Kuduz
Nagrada "Zlatna vrata Pule“:
Kuduz, najviše glasova publike

 

Iz filma Život sa stricem

 

NAGRADE:

Velika zlatna arena:
Život sa stricem, Krsto Papić
Zlatna arena za režiju:
Žarko Dragojević za režiju filma Kuća pored pruge
Zlatna arena za scenarij:
Žarko Dragojević za scenarij filma Kuća pored pruge
Zlatna arena za kameru:
Boris Gortinski za snimateljski rad u filmu Zaboravljeni
Zlatna arena za glazbu:
Gjon Gjevelekaj za glazbu u filmu Rojet e mjegullës (Čuvari magle)
Zlatna arena za scenografiju:
Snježana Petrović za scenografiju u filmu Slučaj Harms
Zlatna arena za kostimografiju:
Ika Škomrlj za kostimografiju u filmu Glembajevi
Zlatna arena za ton:
Matjaž Janežič za ton u filmu Odpadnik
Zlatna arena za montažu:
Branislava Čeperac za montažu filma Za sada bez dobrog naslova
Zlatna arena za masku:
Vuka Radosavljević za masku u filmu Neka čudna zemlja
Zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
Mustafa Nadarević za mušku ulogu u filmu Glembajevi
Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
Neda Arnerić za žensku ulogu u filmu Haloa - Praznik kurvi
Zlatna arena za sporednu mušku ulogu:
Ljubiša Samardžić za mušku epizodnu ulogu u filmu Kuća pored pruge
Zlatna arena za sporednu žensku ulogu:
Ena Begović za žensku epizodnu ulogu u filmu Glembajevi
 
Posebne nagrade
Nagrada ''Zlatni vijenac Studija'' režiseru-debitantu:
Branko Šmit za režiju filma Sokol ga nije volio
Nagrada ''Kokan Rakonjac'':
Slobodan D. Pešić za režiju filma filmu Slučaj Harms
Nagrada ''Ruža Pazinke'':
Mira Furlan za ulogu u filmu Braća po materi
Nagrada za najpoetičniji emotivni odnos lista "Polet“:
Alma Prica i Davor Janjić za uloge u filmu Život sa stricem
Nagrada "Zlatni gladijator“:
Krsto Papić za režiju filma Život sa stricem
Nagrada žirija tjednika Studio ''Studijev jelen'':
Krsto Papić za režiju filma Život sa stricem
Nagrada "Vrata Pule“
Život sa stricem, najviše glasova publike

 

Iz filma Već viđeno

 

NAGRADE:

Velika zlatna arena:
Već viđeno, Goran Marković
Zlatna arena za režiju:
Vladimir Blaževski za režiju filma Hi-Fi
Zlatna arena za scenarij:
Dejan Šorak za scenarij filma Oficir s ružom
Zlatna arena za kameru:
Radoslav Vladić za snimateljski rad u filmu Na putu za Katangu
Zlatna arena za glazbu:
Janez Gregorc za glazbu u filmu Ljubezni Blanke Kolak
Zlatna arena za scenografiju:
Kemal Hrustanović za scenografiju filma Život radnika
Zlatna arena za kostimografiju:
Milena Kumar za kostimografiju u filmu Ljubezni Blanke Kolak
Zlatna arena za ton:
Mladen Prebil i Predrag Stijačić za ton u filmu Život radnika
Zlatna arena za montažu:
Petar Marković za montažu u filmu Hi-Fi
Zlatna arena za masku:
Halid Redžebašić za masku u filmu Već viđeno
Zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
Žarko Laušević za mušku ulogu u filmu Oficir s ružom
Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
Anica Dobra za žensku ulogu u filmu Već viđeno
Zlatna arena za sporednu mušku ulogu:
Petar Božović za epizodnu mušku ulogu u filmu Već viđeno
Zlatna arena za sporednu žensku ulogu:
Vesna Trivalić za žensku epizodnu ulogu u filmu Oktoberfest
 
Posebne nagrade:
Nagrada kritike ''Milton Manaki'':
Živojin Pavlović za režiju filma Na putu za Katangu
Nagrada ''Zlatni vijenac Studija'' režiseru-debitantu:
Živorad Tomić za režiju filma Kraljeva završnica
Nagrada ''Kokan Rakonjac'':
Miroslav Lekić za režiju filma Dogodilo se na današnji dan
Nagrada lista ''Mladost'':
Vladimir Blaževski za režiju filma Hi-Fi
Nagrada Kodak-Foto:
Mišo Samoilovski za kameru u filmu Hi-Fi
Nagrada ''Ruža Pazinke'':
Ružica Sokić za ulogu u filmu Oktoberfest
Nagrada za najpoetičniji emotivni odnos lista "Polet“:
Ksenija Paić i Žarko Laušević za uloge u filmu Oficir s ružom
Nagrada "Zlatni gladijator“:
Živojin Pavlović za režiju filma Na putu za Katangu
Nagrada žirija tjednika Studio ''Studijev jelen'':
Goran Paskaljević za režiju filma Anđeo čuvar

 

Iz filma Srećna nova '49

 

NAGRADE:

Velika zlatna arena:
Srećna nova '49., Stole Popov
Zlatna arena za režiju:
Lordan Zafranović za režiju filma Večernja zvona
Zlatna arena za scenarij:
Goran Mihić za scenarij filma Srećna nova '49.
Zlatna arena za kameru:
Goran Trbuljak za snimateljski rad u filmu San o ruži
Zlatna arena za glazbu:
Ljupčo Konstantinov za glazbu u filmu Srećna nova '49.
Zlatna arena za scenografiju:
Dinka Jeričević za scenografiju u filmu Za sreću je potrebno troje
Zlatna arena za kostimografiju:
Irena Felicijan za kostimografiju u filmu Kormoran
Zlatna arena za ton:
Matijaž Janežič za ton u filmu Kormoran
Zlatna arena za montažu:
Andrija Zafranović za montažu u filmu Večernja zvona
Zlatna arena za masku:
Radmila Ivatović za masku u filmu Srećna nova '49.
Zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
Rade Šerbedžija za mušku ulogu u filmu Večernja zvona
Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
Mira Furlan za žensku ulogu u filmu Lepota poroka
Zlatna arena za sporednu mušku ulogu:
Duško Kustovski za mušku epizodnu ulogu u filmu Srećna nova '49.
Zlatna arena za sporednu žensku ulogu:
Nada Đurevska za žensku epizodnu ulogu u filmu Od zlata jabuka
 
Posebne nagrade
Nagrada kritike ''Milton Manaki'':
Zoran Tadić za režiju filma San o ruži i Stole Popov za režiju filma Srećna nova '49.
Nagrada ''Zlatni vijenac Studija'' režiseru-debitantu:
Anton Tomašič za režiju filma Kormoran
Nagrada lista "Mladost“:
Miljenko Dereta za režiju filma Špadijer – jedan život
Nagrada "Kodak-Pathe“:
Tomislav Pinter za kameru u filmu Bal na vodi
Nagrada "Ruža Pazinke“:
Olivera Marković za ulogu u filmu Obećana zemlja
Nagrada za najpoetičniji emotivni odnos lista "Polet“:
Vladica Milosavljević i Svetozar Cvetković za uloge u filmu Srećna nova '49.
Nagrada "Zlatni gladijator“:
Stole Popov za režiju filma Srećna nova '49.
Nagrada žirija tjednika Studio "Studijev jelen“:
Lordan Zafranović za režiju filma Večernja zvona

 

Iz filma Otac na službenom putu

 

NAGRADE:

Velika zlatna arena:
Otac na službenom putu, Emir Kusturica
Zlatna arena za režiju:
Emir Kusturica za režiju filma Otac na službenom putu
Zlatna arena za scenarij:
Abdulah Sidran za scenarij filma Otac na službenom putu
Zlatna arena za kameru:
Božidar Nikolić za snimateljski rad u filmu Život je lep
Zlatna arena za glazbu:
Živan Cvitković za glazbu u filmu Horvatov izbor
Zlatna arena za scenografiju:
Željko Senečić za scenografiju u filmu Ljubavna pisma s predumišljajem
Zlatna arena za kostimografiju:
Alenka Bartl za kostimografiju u filmu Dediščina
Zlatna arena za ton:
Gligor Pakoski za ton u filmu Jazol
Zlatna arena za montažu:
Filip Robar-Dorin za montažu filma Ovni in mamuti
Zlatna arena za masku:
Snježana Tomljenović za masku u filmu Crveni i crni
Zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
Predrag Miki Manojlović za mušku ulogu u filmu Otac na službenom putu
Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
Mirjana Karanović za žensku ulogu u filmu Otac na službenom putu
Zlatna arena za sporednu mušku ulogu:
Božidar Bunjevac za mušku epizodnu ulogu u filmu Ovni in mamuti
Zlatna arena za sporednu žensku ulogu:
Gordana Gadžić za žensku epizodnu u filmu Tajvanska kanasta
 
Posebne nagrade
Posebno priznanje:
Irina Alferova za ulogu u filmu Ljubavna pisma s predumišljajem
Nagrada kritike „Milton Manaki“:
Emir Kusturica za režiju filma Otac na službenom putu
Nagrada „Zlatni vijenac Studija“ režiseru-debitantu:
Filip Robar-Dorin za režiju filma Ovni in mamuti
Nagrada ''Kokan Rakonjac'':
Nenad Dizdarević za režiju filma I to će proći
Nagrada lista „Mladost“:
Dinko Tucaković za režiju filma Šest dana juna i Filip Robar-Dorin za režiju filma Ovni in mamuti
Nagrada „Kodak-Pathe“:
Vilko Filač za kameru u filmu Butnskala
Nagrada ''Ruža Pazinke'':
Mirjana Karanović za ulogu u filmu Otac na službenom putu
Nagrada "Zlatni gladijator“:
Bora Drašković za režiju filma Život je lep
Nagrada žirija tjednika Studio „Studijev jelen“:
Emir Kusturica za režiju filma Otac na službenom putu
Nagrada "Zlatna vrata Pule“
Otac na službenom putu, najviše glasova publike 

 

Iz filma Balkanski špijun

 

NAGRADE:

Velika zlatna arena:
Balkanski špijun, Dušan Kovačević, Božidar Nikolić
Zlatna arena za režiju:
Rajko Grlić za režiju filma U raljama života
Zlatna arena za scenarij:
Branko Gradišnik za scenarij filma Leta odlučitve
Zlatna arena za kameru:
Goran Trbuljak za snimateljski rad u filmu Rani snijeg u Münchenu
Zlatna arena za glazbu:
Brana Živković za glazbu u filmu U raljama života
Zlatna arena za scenografiju:
Veljko Despotović za scenografiju u filmu Davitelj protiv davitelja
Zlatna arena za kostimografiju:
Nedežda Perović za kostimografiju u filmu O pokojniku sve najlepše
Zlatna arena za ton:
Siniša Jovanović za ton u filmu Davitelj protiv davitelja
Zlatna arena za montažu:
Andrija Zafranović za montažu filma Balkanski špijun
Zlatna arena za masku:
Berta Meglič za masku u omnibus-filmu Trije prispevki k slovenski blaznosti
Zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
Danilo Stojković za mušku ulogu u filmu Balkanski špijun
Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
Sonja Savić za žensku ulogu u filmu Šećerna vodica
Zlatna arena za sporednu mušku ulogu:
Fabijan Šovagović za mušku epizodnu ulogu u filmu Ambasdor
Zlatna arena za sporednu žensku ulogu:
Vesna Pećinac za žensku epizodnu ulogu u filmu Čudo neviđeno

Posebne nagrade
Posebna priznanja:
Stanislav Somolani za snimateljski rad u filmu Čudo neviđeno
Ute Fiedler za ulogu u filmu Rani snijeg u Münchenu
Nagrada ''Zlatni vijenac Studija'' režiseru-debitantu:
Dušan Kovačević i Božidar Nikolić za režiju filma Balkanski špijun
Nagrada ''Kodak-Pathe“:
Branko Perak za kameru u filmu Šećerna vodica
Nagrada lista ''Mladost'':
Bato Prelić za režiju filma Šećerna vodica
Nagrada ''Ruža Pazinke'':
Semka Sokolović-Bertok za ulogu u filmu U raljama života
Nagrada žirija tjednika Studio '' Studijev jelen'':
U raljama života
Nagrada "Vrata Pule“
Mala pljačka vlaka, najviše glasova publike

Iz filma Zadah tela

 

NAGRADE:

Velika zlatna arena:
Zadah tela, Živojin Pavlović
Zlatna arena za režiju:
Srđan Karanović za režiju filma Nešto između
Zlatna arena za scenarij:
Živojin Pavlović i Slobodan Golubović Leman za scenarij filma Zadah tela
Zlatna arena za kameru:
Živko Zalar za snimateljski rad u filmu Nešto između
Zlatna arena za glazbu:
Zoran Simjanović za glazbu u filmu Balkan ekspres
Zlatna arena za scenografiju:
Niko Matul za scenografiju u filmu Suton
Zlatna arena za kostimografiju:
Saša Kuljač za kostimografiju u filmu Nešto između
Zlatna arena za ton:
Hanna Preuss za ton u filmu Eva
Zlatna arena za montažu:
Vuksan Lukovac za montažu filma Balkan ekspres
Zlatna arena za masku:
Eržebet Kovač i Halid Ređebašić za masku u filmu Igmanski marš
Zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
Miki Manojlović za mušku ulogu u filmu Nešto između
Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
Ljiljana Medješi za žensku ulogu u filmu Zadah tela
Zlatna arena za sporednu mušku ulogu:
Zijah Sokolović za mušku epizodnu ulogu u filmu Zadah tela
Zlatnaa arena za sporednu žensku ulogu:
Olivera Marković za žensku epizodnu ulogu u filmu Balkan ekspres
 
Posebne nagrade
Nagrada kritike ''Milton Manaki'':
Karpo Godina za režiju filma Rdeči boogie ali kaj ti je deklica
Nagrada ''Zlatni vijenac Studija'' režiseru- debitantu:
Dragan Kresoja za režiju filma Još ovaj put
Nagrada C.I.D.A.L.C.:
Srđan Karanović za režiju filma Nešto između
Nagrada ''Kokan Rakonjac'':
Branko Baletić za režiju filma Balkan ekspres
Nagrada lista ''Mladost'':
Branko Baletić za režiju filma Balkan ekspres
Nagrada Kodak-Foto:
Predrag Popović za kameru u filmu Još ovaj put
Nagrada ''Ruža Pazinke'':
Miranda Caharija za ulogu u filmu Eva
Nagrada žirija tjednika Studio '' Studijev jelen'':
Balkan ekspres
Nagrada "Vrata Pule“
Mahovina na asfaltu, najviše glasova publike 

 

Iz filma Živeti kao sav normalan svet

 

NAGRADE:

Velika zlatna arena:
Nije dodijeljena
Zlatna arena za režiju:
Miloš Radivojević za režiju filma Živeti kao sav normalan svet
Zlatna arena za scenarij:
Mirza Idrizović za scenarij filma Miris dunja
Zlatna arena za kameru:
Rado Likon za snimateljski rad u filmu Razseljena oseba
Zlatna arena za glazbu:
Bashkim Shehu za glazbu u filmu Lepuri me pesë këmbë (Zec sa pet nogu)
Zlatna arena za scenografiju:
Niko Matul i Janez Kovič za scenografiju filma Pustota
Zlatna arena za kostimografiju:
Divna Jovanović za kostimografiju u filmu Smrt gospodina Goluže
Zlatna arena za ton:
Marjan Meglič posthumno za ton u filmu 13. jul
Zlatna arena za montažu:
Andrija Zafranović za montažu filma Kraljevski voz
Zlatna arena za masku:
Eržebet Kovač i Julija Beltram za masku u filmu Variola vera
Zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
Ljubiša Samardžić za mušku ulogu u filmu Savamala
Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
Jelisaveta Sablić za žensku ulogu u filmu Maratonci trče počasni krug
Zlatna arena za sporednu mušku ulogu:
Milan Štrljić za mušku epizodnu ulogu u filmu Savamala
Zlatna arena za sporednu žensku ulogu:
Mira Furlan za žensku epizodnu ulogu u filmu Kiklop
 
Posebne nagrade
Nagrada kritike ''Milton Manaki'':
Živko Nikolić za režiju filma Smrt gospodina Goluže i Miloš Radivojević za režiju filma Živeti kao sav normalan svet
Nagrada C.I.D.A.L.C.:
Miloš Radivojević za režiju filma Živeti kao sav normalan svet
Nagrada ''Zlatni vijenac Studija'' režiseru-debitantu:
Darko Bajić za režiju filma Direktan prenos
Nagrada ''Srebrni vijenac Studija'' režiseru-debitantu:
Miroslav Mikuljan za režiju filma Hoću živjeti
Marjan Ciglič za režiju filma Razseljena oseba
Nagrada lista ''Mladost'':
Darko Bajić za režiju filma Direktan prenos
Nagrada ''Memorijal Kokan Rakonjac'':
Darko Bajić za režiju filma Direktan prenos
Nagrada Kodak-Pathe:
Danijel Šukalo za kameru u filmu Miris dunja i Ivica Rajković za kameru u filmovima Zločin u školi i Hoću živjeti
Nagrada ''Ruža Pazinke'':
Ena Begović za ulogu u filmu Hoću živjeti
Nagrada publike „Jelen“:
Kiklop, najviše glasova publike 

 

Iz filma Pad Italije

 

NAGRADE:

Velika zlatna arena redatelju i producentu:
Pad Italije, Lordan Zafranović
Zlatna arena za scenarij:
Abdulah Sidran za scenarij filma Sjećaš li se Dolly Bell
Zlatna arena za kameru:
Tomislav Pinter za snimateljski rad u filmu Samo jednom se ljubi
Zlatna arena za glazbu:
Alfi Kabiljo za glazbu u filmu Banović Strahinja
Zlatna arena za scenografiju:
Vlastimir Gavrik za scenografiju filma Crveniot konj
Zlatna arena za kostimografiju:
Ljiljana Dragović za kostimografiju u filmu Dorotej
Zlatna arena za ton:
Mladen Prebil za ton u filmu Visoki napon
Zlatna arena za montažu:
Vesna Lažeta za montažu filma Visoki napon
Zlatna arena za masku:
Šukrija Šakrić i Berta Meglič za masku u filmu Gazija
Zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
Dragan Nikolić za mušku ulogu u filmu Banović Strahinja
Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
Mira Banjac za žensku ulogu u filmu Široko je lišće

 
Posebne nagrade
Nagrada filmske kritike ''Milton Manaki'':
Rajko Grlić za režiju filma Samo jednom se ljubi
Nagrada C.I.D.A.L.C.:
Emir Kusturica za režiju filma Sjećaš li se Dolly Bell
Nagrada ''Zlatni vijenac Studija'' režiseru-debitantu:
Emir Kusturica za režiju filma Sjećaš li se Dolly Bell
Nagrada lista ''Mladost'':
Emir Kusturica za režiju filma Sjećaš li se Dolly Bell
Nagrada ''Memorijal Kokan Rakonjac'':
Zoran Tadić za režiju filma Ritam zločina
Nagrada Kodak-Pathe:
Božidar Nikolić za kameru u filmovima Pad Italije i Dečko koji obećava
Nagrada ''Ruža Pazinke'':
Jadranka Selec za ulogu u filmu Široko je lišće
Nagrada publike "Jelen":
Pad Italije, najviše glasova publike 

 

Iz filma Petrijin venac

 

NAGRADE:

Velika zlatna arena:
Petrijin venac, Srđan Karanović
Velika srebrna arena:
Tajna Nikole Tesle, Krsto Papić
Velika brončana arena:
Ko to tamo peva, Slobodan Šijan
Zlatna arena za režiju:
Goran Paskaljević za režiju filma Poseban tretman
Srebrna arena za režiju:
Miloš Radivojević za režiju filma Snovi, život, smrt Filipa Filipovića
Brončana arena za režiju:
Ekrem Kryeziu za režiju filma Gjurmët e bardha (Beli tragovi)
Zlatna arena za scenarij:
Puriša Đorđević za scenarij filma Osam kila sreće
Zlatna arena za kameru:
Mišo Samoilovski za snimateljski rad u filmu Olovna brigada
Zlatna arena za glazbu:
Kornelije Kovač za glazbu u filmu Snovi, život, smrt Filipa Filipovića
Zlatna arena za scenografiju:
Mirko Lipužić za scenografiju filma Ubij me nežno
Zlatna arena za kostimografiju:
Jasna Petrović za kostimografiju u filmu Svetozar Marković
Zlatna arena za montažu:
Vuksan Lukovac za montažu filma Svetozar Marković
Zlatna arena za ton:
Ljubomir Petek za ton u filmu Prkosna delta
Zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
Ljubiša Samardžić za mušku ulogu u filmu Rad na određeno vreme
Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
Mirjana Karanović za žensku ulogu u filmu Petrijin venac
Zlatna arena za sporednu mušku ulogu:
Aleksandar Berček za mušku epizodnu ulogu u filmu Ko to tamo peva
Zlatna arena za sporednu žensku ulogu:
Dušica Žegarac za žensku epizodnu ulogu u filmu Poseban tretman

Posebne nagrade
Nagrada filmske kritike "Milton Manaki":

Karpo Godina za režiju, kameru i montažu filma Splav meduze
Nagrada "Zlatni vijenac Studija" režiseru-debitantu:
Slobodan Šijan za režiju filma Ko to tamo peva
Nagrada C.I.D.A.L.C.:
Goran Paskaljević za režiju filma Poseban tretman
Nagrada lista "Mladost":
Slobodan Šijan za režiju filma Ko to tamo peva
Nagrada časopisa "Film":
Slobodan Šijan za režiju filma Ko to tamo peva
Nagrada "Pazinska ruža":
Jasna Opalić za ulogu u filmu Daj što daš
Nagrada publike "Jelen":
Rad na određeno vreme, najviše glasova publike

 

Iz filma Trofej

 

NAGRADE:

Velika zlatna arena:
Trofej, Karolj Vicek
Velika srebrna arena:
Usijanje, Boro Drašković
Velika brončana arena:
Zemaljski dani teku, Goran Paskaljević
Zlatna arena za režiju:
Fadil Hadžić za režiju filma Novinar
Srebrna arena za režiju:
Hajrudin Krvavac za režiju filma Partizanska eskadrila
Brončana arena za režiju:
Veljko Bulajić za režiju filma Čovjek koga treba ubiti
Zlatna arena za scenarij:
Perit Imami za scenarij filma Era dhe lisi
Srebrna arena za scenarij:
Željko Kozinc za scenarij filma Krč
Zlatna arena za kameru:
Tomislav Pinter za kameru u filmu Iskanja
Srebrna arena za kameru:
Karpo Godina za kameru u filmu Draga moja Iza
Zlatna arena za glazbu:
Rock skupina "Buldožer" za glazbu u filmu Živi bili pa vidjeli
Zlatna arena za scenografiju:
Niko Matula za scenografiju filma Iskanja
Veljko Despotović za scenografiju filmova Usijanje i Čovjek koga treba ubiti
Zlatna arena za kostimografiju:
Milena Kumar za kostimografiju u filmu Draga moja Iza
Zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
Boris Dvornik za mušku ulogu u filmu Povratak
Srebrna arena za glavnu mušku ulogu:
Abdurrahman Shala za mušku ulogu u filmu Era dhe lisi
Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
Gorica Popović za žensku ulogu u filmu Nacionalna klasa do 785 cm3
Srebrna arena za glavnu žensku ulogu:
Štefka Drolčeva za žensku ulogu u filmu Draga moja Iza
Zlatna arena za sporednu žensku ulogu:
Tanja Knezić za žensku ulogu u filmu Prijeki sud

Posebne nagrade
Diplome:

Fadil Hadžić za dijalog u filmu Novinar
Olga Skrigin za montažu u filmu Zemaljski dani teku
Ljubomir Petek za ton u filmu Partizanska eskadrila
Stanislava Zarić za masku u filmu Kvar
Za ukupno kvalitetno debitantsko ostvarenje (glume, režije i scenarija) filma Živi bili pa vidjeli
Nagrada filmske kritike "Milton Manaki":
Goran Paskaljević za režiju filma Zemaljski dani teku
Nagrada lista "Mladost":
Goran Paskaljević za režiju filma Zemaljski dani teku i Goran Marković za režiju filma Nacionalna klasa do 785 cm3
Nagrada "Zlatni vijenac Studija" režiseru-debitantu:
Zdravko Šotra za režiju filma Osvajanje slobode
Nagrada C.I.D.A.L.C:
Goran Paskaljević za režiju filma Zemaljski dani teku
Nagrada "ZUM-reportera":
Goran Marković za režiju filma Nacionalna klasa do 785 cm3 i Bruno Gamulin i Milivoj Puhlovski za režiju filma Živi bili pa vidjeli
Nagrada Kodak-foto Pariz:
Tomislav Pinter za kameru u filmovima Iskanja, Novinar i Povratak
Nagrada pazinska ruža "Pazinka":
Sanja Vejnović za ulogu u filmu Živi bili pa vidjeli
Nagrada publike "Jelen":
Novinar, najviše glasova publike

 

Iz filma Okupacija u 26 slika

 

NAGRADE:

Velika zlatna arena:
Okupacija u 26 slika, Lordan Zafranović
Velika srebrna arena:
Bravo maestro, Rajko Grlić
Velika brončana arena:
Pas koji je voleo vozove, Goran Paskaljević
Zlatna arena za režiju:
Srđan Karanović za režiju filma Miris poljskog cveća
Srebrna arena za režiju:
Lordan Zafranović za režiju filma Okupacija u 26 slika
Brončana arena za režiju:
Krešo Golik za režiju filma Ljubica
Zlatna arena za scenarij:
Dragoslav Mihajlović za scenarij filma Aller retour
Srebrna arena za scenarij:
Mića Milošević i Ljubomir Radičević za scenarij filma Nije nego
Zlatna arena za kameru:
Živko Zalar za snimateljski rad u filmovima Bravo maestro
Srebrna arena za kameru:
Karpo Ačimović-Godina za snimateljski rad u filmu Okupacija u 26 slika
Zlatna arena za glazbu:
Zoran Smijanović za glazbu u filmu Miris poljskog cveća
Zlatna arena za scenografiju:
Niko Matula za scenografiju filma Praznovanje pomladi
Zlatna arena za kostimografiju:
Hasan Sučeski za kostimografiju u filmu Ljubav i bijes
Zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
Rade Šerbedžija za mušku ulogu u filmu Bravo maestro
Srebrna arena za glavnu mušku ulogu:
Zoran Radmilović za mušku ulogu u filmu Paviljon VI
Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
Svetlana Bojković za žensku ulogu u filmu Pas koji je voleo vozove
Srebrna arena za glavnu žensku ulogu:
Božidarka Frajt za žensku ulogu u filmu Ljubica
Srebrna arena za sporednu mušku ulogu:
Stevan Gardinovački za mušku epizodnu ulogu u filmu Stići pre svitanja
Srebrna arena za sporednu žensku ulogu:
Mila Kačič za žensku epizodnu ulogu u filmu To so gadi

Posebne nagrade
Diplome:

France Štiglic za režiju filma Praznovanje pomladi
Vatroslav Mimica za angažirani pristup suvremenoj društvenoj problematici u filmu Posljednji podvig diverzanta Oblaka
Predrag Golubović za originalan pristup revolucijskoj tradiciju u filmu Sudbine
Matjaž Janežič za tonsku obradu filma Praznovanje pomladi
Stanislava Zarić za masku u filmovima Pas koji je voleo vozove i Bravo maestro
Aleksandar Ilić za montažu filma Sudbine
Nagrada filmske kritike "Milton Manaki":
Lordan Zafranović za režiju filma Okupacija u 26 slika
Nagrada C.I.D.A.L.C.:
Lućijan Pintilije za režiju filma Paviljon VI
Nagrada "Zlatni vijenac Studija režiseru-debitantu:
Mića Milošević za režiju filma Nije nego
Nagrada lista "Mladost":
Rajko Grlić za režiju filma Bravo maestro
Nagrada "Kodak", Pariz i "Foto, Zagreb:
Živko Zalar za snimateljski rad u filmovima Bravo maestro, Ljubica i Miris poljskog cveća
Nagrada lista "ZUM-reporter":
Mića Milošević za režiju filma Nije nego
Nagrada publike "Jelen":
Tigar, najviše glasova publike

 

Iz filma Ne naginji se van

 

NAGRADE:

Velika zlatna arena:
Ne naginji se van, Bogdan Žižić
Velika srebrna arena:
Akcija stadion, Dušan Vukotić
Velika brončana arena:
Ljubavni život Budimira Trajkovića, Dejan Karaklajić
Zlatna arena za režiju:
Živojin Pavlović za režiju filma Hajka
Srebrna arena za režiju:
Matjaž Klopčič za režiju filma Vdovstvo Karoline Žašler
Brončana arena za režiju:
Aleksandar Đurčinov za režiju filma Ispravi se, Delfina
Zlatna arena za scenarij:
Slavko Goldstein i Dušan Vukotić za scenarij filma Akcija stadion
Srebrna arena za scenarij:
Mirko Sabolović za scenarij filma Pucanj
Zlatna arena za kameru:
Božidar Nikolić za snimateljski rad u filmu Beštije
Srebrna arena za kameru:
Ivica Rajković za snimateljski rad u filmu Izbavitelj
Zlatna arena za glazbu:
Boro Tamindžić za glazbu u filmu Beštije
Zlatna arena za scenografiju:
Drago Turina za scenografiju filma Izbavitelj
Zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
Pavle Vujisić za mušku ulogu u filmovima Hajka, Beštije i Povratak otpisanih
Srebrna arena za glavnu mušku ulogu:
Zvonko Lepetić za mušku ulogu u filmu Ludi dani
Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
Milena Zupančič za žensku ulogu u filmu Vdovstvo Karoline Žašler
Srebrna arena za glavnu žensku ulogu:
Neda Arnerić za žensku ulogu u filmu Ispravi se, Delfina
Zlatna arena za sporednu mušku ulogu:
Ljubiša Samardžić za mušku epizodnu ulogu u filmu Specijalno vaspitanje
Srebrna arena za sporednu žensku ulogu:
Mira Banjac za žensku epizodnu ulogu u filmu Ne naginji se van

Posebne nagrade
Diplome:

Goran Marković za režiju filma Specijalno vaspitanje
Živko Nikolić za režiju filma Beštije
Ivo Gregurević za ulogu u filmu Ne naginji se van
Mirjana Kauzlarić za ulogu u filmu Pucanj
Berta Meglič za masku u filmu Izbavitelj
Nagrada filmske kritike:
Nikola Babić za režiju filma Ludi dani i Goran Marković za režiju filma Specijalno vaspitanje
Nagrada "Zlatni vijenac Studija" režiseru-debitantu:
Goran Marković za režiju filma Specijalno vaspitanje
Nagrada lista "Mladost":
Dejan Karaklajić za režiju filma Ljubavni život Budimira Trajkovića
Nagrada C.I.D.A.L.C.:
Goran Marković za režiju filma Specijalno vaspitanje
Nagrada poduzeća "Foto" i "Kodak Pathe":
Tomislav Pinter za kameru u filmovima Mećava, Vdovstvo Karoline Žašler i Hajdučka vremena
Nagrada lista "ZUM-reporter:
Aleksandar Đurčinov za režiju filma Ispravi se, Delfina
Nagrada publike "Jelen":
Specijalno vaspitanje, najviše glasova publike

 

Iz filma Idealist

 

NAGRADE:

Velika zlatna arena:
Idealist, Igor Pretnar
Velika srebrna arena:
Najdolgiot pat, Branko Gapo
Velika brončana arena:
Seljačka buna 1573., Vatroslav Mimica
Zlatna arena za režiju:
Goran Paskaljević za režiju filma Čuvar plaže u zimskom periodu
Srebrna arena za režiju:
Veljko Bulajić za režiju filma Atentat u Sarajevu
Brončana arena za režiju:
Branko Bauer za režiju filma Salaš u malom ritu
Zlatna arena za scenarij:
Zdravko Velimirović, Mladen Oljača i Đurica Labović za scenarij filma Vrhovi Zelengore
Srebrna arena za scenarij:
Arsen Diklić i Branko Bauer za scenarij filma Salaš u malom ritu
Zlatna arena za kameru:
Branko Blažina za snimateljski rad na filmu Seljačka buna 1573.
Srebrna arena za kameru:
Kiro Babilovski za snimateljski rad na filmu Najdolgiot pat
Zlatna arena za glazbu:
Alfi Kabiljo za glazbu u filmu Seljačka buna 1573.
Zlatna arena za scenografiju:
Dragoljub Ivkov za scenografiju filma Čuvar plaže u zimskom periodu
Zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
Radko Polič za mušku ulogu u filmu Idealist
Srebrna arena za glavnu mušku ulogu:
Miodrag Radovanović za mušku ulogu u filmu Salaš u malom ritu
Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
Milena Zupančić za žensku ulogu u filmu Idealist
Srebrna arena za glavnu žensku ulogu:
Marjeta Gregorač za žensku ulogu u filmu Med strahom in dolžnostjo
Zlatna arena za sporednu mušku ulogu:
Veljko Mandić za epizodu mušku ulogu u filmu Vrhovi Zelengore
Zlatna arena za sporednu žensku ulogu:
Mira Banjac za epizodnu žensku ulogu u filmu Salaš u malom ritu

Posebne nagrade
Diplome:

Jure Pervanje a snimateljski rad u filmu Med strahom in dolžnostjo
Berta Meglič za masku u filmovima Idealist i Seljačka buna 1573.
Vuksan Lukovac za montažu filma Seljačka buna 1573.
Petar Temelkovski za ulogu u filmu Najdolgiot pat
Slavko Štimac za vedrinu i spontanost uloge u filmovima Salaš u malom ritu i Vlak u snijegu
Nagrada žirija kritike:
Goran Paskaljević za režiju filma Čuvar plaže u zimskom periodu
Nagrada "Kokan Rakonjac":
Goran Paskaljević za režiju filma Čuvar plaže u zimskom periodu
Nagrada lista "Mladost":
Goran Paskaljević za režiju filma Čuvar plaže u zimskom periodu
Nagrada "Zlatni vijenac Studija" režiseru-debitantu:
Goran Paskaljević za režiju filma Čuvar plaže u zimskom periodu
Nagrada lista "ZUM":
Goran Paskaljević za režiju filma Čuvar plaže u zimskom periodu
Srebrna medalja C.I.D.A.L.C.:
Idealist
Posebno priznanje C.I.D.A.L.C.:
Djevojački most
Nagrada publike "Jelen":
Vlak u snijegu, najviše glasova publike

 

Iz filma Kuća, Bogdan Žižić

 

NAGRADE:

Velika zlatna arena:
Kuća, Bogdan Žižić
Velika srebrna arena:
Zimovanje u Jakobsfeldu, Branko Bauer
Velika brončana arena:
Povest o dobrih ljudeh, France Štiglic
Zlatna arena za režiju:
Matijaž Klopčič za režiju filma Strah
Srebrna arena za režiju:
Vladimir Tadej za režiju filma Hitler iz našeg sokaka
Brončana arena za režiju:
Vladimir Pavlović za režiju filma Okovani šoferi
Zlatna arena za scenarij:
Arsen Diklić i Branko Bauer za scenarij filma Zimovanje u Jakobsfeldu
Srebrna arena za scenarij:
Rade Bašić za scenarij filma Doktor Mladen
Zlatna arena za kameru:
Ljube Petkovski za snimateljski rad u filmu Jad
Srebrna arena za kameru:
Rudi Vavpotič za snimateljski rad u filmu Povest o dobrih ljudeh
Zlatna arena za glazbu:
Uroš Krek za glazbu u filmu Povest o dobrih ljudeh
Zlatna arena za scenografiju:
Niko Matul za scenografiju filma Strah
Zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
Ljubo Tadić za mušku ulogu u filmovima Strah i Doktor Mladen
Srebrna arena za glavnu mušku ulogu:
Nikola Simić za mušku ulogu u filmu Hitler iz našeg sokaka
Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
Jagoda Kaloper za žensku ulogu u filmu Kuća
Srebrna arena za glavnu žensku ulogu:
Olga Kacjan za žensku ulogu u filmu Povest o dobrih ljudeh
Zlatna arena za sporednu mušku ulogu:
Ljubiša Samardžić za mušku epizodnu ulogu u filmovima Crvena zemlja i Doktor Mladen
Zlatna arena za sporednu žensku ulogu:
Angelica Hlebce za žensku epizodnu ulogu u filmu Strah

Posebne nagrade
Diplome:

Alenka Bartl za kostimografiju u filmu Strah
Silvo Božič za uspješnu ulogu u filmu Čudoviti prah (Divota prašine)
Marijan Meglič za tonsku obradu filmova Crvena zemlja, Čudoviti prah (Divota prašine) i Povest o dobrih ljudeh
Ivan Hajtl za ulogu u filmu Hitler iz našeg sokaka
Slavko Štimac za ulogu u filmu Zimovanje u Jakobsfeldu
Nagrada "Zlatni vijenac Studija" režiseru-debitantu:
Bogdan Žižić za režiju filma Kuća
Nagrada filmske kritike "Milton Manaki":
Lordan Zafranović za režiju filma Muke po Mati
Nagrada C.I.D.A.L.C.:
Ljubo Tadić za uloge u filmovima Strah, Doktor Mladen i Pavle Pavlović
Nagrada "Foto":
Karpo Ačimović-Godina za kameru u filmu Muke po Mati
Nagrada lista "Mladost"
Lordan Zafranović za kreativan doprinos u filmu Muke po Mati
Nagrada publike "Jelen":
Zimovanje u Jakobsfeldu, najviše glasova publike

 

Iz filma Užička republika

 

NAGRADE:

Velika zlatna arena:
Užička republika, Živorad Mitrović
Velika srebrna arena:
Derviš i smrt, Zdravko Velimirović
Velika brončana arena:
Crveni udar, Predrag Golubović
Zlatna arena za režiju:
Zdravko Velimirović za režiju filma Derviš i smrt
Srebrna arena za režiju:
Živorad Mitrović za režiju filma Užička republika
Brončana arena za režiju:
Karolj Viček za režiju filma Parlog
Zlatna arena za scenarij:
Branko Šömen za scenarij filma Let mrtve ptice
Srebrna arena za scenarij:
Radomir Šaranović, Viktor Govjada i Milorad Bošković za scenarij filma Svadba
Zlatna arena za kameru:
Nenad Jovičić za snimateljski rad u filmu Derviš i smrt
Srebrna arena za kameru:
Milivoj Milivojević za snimateljski rad u filmovima SB zatvara krug i Crveni udar
Zlatna arena za glazbu:
Alojz Srebotnjak za glazbu u filmu Pastirica
Zlatna arena za scenografiju:
Vlastimir Gavrik za scenografiju u filmu Derviš i smrt
Zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
Dragomir Bojanić za mušku ulogu u filmu Svadba
Srebrna arena za glavnu mušku ulogu:
Boris Buzančić za mušku ulogu u filmu Užička republika
Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
Majda Grbac za žensku ulogu u filmu Let mrtve ptice
Srebrna arena za glavnu žensku ulogu:
Milena Dravić za žensku ulogu u filmu Deps
Zlatna arena za sporednu mušku ulogu:
Abdurahman Šalja za epizodnu mušku ulogu u filmu Derviš i smrt
Zlatna arena za sporednu žensku ulogu:
Ružica Sokić za epizodnu žensku ulogu u filmu Užička republika

Posebne nagrade
Diplome:

Dušan Ninkov za snimateljski rad u filmu Parlog
Irena Mulaspahić za ulogu u filmu Polenov prah
Nikola Stojanović za pokušaj ostvarenja suvremene filmske satire u režiji filma Polenov prah
Rajko Grlić za suvremeno filmsko traženje u filmu Kud puklo da puklo
Nagrada lista "Mladost":
Rajko Grlić za suvremenu režiju filma Kud puklo da puklo
Nagrada "Zlatni vijenac Studija" režiseru-debitantu:
Rajko Grlić za režiju filma Kud puklo da puklo
Nagrada "Kokan Rakonjac":
Karolj Viček za režiju filma Parlog
Nagrada C.I.D.A.L.C.:
Zdravko Velimirović za sklad romanesknog, filozofskog i kinestetičkog u filmu Derviš i smrt
Nagrada publike "Jelen":
Kapetan Mikula Mali, najviše glasova publike

 

Iz filma Sutjeska

 

NAGRADE:

Velika zlatna arena:
Sutjeska, Stipe Delić
Velika srebrna arena:
Bombaši, Predrag Golubović
Velika brončana arena:
Živjeti od ljubavi, Krešimir Golik
Zlatna arena za režiju:
Matjaž Klopčić za režiju filma Cvetje v jeseni
Srebrna arena za režiju:
Krsto Papić za režiju filma Predstava Hamleta u Mrduši Donjoj
Brončana arena za režiju:
Stipe Delić za režiju filma Sutjeska
Zlatna arena za scenarij:
Branimir Šćepanović za scenarij filma Sutjeska
Zlatna arena za kameru:
Branko Blažina za snimateljski rad u filmu Kužiš stari moj
Zlatna arena za glazbu:
Tomislav Zagrafski za glazbu u filmu Kolnati sme, Irina (Ukleti smo, Irina)
Zlatna arena za scenografiju:
Niko Matula za scenografiju u filmu Cvetje v jeseni
Zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
Ljubiša Samardžić za mušku ulogu u filmovima Bombaši, Predstava Hamleta u Mrduši Donjoj i Sutjeska
Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
Ružica Sokić za žensku ulogu u filmu Žuta
Srebrna arena za sporednu mušku ulogu:
Ivica Vidović za mušku ulogu u filmu Kužiš stari moj
Srebrna arena za sporednu žensku ulogu:
Milena Zupančić za žensku ulogu u filmu Cvetje v jeseni

Posebne nagrade
Diplome:

Lordan Zafranović za nadahnuto istraživanje filmskog izraza u filmu Kronika jednog zločina
Vlasta Knezović za ulogu u filmu Živjeti od ljubavi
Alenka Rančić za epizodnu ulogu u filmu Živjeti od ljubavi
Bora Begović za epizodne uloge u filmovima So, Bombaši i Sutjeska
Gligor Pakovski za ton u filmu Kolnati sme, Irina (Ukleti smo, Irina)
Nagrada lista "Mladost":
Lordan Zafranović za osebujnu, autorsku i strastvenu režiju filma Kronika jednog zločina
Nagrada "Kokan Rakonjac":
Kole Angelovski za najpoetičniju režiju filma Kolnati sme, Irina (Ukleti smo, Irina)
Nagrada publike "Jelen":
Sutjeska, najviše glasova publike

 

Iz filma Maestro i Margarita

 

NAGRADE:

Velika zlatna arena:
Maestro i Margarita, Aleksandar Petrović
Velika srebrna arena:
Vuk samotnjak, Obrad Gluščević
Velika brončana arena:
Si te vdiset (Kako umrijeti), Miomir Stamenković
Zlatna arena za režiju:
Aleksandar Petrović za režiju filma Maestro i Margarita
Srebrna arena za režiju:
Hajrudin Krvavac za režiju filma Valter brani Sarajevo
Brončana arena za režiju:
Boštjan Hladnik za režiju filma Ko pride lev
Zlatna arena za scenarij:
Slavko Janevski, Pande Toškovski i Vatroslav Mimica za scenarij filma Makedonskiot del od peklot
Zlatna arena za kameru:
Mišo Samoilovski za snimateljski rad u filmu Istrel (Pucanj)
Zlatna arena za glazbu:
Kornelije Kovač za glazbu u filmu Bez
Zlatna arena za scenografiju:
Vlastimir Gavrik za scenografiju u filmovima Maestro i Margarita i Dan duži od godine
Zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
Bata Živojinović za mušku ulogu u filmovima Maestro i Margarita i Tragovi crne devojke
Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
Božidarka Frajt za žensku ulogu u filmu Živa istina
Srebrna arena za sporednu mušku ulogu:
Vladimir Popović za mušku ulogu u filmu Živjeti za inat
Srebrna arena za sporednu žensku ulogu:
Neda Spasojević za žensku ulogu u filmu Tragovi crne devojke

Posebne nagrade
Diplome:

Marina Urbanc za ulogu u filmu Ko pride lev
Marijan Arhanić za režiju filma Poslijepodne jednog fazana
Miša Radivojević za eksperiment u filmu Bez
Srđan Karanović za originalnu ideju filma Društvena igra
Vlatko Filipović za režiju prema književnom djelu filma Deveto čudo na istoku
Nagrada "Kokan Rakonjac":
Srđan Karanović za najpoetičniju režiju filma Društvena igra
Nagrada "Zlatni vijenac Studija" režiseru-debitantu:
Marijan Arhanić za režiju filma Poslijepodne jednog fazana
Srđan Karanović za režiju filma Društvena igra
Nagrada "Srebrni vijenac Studija" režiseru-debitantu:
Tomislav Radić za režiju filma Živa istina
Nagrada publike "Jelen":
Vuk samotnjak, najviše glasova publike

 

Iz filma Crveno klasje

 

NAGRADE:

Velika zlatna arena:
Crveno klasje, Živojin Pavlović
Velika srebrna arena:
U gori raste zelen bor, Antun Vrdoljak
Velika brončana arena:
Opklada, Zdravko Randić
Zlatna arena za režiju:
Kiril Cenevski za režiju filma Crno seme
Srebrna arena za režiju:
Bata Čengić za režiju filma Uloga moje porodice u svjetskoj revoluciji
Brončana arena za režiju:
Krešo Golik za režiju filma Tko pjeva zlo ne misli
Zlatna arena za scenarij:
Miroslav Antić za scenarij filma Doručak sa đavolom
Zlatna arena za kameru:
Milorad Jakšić-Fenđo za snimateljski rad u filmu Rdeče klasje (Crveno klasje)
Zlatna arena za glazbu:
Jože Privšek za glazbu u filmu Na klancu
Zlatna arena za scenografiju:
Miodrag Nikolić za scenografiju u filmu filma Uloga moje porodice u svjetskoj revoluciji
Zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
Darko Damevski za mušku ulogu u filmu Crno seme
Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
Dušica Žegarac za žensku ulogu u filmu Opklada
Srebrna arena za sporednu mušku ulogu:
Boris Dvornik za mušku ulogu u filmovima U gori raste zelen bor
Srebrna arena za sporednu žensku ulogu:
Majda Potokar za žensku ulogu u filmu Rdeče klasje (Crveno klasje)

Posebne nagrade
Diplome:

Film Ovčar, za suvremenu, socijalnu i životnu temu.
"Vardar film" za afirmaciju mladih autora.
Marijan Meglič za ton u filmovima Na klancu, Tko pjeva zlo ne misli i U gori raste zelen bor
Berta Meglič za masku u filmu Na klancu
Cigo Milenković za epizodnu ulogu u filmu Opklada
Nagrada "Zlatni vijenac Studija" režiseru-debitantu:
Kiril Cenevski za režiju filma Crno seme
Vojko Duletič za režiju filma Na klancu
Nagrada lista "Mladost":
Milan Jelić za režiju filma Bubašinter
Nagrada publike "Jelen":
U gori raste zelen bor, najviše glasova publike

 

Iz filma Lisice

 

NAGRADE:

Velika zlatna arena:
Lisice, Krsto Papić
Velika srebrna arena:
Biciklisti, Puriša Đorđević
Velika brončana arena:
Bube u glavi, Miloš Radivojević
Zlatna arena za režiju:
Krsto Papić za režiju filma Lisice
Srebrna arena za režiju:
Branimir Tori Janković za režiju filma Krvava bajka
Brončana arena za režiju:
Matijaž Klopčić za režiju filama Oxygen
Zlatna arena za scenarij:
Puriša Đorđević za scenarij filma Biciklisti
Zlatna arena za kameru:
Rudi Vavpotič za kameru u filmu Oxygen
Zlatna arena za glazbu:
Vojislav Kostić za glazbu u filmovima Biciklisti i Krvava bajka
Zlatna arena za scenografiju:
Bogić Risimović za scenografiju filma Biciklisti
Zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
Stevo Žigon za mušku ulogu u filmu Oxygen
Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
Milena Dravić za žensku ulogu u filmu Biciklisti
Srebrna arena za sporednu mušku ulogu:
Jagoda Kaloper za žensku ulogu u filmu Lisice
Srebrna arena za sporednu žensku ulogu:
Adem Čejvan za mušku ulogu u filmu Lisice

Posebne nagrade
Diplome:

Rade Marković za epizodnu ulogu u filmu Biciklisti
Jurie Darie za ulogu u filmu Cenata na gradot
Vesna Malohodžić za ulogu u filmu Jedanaesta zapovijed
Milivoj Milivojević za kameru u filmu Bube u glavi
Duško Trifunović i Mirza Idrizović za scenarij filma Život je masovna pojava
Nagrada "Zlatni vijenac Studija" režiseru-debitantu:
Miša Radivojević za režiju filma Bube u glavi
Vanča Kljaković za režiju filma Jedanaesta zapovijed
Nagrada C.I.D.A.L.C.:
Miša Radivojević za režiju filma Bube u glavi
Nagrada "Kekec":
Branimir Tori Janković za režiju filma Krvava bajka
Nagrada "Žaromet" revije "Ekran":
Miša Radivojević za režiju filma Bube u glavi
Nagrada "Memorijal Kokana Rakonjac":
Miša Radivojević za najpoetičniju režiju filma Bube u glavi
Nagrada publike "Jelen":
Lilika, najviše glasova publike
Nagrada "Septima" žirija društva filmskih i TV kritičara:
Krsto Papić za režiju filma Lisice

 

Iz filma Nizvodno od sunca

 

NAGRADE:

Velika zlatna arena:
Nizvodno od sunca, Fedor Škubonja
Velika srebrna arena:
Događaj, Vatroslav Mimica
Velika brončana arena:
Biće skoro propast sveta, Aleksandar Petrović
Zlatna arena za režiju:
Fedor Škubonja za režiju filma Nizvodno od sunca
Srebrna arena za režiju:
Vatroslav Mimica za režiju filma Događaj
Brončana arena za režiju:
Aleksandar Petrović za režiju filma Biće skoro propast sveta
Zlatna arena za scenarij:
Staša Borisavljević za scenarij filma Nizvodno od sunca
Zlatna arena za kameru:
Frano Vodopivec za kameru u filmovima Događaj i Kad čuješ zvona
Zlatna arena za glazbu:
Zoran Hristić za glazbu u filmovima Vrane i Horoskop
Zlatna arena za scenografiju:
Niko Matul za scenografiju filma Kekečeve ukane
Zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
Boris Dvornik za mušku ulogu u filmovima Kad čuješ zvona i Most
Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
Radmila Andrić za žensku ulogu u filmu Moja strana svijeta
Srebrna arena za sporednu mušku ulogu:
Danilo Stojković za mušku ulogu u filmu Zazidani
Srebrna arena za sporednu žensku ulogu:
Milena Dravić za žensku ulogu u filmovima Cross country i Horoskop

Posebne nagrade
Specijalne diplome:

Živojin Pavlović za smjelu režiju u filmu Zaseda
Matijaž Klopčič za originalnu režiju filma Sedmina (Pozdravi Marju)
Boro Drašković za redateljski debi filmom Horoskop
Želimir Žilnik za osobitu režiju filma Rani radovi
Branko Gapo za kritički pristup u filmu Vreme bez vojna
Diplome:
Ivan Paluch za ulogu u filmu Biće skoro propast sveta
Jerzy Wojcik za snimateljski rad u filmu Vrane
Nagrada "Mladost":
Boro Drašković za režiju filma Horoskop
Nagrada "Zlatna ptica" časopisa "Mladina":
Želimir Žilnik za režiju filma Rani radovi
Nagrada "Zlatni vijenac Studija" režiseru-debitantu:
Antun Vrdoljak za režiju filma Kad čuješ zvona
Nagrada "Srebrni vijenac Studija" režiseru-debitantu:
Boro Drašković za režiju filma Horoskop
Želimir Žilnik za režiju filma Rani radovi
Nagrada publike "Jelen":
Kad čuješ zvona, najviše glasova publike
Nagrada "Septima" žirija društva filmskih i Tv kritičara:
Živojin Pavlović za režiju filma Zaseda

 

Iz filma Kad budem mrtav i beo

 

NAGRADE:

Velika zlatna arena:
Kad budem mrtav i beo, Živojin Pavlović
Velika srebrna arena:
Podne, Puriša Đorđević
Srebrna arena:
Imam dvije mame i dva tate, Krešimir Golik
Zlatna arena za režiju:
Živojin Pavlović za režiju filma Kad budem mrtav i beo
Srebrna arena za režiju:
Dušan Makavejev za režiju filma Nevinost bez zaštite
Zlatna arena za scenarij:
Branimir Šćepanović za scenarij filma Pre istine
Zlatna arena za kameru:
Ivica Rajković za kameru u filmovima Gravitacija ili fantastična mladost činovnika Borisa Horvata i Imam dvije mame i dva tate
Zlatna arena za glazbu:
Miljenko Prohaska za glazbu u filmu Gravitacija ili fantastična mladost činovnika Borisa Horvata
Zlatna arena za scenografiju:
Nikola Lazarevski za scenografiju u filmu Makedonska krvava svadba
Zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
Ljubo Tadić za mušku ulogu u filmovima Pre istine i Vuk sa Pokletija
Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
Mia Oremović za žensku ulogu u filmu Imam dvije mame i dva tate
Srebrna arena za sporednu mušku ulogu:
Branko Pleša za mušku ulogu u filmu Pre istine
Srebrna arena za sporednu žensku ulogu:
Gizela Vuković za žensku ulogu u filmu U raskoraku

Posebne nagrade
Diplome:

Branko Ivanda za režiju njegova prvog filma Gravitacija ili fantastična mladost činovnika Borisa Horvata
Miomir Stamenković za realizaciju akcija u filmu Vuk sa Pokletija
Aleksandar Petković za izražajnu kameru u filmu Pohod
Lenka Nojman za ulogu u filmu Tri sata za ljubav
Dragan Nikolić za ulogu u filmovima Kad budem mrtav i beo i Tri sata za ljubav
Nagrada publike "Jelen":
Vuk sa Prokletija, najviše glasova publike

 

Iz filma Skupljači perja

 

NAGRADE:

Velika zlatna arena:
Skupljači perja, Aleksandar Petrović
Velika srebrna arena:
Jutro, Puriša Đorđević
Srebrna arena:
Breza, Ante Babaja
Na papirnatih avionih, Matjaž Klopčič
Zlatna arena za režiju:
Aleksandar Petrović za režiju filma Skupljači perja i Puriša Đorđević za režiju filma Jutro
Srebrna arena za režiju:
Živojin Pavlović za režiju filma Buđenje pacova
Zlatna arena za scenarij:
Puriša Đorđević za scenarij filma Jutro
Zlatna arena za snimateljski rad:
Tomislav Pinter za snimateljski rad u filmovima Skupljači perja i Breza
Zlatna arena za glazbu:
Zoran Hristić za glazbu u filmu Hasanaginica
Zlatna arena za scenografiju:
Dragoljub Ivkov za scenografiju filma Buđenje pacova
Zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
Bata Živojinović za mušku ulogu u filmovima Skupljači perja, Breza i Praznik
Zlatna arena za glavnu žensku ulogu nije dodijeljena.
Srebrna arena za sporednu mušku ulogu:

Bekim Fehmiu za mušku ulogu u filmovima Skupljači perja i Protest
Srebrna arena za sporednu žensku ulogu:
Milena Dravić za ulogu u filmovima Nemirni i Jutro i Snežana Nikšić za ulogu u filmu Na papirnatih avionih

Posebne nagrade
Posebno priznanje:

Dušan Makavejev za smjelu istraživačku režiju filma Ljubavni slučaj ili tragedija službenice PTT-a
Novčane nagrade:
Jovan Janićijević za uloge u filmovima Diverzanti i Praznik
Slobodan Perović za ulogu u filmu Buđenje pacova
Ljubiša Samardžić za ulogu u filmu Jutro
Diplome:
Hajrudin Krvavac za uspješnu ekranizaciju istinitog događaja u filmu Diverzanti
Đorđe Kadijević za uspješan režijski debi filma Praznik
Ante Babaja i Božidar Violić za scenarističku adaptaciju novele Slavka Kolara u filmu Breza
Lojze Rozman za ulogu u filmu Zgodba ki je ni
Rudi Vavpotič za snimateljski rad u filmu Na papirnatih avionih
Nagrada časopisa "Ekran":
Živojin Pavlović za režiju filma Buđenje pacova
Nagrada "Studio" režiseru-debitantu:
Đorđe Kadijević za režiju filma Praznik
Nagrada C.I.D.A.L.C.:
Fadil Hadžić za režiju filma Protest
Nagrada publike "Jelen":
Diverzanti, najviše glasova publike
Nagrada žirija filmske kritike:
Dušan Makavejev za režiju filma Ljubavni slučaj ili tragedija službenice PTT- a

 

Iz filma Ponedjeljak ili utorak

 

NAGRADE:

Velika zlatna arena:
Ponedjeljak ili utorak, Vatroslav Mimica
Velika srebrna arena:
Štićenik, Vladan Slijepčević
Rondo, Zvonimir Berković
Srebrna arena:
San, Puriša Đorđević
Zlatna arena za režiju:
Vatroslav Mimica za režiju filma Ponedjeljak ili utorak
Srebrna arena za režiju:
Vladan Slijepčević za režiju filma Štićenik i Puriša Đorđević za režiju filma San
Zlatna arena za scenarij:
Zvonimir Berković za scenarij filma Rondo i Simon Drakul za scenarij filma Do pobjede i dalje
Zlatna arena za kameru:
Tomislav Pinter za kameru u filmovima Ponedjeljak ili utorak i Rondo
Nagrade za glazbu i scenografiju nisu dodijeljene.
Zlatna arena za glavnu mušku ulogu:

Antun Nalis za ulogu u filmu Pogled u zjenicu sunca i Relja Bašić za ulogu u filmu Rondo
Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
Mira Stupica za ulogu u filmu Roj
Srebrna arena za sporednu mušku ulogu:
Bekim Fehmiu za uloge u filmovima Vreme ljubavi i Roj
Srebrna arena za sporednu žensku ulogu:
Milena Dravić za uloge u filmovima filma Do pobjede i dalje i Rondo

Posebne nagrade
Specijalna nagrada:

Dušan Vukotić za zamašnost režije, novatorstvo i tehničku perfekciju u filmu Sedmi kontinent
Nikola Rajić za režiju filma Put iz omnibusa Vreme ljubavi
Diploma:
Veljko Bulajić za izuzetan pristup u evociranju tragične epizode iz Narodno- oslobodilačke borbe
Jože Babič za režiju filma s aktualnom temom Po isti pot se ne vračaj
Zoran Radmilović za ulogu u filmu Glineni golub
Stevo Žigon za ulogu u filmu Rondo
Gordan Mihić i Ljubiša Kozomar za scenarij filma Put iz omnibusa Vreme ljubavi
Nagrada "Filmski svet" najboljoj debitantici
Neda Spasojević za ulogu u filmu Put iz omnibusa Vreme ljubavi
Nagrada publike "Jelen":
Sedmi kontinent, najviše glasova publike
Nagrada žirija filmske kritike:
Vatroslav Mimica za režiju filma Ponedjeljak ili utorak

 

Iz filma Prometej s otoka Viševice

 

NAGRADE:

Velika zlatna arena:
Prometej s otoka Viševice, Vatroslav Mimica
Tri, Aleksandar Petrović
Velika srebrna arena nije dodijeljena.
Srebrna arena:

Doći i ostati, Branko Bauer
Zlatna arena za režiju:
Aleksandar Petrović za režiju filma Tri
Srebrna arena za režiju:
Vatroslav Mimica za režiju filma Prometej s otoka Viševice i Živojin Pavlović za režiju filma Sovražnik
Zlatna arena za scenarij nije dodijeljena
Zlatna arena za snimateljski rad:

Tomislav Pinter za snimateljski rad u filmu Prometej s otoka Viševice
Zlatna arena za scenografiju:
Vlatko Gilić za scenografiju filma Provereno, min njet
Zlatna arena za glazbu:
Tomica Simović za glazbu u filmu Doći i ostati
Zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
Bata Živojinović za uloge u filmovima Tri i Sovražnik
Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
Majda Potokar za ulogu u filmu Lažnivka
Srebrna arena za sporednu mušku ulogu:
Janez Vrhovec za ulogu u filmu Čovek nije tica
Srebrna arena za sporednu žensku ulogu:
Ružica Sokić za ulogu u filmu Gorki deo reke

Posebne nagrade
Specijalna nagrada:

Puriša Đorđević za režiju filma Devojka
Milo Đukanović za režiju filma Inspektor
Krsto Papić za režiju filma Čekati iz omnibusa Ključ
Diploma:
Olja Lisjenko za ulogu u filmu Provereno, min njet
Dušan Makavejev za režiju filma Čovek nije tica
Stevan Mišković za snimateljski rad u filmu Gorki deo reke
Nagrada "Filmski svet" najboljoj debitantici:
Snežana Nikšić za ulogu u filmu Inspektor
Nagrada "Mladost" mladom glumcu:
Kole Angelovski za ulogu u filmu Doći i ostati
Nagrada "Studio" režiseru-debitantu:
Dušan Makavejev za režiju filma Čovek nije tica
Nagrada ORWO:
Branko Perak za snimateljski rad u filmu Devojka
Nagrada "Kekec":
Puriša Đorđević za režiju filma Devojka
Nagrada publike "Jelen":
Prometej s otoka Viševice, najviše glasova publike
Nagrada žirija filmske kritike:
Aleksandar Petrović za režiju filma Tri

 

Iz filma Službeni položaj

 

NAGRADE:

Diploma "Film godine" i Velika zlatna arena:
Službeni položaj, Fadil Hadžić
Velika srebrna arena:
Marš na Drinu, Živorad Mitrović
Srebrna arena:
Ne joči, Peter, France Štiglic
Zlatna arena za režiju:
Žika Mitrović za režiju filma Marš na Drinu i France Štiglic za režiju filma Ne joči, Peter
Srebrna arena za režiju:
Vladan Slijepčević za režiju filma Pravo stanje stvari
Zlatna arena za scenarij:
Ivan Ribič za scenarij filma Ne joči, Peter
Zlatna arena za kameru:
Tomislav Pinter za kameru u filmu Pravo stanje stvari
Zlatna arena za glazbu:
Alojz Srebotnjak za glazbu u filmu Ne joči, Peter
Zlatna arena za scenografiju:
Željko Senečić za scenografiju u filmu Pravo stanje stvari
Zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
Ljubo Tadić za ulogu u filmu Marš na Drinu
Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
Olivera Marković za ulogu u filmu Službeni položaj
Srebrna arena za sporednu mušku ulogu:
Vojo Mirić za ulogu u filmu Službeni položaj
Zlatna Arena za sporednu žensku ulogu:
Milena Dravić za ulogu u filmu Lito vilovito

Posebne nagrade
Posebna diploma:

Obrad Gluščević za režiju filma Lito vilovito
Avala film za uspješnu koprodukciju u filmu Muški izlet
Wolfgang Staudte za režiju filma Muški izlet
Maja Lazarov za montažu filma Pravo stanje stvar
Nagrada "Filmski svet" najboljoj debitantici i debitantu:
Branislava Zorić za ulogu u filmu Lito vilovito i Milutin Mićović za ulogu u filmu Pravo stanje stvari
Nagrada "Kekec":
France Štiglic za režiju filma Ne joči, Peter
Nagrada publike "Jelen":
Marš na Drinu, najviše glasova publike
Žiri kritike donio je odluku da ni jedan od prikazanih filmova ne zadovoljava osnovne umjetničke zahtjeve i ne zaslužuje priznanje.

 

Iz filma Licem u lice

 

NAGRADE:

Diploma "Film godine" i Velika zlatna arena:
Licem u lice, Branko Bauer
Velika srebrna arena:
Radopolje, Stole Janković
Srebrna arena:
Samorastniki, Igor Pretnar
Posebna diploma:
Desant na Drvar, Fadil Hadžić
Zlatna arena za režiju:
Branko Bauer za režiju filma Licem u lice i Igor Pretnar za režiju filma Samorastniki
Srebrna arena za režiju:
Žika Mitrović za režiju filma Nevesinjska puška
Zlatna arena za scenarij:
Arsen Diklić za scenarij filma Radopolje
Zlatna arena za snimateljski rad:
Mile de Gleria za snimateljski rad u filmu Samorastniki
Zlatna arena za glazbu:
Dušan Radić za glazbu u filmovima Mačak pod šljemom i Čovek i zver
Zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
Slobodan Perović za glavnu ulogu u filmu Muškarci
Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
Majda Potokar za glavnu žensku ulogu u filmu Samorastniki
Srebrna arena za sporednu mušku ulogu:
Rade Marković za ulogu u filmu Radopolje

Posebne nagrade
Posebna diploma:

Bogdan Jovanović za scenarij filma Licem u lice
Vojko Duletič za filmsku adaptaciju novele Prežihova Voranca Samorastniki
Maks Furijan za ulogu u filmu Desant na Drvar
Diploma:
Nenad Jovičić za snimateljski rad u filmu Čovek i zver
Mirko Lipužić za scenografiju u filmu Samorastniki
Miomir Denić za scenografiju u filmu Nevesinjska puška
Marjan Meglič za zvučnu obradu filma Licem u lice
Posebno priznanje:
Glumačka ekipa filma Licem u lice
Nagrada "Filmski svet" najboljem debitantu:
Vladimir Popović za ulogu u filmu Licem u lice
Nagrada "Kekec":
Mate Relja za režiju filma Opasni put
Nagrada publike "Jelen":
Licem u lice, najviše glasova publike
Žiri filmske kritike nije formiran.

 

Iz filma Kozara

 

NAGRADE:

Diploma "Film godine" i Velika zlatna arena:
Kozara, Veljko Bulajić
Velika srebrna arena:
Saša, Radenko Ostojić
Srebrna arena:
Prekobrojna, Branko Bauer
Specijalno priznanje:
Kapi, vode, ratnici, Marko Babac, Živojin Pavlović, Vojislav 'Kokan' Rakonjac
Zlatna arena za režiju nije dodijeljena.
Novčane nagrade za režiju:
Veljko Bulajić za režiju filma Kozara i Radenko Ostojić za režiju filma Saša
Zlatna arena za scenarij nije dodijeljena.
Novčane nagrade za scenarij:
Ratko Đurović, Stevan Bulajić i Veljko Bulajić za scenarij filma Kozara i Vlasta Radovanović za scenarij filma Saša.
Zlatna arena za snimateljski rad:
Aleksandar Sekulović za snimateljski rad u filmu Sibirska ledi Magbet
Zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
Mija Aleksić za glavnu mušku ulogu u filmu Dr
Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
Milena Dravić za glavnu žensku ulogu u filmu Prekobrojna
Glumačke nagrade za najbolju sporednu mušku ulogu:
Bata Živojinović za uloge u filmovima Kozara i Dr
Ljubiša Samardžić za ulogu u filmu Prekobrojna
Josip Zappalorto za ulogu u filmu Abeceda straha
Predrag Ćeramilac, Ratko Miletić i Kole Angelovski za uloge u filmu Saša
Glumačka nagrada za najbolju sporednu žensku ulogu:
Olivera Marković za uloge u filmovima Kozara i Sibirska ledi Magbet

Posebne nagrade
Specijalna diploma:

Dragomir Felba za ulogu u filmu Kozara
Maks Furjan za ulogu u filmu Medaljon sa tri srca
Aleksandar Petković za snimateljski rad u filmu Kapi, vode, ratnici
Marijan Vodopivec za glazbu u filmu Družinski dnevnik
Pohvala za suvremenost tematike:
Medaljon sa tri srca, Čudna devojka i Družinski dnevnik
Nagrada "Mladost" glumcu do 30 godina starosti:
Boris Dvornik za ulogu u filmu Medaljon sa tri srca
Nagrada "Filmski svet" najboljoj debitantici:
Vesna Krajina za ulogu u filmu Medaljon sa tri srca
Nagrada CK Narodne omladine Jugoslavije:
Branko Bauer za režiju filma Prekobrojna
Aleksandar Petković za snimateljski rad u filmu Kapi, vode, ratnici
Živojin Pavlović za režiju filma Žive vode iz omnibusa Kapi, vode, ratnici
Nagrada "Kekec":
Veljko Bulajić za režiju filma Kozara
Nagrada publike "Jelen":
Kozara, najviše glasova publike
Priznanja žirija filmske kritike
Nagrada "Zlatno pero":

Ljubiša Samardžić za ulogu u filmu Prekobrojna
Vesna Krajina za ulogu u filmu Medaljon sa tri srca
Aleksandar Petković za snimateljski rad u filmu Kapi, vode, ratnici
Specijalno priznanje:
Veljko Bulajić za epsku trilogiju najnovije povijesti filmovima Vlak bez voznog reda, Uzavreli grad i Kozara.

 

Iz filma Balada o trobenti in oblaku

Od 1961. do 1968. godine Velika zlatna arena dodjeljivana je za najbolji film zajedno s drugom nagradom nazvanom Velikom srebrnom arenom i trećom nagradom nazvanom Srebrnom arenom.

NAGRADE:

Diploma "Film godine" i Velika zlatna arena:
Balada o trobenti in oblaku, France Štiglic
Uzavreli grad, Veljko Bulajić
Velika srebrna arena i specijalna diploma:
Veselica, Joze Babić
Srebrna arena:
Pesma, Radoš Novaković
Zlatna arena za režiju nije dodijeljena.
Specijalna diploma za režiju:

Boštjan Hladnik za režiju filma Ples v dežju
Zlatna Arena za scenarij:
Dragoslav Ilić, Radenko Ostojić i Veljko Bulajić za scenarij filma Uzavreli grad
Zlatna Arena za fotografiju:
Rudi Vavpotič za fotografiju u filmu Balada o trobenti in oblaku
Zlatna Arena za glavnu mušku ulogu:
Miha Baloh za ulogu u filmu Veselica
Zlatna Arena za glavnu žensku ulogu:
Duša Počkaj za ulogu u filmu Ples v dežju
Zlatna Arena za sporednu žensku ulogu:
Stanislava Pešić za ulogu u filmu Pesma

Posebne nagrade:
Posebna pohvala:

Zaim Muzaferija za ulogu u filmu Uzavreli grad
Diplome:
Dime Šumka za scenografiju filma Solunski atentatori
Vanja Bjenjaš za montažu u filmovima Veselica i Signali nad gradom
Jagoda Buić za kostime u filmu Carevo novo ruho
Herman Kokov za ozvučenje filma Ples v dežju
Priznanje za njegovanje akcijskog filma:
Žika Mitrović za režiju filmova Solunski atentatori i Signali nad gradom
Specijalna diploma:
Broderick Crawford za ulogu u filmu Nasilje na trgu
Nagrada "Mladost" glumcu do 30 godina starosti:
Zoran Milosavljević za ulogu u filmu Pesma
Nagrada "Filmski svet" najboljoj debitantici:
Ana Karić za ulogu u filmu Pustolov pred vratima
Nagrada publike "Jelen":
Solunski atentatori, najviše glasova publike
Priznanja žirija filmske kritike:
Nagrada "Zlatno pero":

Boštjan Hladnik za režiju filma Ples v dežju
Priznanja:
Duša Počkaj za glumačku kreaciju u filmu Ples v dežju
Mile Đukanović za originalnu ideju u filmu Ne diraj sreću
Triglav film za umjetnički najodabraniji repertoar

 

Iz filma Deveti krug

 

NAGRADE:

Najbolji filmovi:
1. Deveti krug
2. Rat
3. Tri Ane
Zlatna Arena za režiju:
Veljko Bulajić za režiju filma Rat
Zlatna Arena za scenarij:
Zora Dirnbach za scenarij filma Deveti krug
Zlatna Arena za fotografiju:
Ivan Marinček za fotografiju u filmu Deveti krug
Zlatna Arena za glazbu:
Branimir Sakač za glazbu u filmu Deveti krug
Zlatna Arena za scenografiju:
Duško Jeričević za scenografiju u filmu Rat
Zlatna Arena za oblikovanje zvuka:
Franjo Jurjevac za ozvučenje u filmu Akcija
Zlatna Arena za glavnu mušku ulogu:
Antun Vrdoljak za ulogu u filmu Rat
Zlatna Arena za glavnu žensku ulogu:
Dušica Žegarac za ulogu u filmu Deveti krug
Zlatna Arena za sporednu mušku ulogu:
Branko Tatić za ulogu u filmovima Deveti krug i Tri Ane
Zlatna Arena za sporednu žensku ulogu:
Svetlana Mišković za ulogu u filmu Tri Ane

Posebne nagrade: Mija Aleksić za ulogu u filmu Drug predsednik centarfor
Boško Gašević za dječju ulogu u filmu Izgubljena olovka
Posebna diploma:
Cessare Zavattini za scenarij filma Rat
Ewa Krzyzewska za ulogu u filmu Rat
Nagrada "Mladost" glumcu do 30 godina starosti:
Duško Janićijević za ulogu u filmu X-25 javlja
Nagrada "Filmski svet najboljoj debitantici:
Dušica Žegarac za ulogu u filmu Deveti krug
Nagrada "Kekec" za najbolji dječji film:
Izgubljena olovka, Fedor Škubonja
Nagrada publike "Jelen":
Deveti krug - najviše glasova publike
Priznanja žirija filmske kritike:
Nagrada "Zlatno pero":

Dušica Žegarac za ulogu u filmu Deveti krug

 

Iz filma Vlak bez voznog reda

 

NAGRADE:

Najbolji filmovi:
1. Vlak bez voznog reda
2. Tri četrtine sonca
3. Pet minuta raja
Zlatna plaketa „Arena“ za režiju:
Jože Babič za režiju filma Tri četrtine sonca
Zlatna plaketa „Arena“ za scenarij:
Veljko Bulajić, Ivo Braut, Stjepan Perović i Elio Petri za scenarij filma Vlak bez voznog reda
Zlatna plaketa „Arena“ za fotografiju:
Aleksendar Sekulović za fotografiju u filmu Sam
Zlatna plaketa „Arena“ za glazbu:
Marijan Lipovšek za glazbu u filmu Dobri stari pianino
Zlatna plaketa „Arena“ za scenografiju:
Vasilije Popović za scenografiju u filmu Mis Ston
Zlatna plaketa „Arena“ za ton:
Milan Nedić za ton u filmu Sam
Zlatna plaketa „Arena“ za glavnu mušku ulogu:
Petar Prličko za ulogu u filmu Mis Ston
Zlatna plaketa „Arena“ za glavnu žensku ulogu:
Olga Spiridonović za ulogu u filmu Mis Ston
Zlatna plaketa „Arena“ za epizodnu mušku ulogu:
Milan Milošević za ulogu u filmu Vlak bez voznog reda
Zlatna plaketa „Arena“ za žensku epizodnu ulogu:
Dara Čalenić za epizodnu ulogu u filmu Vetar je stao pred zoru i Gospođa ministarka

Posebne nagrade:
Radmila Đuričin za debitankinju u filmu Osma vrata
Diploma Savjeta za staranje o djeci i omladini - najbolji omladinski film:
Vetar je stao pred zoru
Diploma za najbolji koprodukcijski film:
Albert Lattuada za režiju filma Oluja
Nagrada publike „Jelen“:
Vlak bez voznog reda, najviše glasova publike
Priznanja žirija filmske kritike:
Nagrada „Zlatno pero“:

Vlak bez voznog reda
Posebno priznanje:
Pet minuta raja
Veljko Bulajić i Igor Pretnar, mladim redateljima za rezultate traženja, kvalitetu i tendencije u filmovima Vlak bez voznog reda i Pet minuta raja

 

Iz filma H-8

 

NAGRADE:

Najbolji filmovi:
1. H-8…
2. Cesta duga godinu dana
3. Kroz granje nebo
Zlatna plaketa "Arena“ za režiju:
Nikola Tanhofer za režiju filma H-8…
Zlatna plaketa "Arena“ za scenarij:
Zvonimir Berković i Tomislav Butorac za scenarij filma H-8…
Zlatna plaketa "Arena“ za fotografiju:
Mihajlo Popović za fotografiju u filmu Kroz granje nebo
Zlatna plaketa "Arena“ za glazbu:
Bojan Adamič za glazbu u filmu Kroz granje nebo
Zlatna plaketa "Arena“ za scenografiju:
Miomir Denić za scenografiju u filmu Četiri kilometra na sat
Zlatna plaketa "Arena“ za glavnu mušku ulogu:
Pavle Vujisić za ulogu u filmu Tri koraka u prazno
Nagrada za glavnu žensku ulogu nije dodijeljena
Zlatna plaketa "Arena“ za epizodne muške uloge:

Antun Vrdoljak, Milan Srdoč i Milorad Majić za epizodne uloge u filmovima H-8… i Četiri kilometra na sat
Zlatna plaketa "Arena“ za žensku epizodnu ulogu:
Mia Oremović za epizodnu ulogu u filmu H-8…

Posebne nagrade:
Nagrada "Kekec" za najbolji omladinski film:

Dobro morje, Triglav film, Ljubljana,
Diploma za umjetničko ostvarenje:
Crni biseri, Bosna film, Sarajevo
Diploma za filmsku realizaciju:
Giuseppe de Santis za režiju filma Cesta duga godinu dana
Nagrada publike "Jelen“:
H-8…, najviše glasova publike
Priznanja žirija filmske kritike:
Stole Janković za režiju i scenarij filma Kroz granje nebo
Nikola Tanhofer za režiju filma H-8…
Glumačka ekipa filma H-8…

 

Iz filma Pop Ćira i Pop Spira

Od 1957. do 1960. festivalski ocjenjivački sud rangirao je tri najbolja filma festivala bez podjela službenih nagrada.

NAGRADE:

Najbolji filmovi:
1. Pop Ćira i Pop Spira
2. Svoga tela gospodar
3. Subotom uveče
Prva nagrada / Zlatna medalja „Arena“ za režiju:
Soja Jovanović za film Pop Ćira i Pop Spira
Druga nagrada za režiju:
Vladimir Pogačić za film Subotom uveče
Zlatna medalja „Arena“ za scenarij:
Slavko Kolar za scenarij filma Svoga tela gospodar
Zlatna medalja „Arena“ za kameru:
Nenad Jovičić za film Pop Ćira i Pop Spira
Aleksandar Sekulović za film Subotom uveče
Zlatna medalja „Arena“ za glazbu:
Borivoje Simić za glazbu u filmu Pop Ćira i Pop Spira
Bojanu Adamič za glazbu u filmu Tuđa zemlja
Zlatna medalja „Arena“ za scenografiju:
Miomir Denić za scenografiju u filmu Pop Ćira i Pop Spira
Prva nagrada za mušku ulogu:
Mladen Šerment za ulogu u filmu Svoga tela gospodar
Druga nagrada za mušku ulogu:
Rade Marković a ulogu u filmu Tuđa zemlja
Treća nagrada za mušku epizodnu ulogu:
Mihajlo Viktorović za epizodne uloge u filmovima Zenica i Tuđa zemlja
Prva nagrada za žensku ulogu:
Ljubimka Bobić za ulogu u filmu Pop Ćira i Pop Spira
Druga nagrada za žensku ulogu:
Marija Kohn za ulogu u filmu Svoga tela gospodar
Treća nagrada za žensku ulogu:
Renata Ulmanski za ulogu u filmu Pop Ćira i Pop Spira
Specijalna diploma za humanističku ideju u scenariju:
Meša Selimović, Tuđa zemlja
Priznanja žirija filmske kritike:
Fedor Hanžeković za režiju filma Svoga tela gospodar
Vladimir Pogačić za režiju filma Subotom uveče
Dragoslav Ilić za scenarij filma Subotom uveče
Aleksandar Sekulović za snimateljski rad u filmu Subotom uveče
Milan Srdoč za ulogu u filmu Subotom uveče
Milorad Denić za scenografiju u filmu Pop Ćira i Pop Spira

 

Iz filma Ne okreći se sine

 

NAGRADE:

Nagrada Arena sa zlatnom medaljom za režiju:
Branko Bauer, Ne okreći se sine
Nagrada Arena za zlatnom medaljom za scenarij:
Ratko Đurović, Zle pare
Nagrada Arena za zlatnom medaljom za kameru:
Aleksandar Sekulović, Veliki i mali
Nagrada Arena sa zlatnom medaljom za glazbu:
Marijan Kozina, Dolina mira
Nagrada Arena sa zlatnom medaljom za glavnu mušku ulogu:
Bert Sotlar za ulogu u filmu Ne okreći se sine i Ljuba Tadić za ulogu u filmu Veliki i mali
Nagrada Arena sa zlatnom medaljom za sporednu mušku ulogu:
Rade Marković za ulogu u filmu Šolaja i Jozo Laurenčić za ulogu u filmu Veliki i mali
Specijalna diploma i Zlatna medalja „Arena“:
John Kitzmiller i Evelyne Wohlfeiler za uloge u filmu Dolina mira
Nagrada za scenografiju:
Ivo Spinčić, Dolina mira i Želimir Zagotta, Ne okreći se sine
Prva nagrada za dokumentarni film i Zlatna medalja „Arena“:
Mirko Grobler, Digni pare
Druga nagrada za dokumentarni film:
Vladimir Pogačić, Svedočanstva o Tesli i Vicko Raspor i Aleksandar Petrović, Uz druga je drug
Prva nagrada za kameru dokumentarnog filma i Zlatna medalja „Arena“:
Frano Vodopivec, Crne vode
Druga nagrada za kameru dokumentarnog filma:
Stanko Aleksić i Ilija Miletin, Na pješčanim dunama
Specijalno priznanje:
Dušan Vukotić za pionirski rad na animiranom filmu
Specijalne diplome:
Jadran film za film Ne okreći se sine
Ufus za film Digni pare

Iz filma Trenuci odluke

Uveden festivalski ocjenjivački sud te je i nagrada službeno, po prvi put nazvana Velikom zlatnom arenom.

NAGRADE:

Nagrade za dugometražni igrani film
Velika nagrada Arena sa zlatnom medaljom za režiju:

František Čap, Trenuci odluke
Nagrada Arena sa zlatnom medaljom za scenarij:
Slavko Janevski, Vučja noć
Nagrada Arena sa zlatnom medaljom za kameru:
Frano Vodopivec, Djevojka i hrast
Nagrada Arena sa zlatnom medaljom za muziku:
Bojan Adamič, Njih dvojica
Nagrada Arena sa zlatnom medaljom za glavnu mušku ulogu:
Stane Sever, Trenuci odluke
Nagrada grada Pule za glavnu žensku ulogu:
Tamara Marković, Djevojka i hrast
Diploma Arena za sporednu mušku ulogu:
Stane Potokar, Trenuci odluke
Zlatna medalja Arena za režijski rad:
Radoš Novaković za film Krvavi put

Nagrade za kratkometražni film
Nagrada Arena sa zlatnom medaljom za režiju:

Ante Babaja, Jedan dan u Rijeci
Diploma Arena:
Oto Deneš i Nenad Jovičić za filmsku reportažu Otvorena srca

 

Iz filma Vesna

 

NAGRADE:

Film s najviše glasova:
Vesna, František Čap
Redatelj s najviše glasova:
František Čap za film Vesna
Glumica s najviše glasova:
Metka Gabrijelčič za ulogu u filmu Vesna
Glumac s najviše glasova:
Dušan Janičijević za ulogu u filmu Stojan Mutikaša
Dokumentarni film s najviše glasova:
Naši dokumenti Okroglica, Milan Kumar

Skip to content